Pilot samolotu pasażerskiego zawrócił znad Atlantyku, żeby ratować psa

Simba podróżował z Tel Awiwu do Toronto. Był w luku bagażowym, gdy temperatura dramatycznie spadła. Pilot z Air Canada natychmiast podjął decyzję: międzylądowanie!

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Simba - siedmioletni boston terrier - podróżował ze swoimi właścicielami z Tel Awiwu do Toronto. To była jego pierwsza podróż samolotem. Został umieszczony w luku bagażowym.

Gdy samolot miał już wlecieć nad Atlantyk, pilot Air Canada w porę zauważył, że temperatura w luku drastycznie spadła. Simba mógł tego nie przeżyć - podaje kanadyjski portal Citynews.ca.

Pilot błyskawicznie podjął decyzję: międzylądowanie we Frankfurcie. Simba został przeniesiony na pokład innego samolotu, który odlatywał do Toronto.

- Ten pies jest dla mnie jak dziecko. Jest dla mnie wszystkim - mówił wdzięczny właściciel na lotnisku w Toronto, trzymając Simbę.

"Pilot odpowiedzialny za każdą istotę"

Lot na trasie Tel Awiw - Toronto był opóźniony o 75 minut. Wyliczono, że międzylądowanie we Frankfurcie kosztowało Air Canada paliwo o równowartości około 10 tys. dolarów.

Nikt jednak nie ma pretensji do pilota. - To była dobra decyzja - mówi ekspert lotniczy Phyl Durby. - Pilot jest odpowiedzialny za każdą istotę na pokładzie - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (130)
Pilot samolotu pasażerskiego zawrócił znad Atlantyku, żeby ratować psa
Zaloguj się
 • aga4023

  Oceniono 1 raz 1

  szacun dla pilota, ale zastanawiam się do jakiej temperatury spada w luku bagażowym ? jak tam jest zimno ? mój pies gdy był 6-miesięcznym młodzikiem przespał noc na balkonie przy minus 20 stopniach i nic mu nie było. Fakt, umościł się na wietrzonym futrze, czyli od dołu miał izolację od śniegu. Czy tam jest jeszcze chłodniej ?

 • asmok6

  0

  Nie mają pretensji za paliwo za 10tys USD, bo na odszkodowaniu by byli bardziej stratni. A tak to mają i reklamę i nikt ich po sądach nie ciąga.

 • supertlumacz

  Oceniono 3 razy -1

  1. Air Canada to spółka państwowa (Canada: crown corporation). Jako taka zawsze była i pozostanie deficytowa.
  2. Toronto to kanadyjski odpowiednik Nowego Jorku. Największe skupisko Żydów, siedziba największej giełdy i central organizacji żydowskich. Znamienne że miliarder Edgar Bronfman, wieloletni przewodniczący Światowego Kongresu Żydów wybrał T a nie NJ na lokalizację swej rezydencji. Myślę że zadecydowały nie tylko sentymenty (właściciel SEAGRAM dorobił się w Kanadzie na prohibicji), ale niższy wskaźnik przestępczości . Klimat podobny jak w NJ; zanieczyszczenie mniejsze, ale wilgotność wyższa.

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 0

  Artykuł dla Polaków, Amerykanów, Kanadyjczyków...

  1. Temperatura w luku bagażowym jest praktycznie niezależna od pogody. Na wysokości kilku kilometrów (typowa wysokość przelotu) jest ona rzędu -50 stopni Celcjusza. Pies został tam załadowany przez pomyłkę. Pies został skazany na zamrożenie.
  Pilot nie kierował się dobrym serduszkiem, tylko chciał nadrobić błąd osób które spowodowały tragiczną pomyłkę (prawdopodobnie nierozgarnięty właściciel psa i obsługa lotniska.
  2. Ci którzy nie kończyli obecnie wioskowych studiów z marketingu, ale dzienną szkołę podstawową za PRL, wiedzą że Frankfurt leży daleko od Atlantyku. Zatem żadnego zawracania znad Atlantyku nie było.
  3. Koszt dodatkowego paliwa $$10 000, opóźnienie spowodowane międzylądowaniem 75 minut.
  REGULARNE ZAPLANOWANE MIĘDZYLĄDOWANIE NA TRASIE powoduje opóźnienie około pół godziny - zejście i wejście na pułap przelotu, lądowanie i startowanie, interwencja obsługi naziemnej - w porównaniu do przelotu bez takiego międzylądowania.
  Zatem tytułowe ZAWRACANIE ZNAD ATLANTYKU to idiotyzm. Pilot tylko nieznacznie zboczył z trasy KIERUJĄC SIĘ GŁÓWNIE AKTUALNĄ DOSTĘPNOŚCIĄ LOTNISKA POŁOŻONEGO PRZY TRASIE,
  3. Nie wiem jak teraz, a nie chce mi się sprawdzać, ale kiedyś Frankfurt n/Menem był największym lotniskiem w Europie. Wspaniała infrastruktura i ciągłe przygotowanie do sytuacji nadzwyczajnych zadecydowały prawdopodobnie o wyborze tego właśnie lotniska przez pilota. Poza tym prawdopodobne że lądował tam już wcześniej...

  Szersze wnioski z tej publikacji pominę bo obrażałyby naród polski...

 • Oceniono 2 razy 2

  Takie wiadomości aż miło się czyta-forsa nie zawsze na pierwszym miejscu,żeby w naszym kraju zwierzęta miały większe prawa,nie byłoby tych okrucieństw na nich,co tak nagminnie się czyta.Wspaniała postawa....BRAWO!!!!!!

 • antylitania_chwili

  Oceniono 2 razy 0

  Psa można uratować z wielką pompą, ale uchodźcy już na to nie zasługują, co?

 • faustxyz

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywista decyzja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX