Monika Olejnik przeprasza na Facebooku. Zamieściła fotomontaż Andrzeja Dudy

Dzisiaj rano Monika Olejnik wrzuciła na swój facebookowy profil wpis dotyczący wizyty Andrzeja Dudy w Londynie. Umieściła przy nim zdjęcie prezydenta przerobione z charakterystycznej fotografii Andersa Breivika. Za wpadkę szybko przeprosiła.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Wielkiej Brytanii odniósł się do polskich emigrantów przebywających na Wyspach. - Ja nie mam dzisiaj odwagi powiedzieć: wracajcie do kraju. Czy jest więcej miejsc pracy w ich miejscowościach, czy łatwiej prowadzić działalność gospodarczą, czy obciążenia są mniejsze? Ja tych zmian nie widzę. Polski rozwój jest głównie w statystykach - stwierdził.

Do jego słów na swoim profilu odniosła się Monika Olejnik: "To kolejne po Berlinie wspaniałe wystąpienie prezydenta. Bravissimo!". We wpisie zamieściła zdjęcie Andrzeja Dudy. Jak wytknęli dziennikarce internauci - zdjęcie to jest przerobioną fotografią Andersa Breivika z umieszczoną twarzą prezydenta .Wpadka nie przeszła bez zauważenia i pod wpisem szybko pojawiła się fala krytyki. Swoją pomyłkę dziennikarka sprostowała godzinę później.

"Tylko w chorej głowie mógł powstać pomysł na taki fotomontaż"

- Przepraszam za pierwsze zdjęcie, które było fejkiem. Niestety to jedno z pierwszych zdjęć, które pojawia się, gdy wpisze się "Andrzej Duda" w wyszukiwarkę - napisała Olejnik. - Tylko w chorej głowie mógł powstać pomysł na taki fotomontaż - dodała na koniec.

Przepraszam za pierwsze zdjęcie, które było fejkiem. Niestety to jedno z pierwszych zdjęć, które pojawia się, gdy wpisze...

Posted by Monika Olejnik on  14 września 2015


Na Twitterze temat został szybko podłapany. Część użytkowników zarzucała dziennikarce umyślne zamieszczenie zdjęcia. Inni wytykali, że błąd wynika z nieprzestrzegania przez dziennikarzy praw autorskich i niechlujnego wybierania pierwszych wyników wyszukiwania w Google.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!