Pani sołtys i jej partnerka razem wychowują córkę. Dostały wyjątkowy dyplom - od szkoły

Dyrekcja podstawówki zaadresowała dyplom za wzorowe zachowanie Asi do jej mamy - Marzeny Frąckowiak - a także jej partnerki Doroty.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Szkoła Podstawowa w Grzebienisku wzorowego zachowania uczniów gratuluje nie tylko im samym, ale także rodzicom - na okolicznościowych dyplomach.

Tak było w przypadku 13-letniej Asi, która w czerwcu ukończyła szkołę. Wychowują ją mama Marzena oraz jej partnerka Dorota Walicka i - choć nie mogą być w formalnym związku - szkoła zdecydowała się wymienić obie kobiety na dyplomie, a słowa "gratulujemy Państwo" - zastąpić "gratulujemy Paniom".

"Szkoła po prostu uznała rzeczywistość. Tylko tyle i aż tyle" - komentuje na Facebooku magazyn "Replika", który opisał historię.

Narzekamy na edukację - i słusznie - ale tym razem mamy powód do wielkiego "BRAWO!"Marzena Frąckowiak, sołtyska...

Posted by Replika on  19 września 2015


"W Grzebienisku mieszka 900 osób. Cała wieś wie"

- Jestem z Dorotą od jedenastu lat. Od siedmiu mieszkamy w Grzebienisku razem. Cała wieś wie. Nikt mi nie może zarzucić, że nie wie, w jakim ja związku żyję - mówi Frąckowiak w rozmowie z "Repliką".

- Co prawda nie stanęłam na ulicy i nie krzyknęłam, że jestem osobą homoseksualną, ale żyjemy otwarcie. 900 osób tu mieszka i wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich, wie pan, jak to jest na wsi - opowiada sołtys.

- Razem z partnerką bierzemy czynny udział w życiu wsi i w życiu szkoły. Nie ma problemu. Córka w czerwcu kończyła szkołę podstawową i dostałyśmy od pani dyrektor dyplom za wzorowe wychowanie córki - jesteśmy na nim wymienione obie z Dorotą - wspomina kobieta w wywiadzie.

Cały wywiad z Marzeną Frąckowiak - w którym opowiada m.in. o partnerce, o swej 13-letniej córce, coming oucie oraz o tym, co jest do zrobienia w Grzebienisku - ukaże się w najnowszej "Replice" w czwartek 24 września. Numer jest już dostępny na Allegro.

Robert Biedroń na żywo w Gazeta.pl!

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!