Skandaliczna okładka z Kopacz, "tajemnice Kaczyńskiego" i "degeneracja" rządu [W TYGODNIKACH]

W tym tygodniu "W Sieci" pokazało na okładce premier Kopacz ucharakteryzowaną na muzułmankę w burce trzymającą w rękach bomby. To nawiązanie do kryzysu z uchodźcami, który przewija się niemal we wszystkich tygodnikach. "Wprost" kontynuuje temat afery NIK-u.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Degeneracja rządu" - zatytułowali nową okładkę dziennikarze "Wprost". W tym numerze zastanawiają się, jak daleko posunięta jest "degeneracja" rządzących polityków. Temat jest kontynuacją ujawnionego przed tygodniem wątku dotyczącego udziału Janusza Piechocińskiego w aferze NIK-u. "Mimo posiadania materiałów obciążających szefa klubu parlamentarnego PSL Jana Burego prokuratura nie jest w stanie postawić mu zarzutów" - czytamy. Sprawę komplikują również inne warunki - jak piszą dziennikarze, "W zaskakujących okolicznościach odłożono posiedzenie komisji w sprawie odebrania mu immunitetu. Murem za Burym stoi szef ludowców Janusz Piechociński". Ponadto w najnowszym numerze przeczytamy o obaleniu solidarności europejskiej w związku z kryzysem z uchodźcami oraz zmianach w przepisach na prawo jazdy.

W najnowszym "Newsweeku" przeczytać możemy fragmenty książki Michała Krzymowskiego o Jarosławie Kaczyńskim. Tytuł na okładce głosi "Tajemnice Kaczyńskiego". "Nie napisałem tej książki ani z miłości, ani z nienawiści. Napisałem ją z fascynacji. Bo Jarosław Kaczyński jest politykiem absolutnie fascynującym" - mówi autor książki. W samym tygodniku pojawia się również rozmowa z Markiem Borowskim oraz artykuł o papieżu Franciszku zatytułowany "Konserwatysta kryjący się za liberalną retoryką?".

Tygodnik "Do Rzeczy" poświęca okładkę europejskiemu kryzysowi z imigrantami. Tym razem redakcja skupia się jednak na roli Donalda Tuska i innych europejskich polityków. "Władze UE działają nie tylko niezrozumiale, lecz także niezgodnie z zasadami wspólnoty. Czy kryzys ma być wykorzystany do stworzenia 'narodu europejskiego'? I jaka w tym rola Donalda Tuska?" - pisze autor Rafał Ziemkiewicz. Jak sugeruje, Donald Tusk miał zmienić swoją politykę dotyczącą uchodźców pod wpływem innych europolityków "stał się równie gorliwym rzecznikiem wmuszania imigrantów Europie Środkowej" - pisze. W tym numerze przeczytać możemy również o Andrzeju Dudzie, który "i tak będzie oskarżany o to, że jest prezydentem jednej partii" oraz o "dekonstruowaniu" śląskiej polskości.

"wSieci" zaczyna tydzień okładką, za którą jeszcze przed publikacją tygodnika, w portalach społecznościowych, wylała się fala krytyki. Tytuł głosi: "Ewa Kopacz urządza nam piekło na rozkaz Berlina" i właśnie imigrantom poświęcony jest temat główny tygodnika.

Polecamy informator o uchodźcach "Mniej strachu, więcej wiedzy"Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

Polska Akcja Humanitarna pomaga ofiarom wojny w Syrii. Pomóż i Ty. Wpłać dowolną kwotę na numer konta PAH: 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem "SYRIA" lub dołącz do Klubu PAH SOS: www.pah.org.pl/klub.


Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!