Biedroń do Gowina: "Człowieku, jeżeli stanie się jakaś tragedia, to będziesz za nią współodpowiedzialny"

- Jak słyszę posła Gowina mówiącego ohydne słowa straszące tą społecznością, to myślę sobie: "Człowieku, jeżeli stanie się jakaś tragedia, to będziesz za nią współodpowiedzialny, bo podsycasz ogień" - mówił w TVN24 Robert Biedroń, w nawiązaniu do słów Jarosława Gowina o "wysadzaniu polskich niemowląt".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jarosław Gowin oświadczył w ubiegłym tygodniu, że "nie pozwoli na wysadzanie w powietrze polskich niemowląt". - Jak słyszę posła Gowina mówiącego ohydne słowa straszące tą społecznością, to myślę sobie: "Człowieku, jeżeli stanie się jakaś tragedia, to będziesz za nią współodpowiedzialny, bo podsycasz ogień" - skomentował Biedroń i dodał, że - wbrew obiegowej opinii - "Państwo Islamskie" nie wysyła swoich terrorystów drogą uchodźców, bo może zorganizować przelot lub zwerbować kogoś już na miejscu.

Spotkania z uchodźcami

Prezydent Słupska zadeklarował również, że zorganizuje spotkania z uchodźcami w każdej szkole. - Dam dzieciakom szansę, żeby się skonfrontowały. Widziałem w internecie dzieciaka, który napisał, że uchodźcy to "bydło". Niech się skonfrontuje. Niech powie im to prosto w oczy. A wtedy porozmawiamy, czy to naprawdę "bydło" i jak powinno się traktować uchodźców - mówił Biedroń.

Podkreślił jednocześnie, że w Słupsku nie ma żadnych problemów z przybyszami z innych krajów. - To wielki skarb dla naszego miasta. Jesteśmy miastem poniemieckim, jest wiele osób z Kresów... Wszyscy jesteśmy inni, ale jesteśmy u siebie - wyjaśnił.

Biedroń przypomniał, że można się cieszyć z różnorodności kultury lub "stawiać mury i zasieki". - Jak wiemy - i pokazał to Lech Wałęsa i mur berliński - każdy mur można przeskoczyć. To nie jest rozwiązanie w dzisiejszym świecie - dodał.

Przekłamany obraz muzułmanów

- Dlaczego zakładamy, że uchodźca to terrorysta? Taki wizerunek świata muzułmańskiego kreują media. Jak dzisiaj zapytam państwa, z czym kojarzy się muzułmanin, to państwo odpowiecie - z dżihadem i terroryzmem. Tak przedstawiamy świat muzułmański - mówił oburzony.

- U mnie w Słupsku jest wspaniały ratusz. Na ścianie jest kurdyban, to jest wymysł arabski, na parkiecie dywan - wymysł arabski, cyfry, którymi liczę zadłużenie miasta, są arabskie - wyliczał.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!