Francja potwierdza: fragment skrzydła znaleziony na Reunion ?z całą pewnością" należał do MH370

Paryska prokuratura wydała dziś oświadczenie, w którym potwierdza, że fragment - już wcześniej zidentyfikowany jako element skrzydła boeinga 777 - należał do zaginionego samolotu Malaysian Airlines, lotu MH370.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak potwierdza francuska prokuratura, udało się odczytać numer seryjny z elementu boeinga i skorelować go z boeingiem 777, który zniknął 8 marca 2014 r. z 239 osobami na pokładzie.

Prokurator, który przekazał informację mediom, powiedział, że analizy przeprowadzali m.in. technicy z centrum Airbus Defense and Space w Hiszpanii, w którym wyprodukowano znaleziony fragment. Zidentyfikowali jeden z trzech numerów seryjnych jako należący do maszyny realizującej lot MH370. - Dlatego z pewnością można powiedzieć, że odnaleziony fragment należał do zaginionego samolotu - powiedział francuski prokurator.

Badany fragment samolotu znaleziono 29 lipca u wybrzeży wyspy Reunion na Oceanie Indyjskim.Skąd skrzydło boeinga aż na Reunion?

Wyspa Reunion, położona na Oceanie Indyjskim na wschód od Afryki, jest oddalona o ok. 3,7 tys. km od rejonów, na których koncentrowały się poszukiwania zaginionej maszyny. Śledczy tłumaczyli jednak, że prądy morskie mogły przemieścić szczątki w tym kierunku.

Eksperci w dziedzinie oceanografii potwierdzają, że pojawienie się szczątków malezyjskiego samolotu w tym miejscu, biorąc pod uwagę prądy na Oceanie Indyjskim, jest zgodne ze spekulacjami dot. miejsca katastrofy - podaje NBC. - Całkiem prawdopodobne, że w kolejnych tygodniach na Reunion ocean wyrzuci więcej szczątków samolotu - dodaje Charitha Pattiaratchi z Uniwersytetu Australii Zachodniej.

Według agencji Reutera w ciągu 20 lat, czyli okresu, w którym w użyciu jest boeing 777, doszło do czterech poważnych wypadków z udziałem tych maszyn. Jednak tylko maszyna Malaysia Airlines rozbiła się na południe od równika.

CO WIEMY O KATASTROFIE BOEINGA?

Maszyna należąca do malezyjskiego przewoźnika zaginęła w marcu ub.r. podczas lotu z Kuala Lumpur do Pekinu. Na pokładzie było 239 osób. Zaginięcie samolotu, realizującego lot o oznaczeniu MH370, to jedna z największych niewyjaśnionych tajemnic w historii lotnictwa. Co o niej wiemy?

1) Do katastrofy malezyjskiego samolotu doszło ponad rok temu

2) Lot MH370 zniknął z ekranów radarów niedługo po starcie

3) Poszukiwania prowadzono m.in. u wybrzeży Australii, nie znaleziono żadnego śladu po samolocie

4) Niezidentyfikowane skrzydło odnaleziono niedaleko Madagaskaru

5) Podobieństwo między znaleziskiem a skrzydłem boeinga jest "niesamowite"

6) Numer na skrzydle nie odpowiada żadnej lotniczej rejestracji

7) Amerykańskie źródła: To niemal na pewno fragment boeinga 777
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (47)
Francja potwierdza: fragment skrzydła znaleziony na Reunion ?z całą pewnością" należał do MH370
Zaloguj się
 • super_smaczny

  Oceniono 1 raz 1

  że analizy przeprowadzali m.in. technicy z centrum Airbus Defense and Space w Hiszpanii, w którym wyprodukowano znaleziony fragment.

  Airbus produkuje skrzydla dla Boeninga ? dlaczego Amerykanie tak panicznie odzegnuja sie od udzialu w tej sprawie ? najpierw NSA nic nie wiedziala nic nie slyszala a teraz Boening umywa raczki i przekierowuje sprawe do konkurencji ?

 • fabricated

  Oceniono 3 razy 1

  Niesamowite.
  Aby przeczytać numer i porównać go z drugim, który jest w dokumentach potrzeba było 2 miesięcy. A wydawałoby się, że średnio rozgarnięty człowiek poradziłby sobie z tym w kilka minut.

 • blue911

  Oceniono 3 razy -1

  Juz pewnie Boeing wie,ze dowody na pozar ladunku baterii litowo-ionowych sa tak zniszczone,ze niczego juz nie da sie udowodnic. Dlatego szczatki 777 powoli zaczna sie "znajdowac". Taka byla I jest moja teoria od poczatku.

 • adin_null_adin

  Oceniono 3 razy 1

  A nie dowieźli przypadkiem z Holandii?

 • i_wonder

  Oceniono 1 raz 1

  "Kopiuj-wklej" w najbardziej NIECHLUJNYM wydaniu (to niestety normalka w GW ostatnio...).
  Poczatek artykulu (swieze wiadomosci) kompletnie dezawuuje spekulacje umieszczone w pktach 4-7 pod koniec. ZENADA, albo Kasa, Misiu od literek ?

 • spokojniejaknawojnie

  Oceniono 7 razy 3

  Propaganda Propagandą Propaguje Propagandę

 • spokojniejaknawojnie

  Oceniono 6 razy 0

  Gazeta Wyborcza opiniotwórcze medium. Opiniotwórcze ale tworzące własną opinie, blokowanie i usuwanie komentarzy niczym rodem z PRL. Propaganda w pełnej klasie.
  Za takie opiniowanie serdecznie podziękujemy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX