Suka zaopiekowała się 2-latkiem lepiej niż jego matka. Nakarmiła porzucone dziecko własną piersią

Niedożywiony, zaniedbany dwulatek został porzucony na szrocie samochodowym. Wśród tumanów kurzu i zdezelowanych samochodów chłopca znalazła suczka i nakarmiła go własną piersią. Prawdopodobnie to uratowało go przed śmiercią.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W ubiegłym tygodniu przypadkowy przechodzień zobaczył chłopca łapczywie pijącego psie mleko na terenie warsztatu samochodowego w najbiedniejszej dzielnicy portowego miasta Arica na północy Chile.

Dziecko było nagie i niedożywione, miało też infekcję skóry oraz wszy. Policja, zawiadomiona przez przechodnia, jest zdania, że suczka Reina ("Królowa") mogła uratować malucha przed zagłodzeniem.Według relacji sąsiadów szrot połączony z warsztatem znajduje się w okolicy, gdzie mieszkają rodzice dziecka. Tam zauważono też jego matkę - zupełnie pijaną - gdy chłopiec był już w szpitalu pod opieką lekarzy.

W szpitalu pojawił się natomiast ojciec dziecka, który na co dzień mieszka 300 kilometrów od miasta Arica. W rozmowie z prasą zadeklarował, że jest gotów zaopiekować się synem.

Dziecko zostanie odebrane matce?

Policja podała, że dziecko po obserwacji w szpitalu zostało przewiezione do lokalnego oddziału opieki społecznej. Matka nie została jednak aresztowana, ponieważ chłopiec nie miał poważnych urazów fizycznych. Część chilijskich mediów podaje, że matka miała już odebrane prawa do opieki nad dwójką swoich dzieci.

Opieka społeczna złożyła skargę na kobietę, która miała dopuścić się skrajnego zaniedbania dwulatka. Jeszcze w tym miesiącu sąd ma rozstrzygnąć, komu powierzona zostanie opieka nad dzieckiem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (132)
Suka zaopiekowała się 2-latkiem lepiej niż jego matka. Nakarmiła porzucone dziecko własną piersią
Zaloguj się
 • Autumn Parkfield

  0

  skoro uratowała mu syna to powinien suczkę też wziąśc,w końcu była lepszą matką niż kobieta z którą się zadawał,swoją drogą skoro kobiecie zabrano już dzieci to kopulowanie z nią było szczytem nieodpowiedzialności,tak naprawdę na prawa rodzicielskie zasługuje tylko ta psinka

 • michr

  0

  A co tam u Putina, bo nie na kogo pluć

 • plumgazeta

  0

  Która z Radwańskich?

 • zigzaur

  Oceniono 3 razy 3

  Zamknąć to forum!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX