Konferencja homeopatów zakończona w szpitalu. Uczestnicy zażyli halucynogenne narkotyki

Halucynacje, problemy z oddychaniem i skurcze - z takimi objawami trafiło do szpitala kilkudziesięciu uczestników konferencji na temat medycyny alternatywnej. Zwolennicy homeopatii zażyli substancję zbliżoną do LSD.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W piątek wczesnym popołudniem służby otrzymały zgłoszenie z Handeloh, na południe od Hamburga. 29 osób miało "zataczać się, turlać po łące, opowiadać bzdury i odczuwać skurcze". 90 minut później na miejsce przybyło 150 osób - od lekarzy i sanitariuszy przez Czerwony Krzyż, specjalistów od substancji trujących aż po policję i strażaków.

W szpitalu u pacjentów w wieku 24-56 lat stwierdzono urojenia, problemy z oddychaniem, przyspieszenie akcji serca i skurcze. Kilka osób było w stanie ciężkim. Badania krwi wykazały, że wszyscy przyjęli halucynogenny narkotyk 2C-E, znany w Niemczech jako Aquarust. W zeszłym roku został wpisany na listę substancji, których rozprowadzanie jest nielegalne.

Aż do poniedziałku żadna z osób nie doszła do stanu, w którym mogłaby zostać przesłuchana przez policję.

Eksperyment medyczny?

Członek rządowej komisji ds. zapobiegania narkomanii uważa, że musiało dojść do wielokrotnego przedawkowania. - Należy przyjąć, że nie uprzedzono ich o skutkach i ryzyku przyjmowania substancji - powiedział agencji NRD.

Policja bierze pod uwagę, że uczestnicy konferencji wzięli narkotyk w ramach eksperymentu lub że został im podany potajemnie.

Stowarzyszenie zrzeszające niemieckich homeopatów zdystansowało się od wydarzenia. "Konferencja w Handeloh poważnie nadszarpnęła wizerunek medycyny naturalnej. Musimy wyjaśnić, że takie zachowania nie mają związku z terapiami naturalnymi i są sprzeczne z naszymi wartościami" - napisano w oświadczeniu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (167)
Konferencja homeopatów zakończona w szpitalu. Uczestnicy zażyli halucynogenne narkotyki
Zaloguj się
 • norbertrabarbar

  Oceniono 2 razy 2

  Podczas konferencji okazało się, że żaden z homeopatów homeopatą nie był - wszyscy byli tylko za homeopatów przebrani w tym jeden był zrobiony z włóczki.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 1 raz 1

  E tam, my z chłopakami robimy sobie taką konferencję co piątek.

 • alpepe

  0

  Nie mogli na trzeźwo znieść napływu "uchodźców".

 • norbertrabarbar

  Oceniono 3 razy 3

  Czy do homeopatów nie powinno się wysyłać karetek w ilościach śladowych, tzw. homeokaretek?

 • tece92a

  0

  Co zażyć,by zobaczyć wszystkie pociągi w Polsce i wiedzieć,gdzie jest ten ,który czeka na mnie.

 • tenare

  0

  Poturlajmy się po łące.

 • derp970

  Oceniono 3 razy 1

  No proszę jak pięknie zmanipulowany artykuł. Dopiero na końcu szmata wyborcza raczy wspomnieć że "ktoś mógł im to potajemnie podać". Nie raczy natomiast wspomnieć, że taki jest główny wątek śledztwa w tej sprawie i kilkukrotnie powtarza że "homeopaci zażyli"...

  cenisz dobre dziennikarstwo? w gó...e wyborczym go nie zastaniesz.

 • qqracza

  Oceniono 2 razy 2

  Homeopatia jest naukowo udowodniona, a dowody są na piśmie. Świętym. Weźmy taką Kanę Galilejską. Jezus pił wino, dotkną wody i zrobiło się wino. Albo cudowne rozmnożenie chleba. Nie wiadomo czego dotykał, ale dobrze, że nie (tu wstaw co chcesz) Zrobił się chleb i ryby. Wątpisz? Każdy ksiądz to potwierdzi.

 • pawel.lewski

  Oceniono 1 raz -1

  Hitlerowcy wciąż prowadzą badania na społeczeństwie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX