Kawior, ostrygi, małże i... codzienne mycie. Ministerstwo wydało poradnik dla ?poprawczaków"

Jak poinformowało Radio Zet, Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało podręcznik, którego adresatami są wychowankowie zakładów poprawczych. Dowiedzą się z niego, w jaki sposób jeść ślimaki w skorupkach oraz jak oczyścić ostrygi czy obrać homara.

Polub i bądź na bieżąco!

"Dobre wychowanie: Pakiet na start! Podręcznik doskonalenia kompetencji społecznych wśród młodzieży z zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich w obszarze savoir-vivre'u, asertywności i etyki w biznesie" - to pełna nazwa ministerialnej publikacji, która jest współfinansowana przez Unię Europejską.

Ostrygi, homary, kawior

Według autorów podręcznika niesie on ze sobą wiele przydatnych informacji i wskazówek dla wychowanków zakładów poprawczych. Będą mogli dowiedzieć się, jak się poprawnie komunikować, jak ubierać się stosownie do różnych okazji, w jaki sposób korzystać z zastawy stołowej czy też jak w poprawny sposób redagować pisma urzędowe.

Radio Zet zwróciło uwagę na to, że w podręczniku znajdują się także elementy, które są niekoniecznie niezbędne.

I tak z podręcznika dowiadujemy się, że ostrygi jemy widelcem trzymanym w prawej ręce, karczochy jemy zawsze rękami, bezgłośnie wysysając miąższ, a żabie udka należy jeść tylko i wyłącznie palcami.

Podstawy równie ważne

Ministerstwo postanowiło umieścić w podręczniku również trochę bardziej przyziemne i praktyczne porady. "Włosy powinny być regularnie myte i czesane", "pamiętaj o stosowaniu dezodorantu" czy "codzienne mycie ciała to konieczność" - to tylko niektóre porady, które przypominają autorzy podręcznika.

Robert Biedroń na żywo w Gazeta.pl!

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (107)
Kawior, ostrygi, małże i... codzienne mycie. Ministerstwo wydało poradnik dla ?poprawczaków"
Zaloguj się
 • 0

  To budżetowe bydło chwyci się nawet najbardziej idiotycznych metod i sposobów, żeby tylko znajomemu czy kumplowi dać zarobić .... I pomyśleć, że sam przez ponad trzydzieści lat byłem pracownikiem budżetówki, ale takie numery były wtedy nie do pomyślenia ....!!!!

 • Jacek Zdybicki

  0

  Qu... (bo inaczej kliknąć nie mogę) Wam to już się w ogule w dupach poprzewracało - a prawdziwy Polaku zdychaj w biedzie!!!!

 • kor-ka

  0

  A gdyby to był poradnik dla uczniów, to też by Wam te elementy wyrafinowanej etykiety przeszkadzały? ;)
  Bo jedynym powodem, żeby taki poradnik dla dzieciaków z poprawczaków był inny, to potrzeba ich stygmatyzacji. W kontekście poradnika, który ma im pomóc wyjść na ludzi, zupełnie nieuzasadniona.
  --
  www.kor.blox.pl

 • blski

  0

  Mam zal do rodzicow, ze nie nauczyli mnie obzerania sie kawiorem.

 • wilenski11

  Oceniono 3 razy 1

  pełowcy wiedzą co robią, tam są sami złodzieje i oszuści, wiedzą gdzie szukać młodych kadr

 • joanna_can

  Oceniono 1 raz 1

  No dobrze, co sie wszyscy dziwia? Probowal kiedy ktos jesc ostrygi nozem?

 • blski

  Oceniono 1 raz -1

  Nie wiem ilu z nas bedzie mialo okazje jedzenia homarow, czy slimakow w skorupkach, ale zyczlbym sobie i moim rodakom zeby przyswoili "codzienne mycie ciała to konieczność", co do dezodorantow to mam zastrzezenia, moze lepiej skupic sie na czestrzej kapieli, po prostu latem mozna zaryzykowac nawet kilka razy dziennie gdy warunki pozwola.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX