Komentarze (134)
"Boję się, że pociąg istnieje, ale jest pusty". Rozmawiamy z przewodnikiem po zamku Książ
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zsjow

  Oceniono 11 razy -3

  Szalom. Kiedy oddacie złoto Żydom?

 • tadeusz1939

  Oceniono 6 razy 2

  wyslac Macirewicza on szbko zlokalizuje.

 • litery99999

  Oceniono 17 razy -13

  Cale przedwojenne złoto wartosci 5 000 000 000 000 $ (5 biljonow $) - wykrad polski nie-rząd uciekajac do Rumunii w 1939 zamiast bronic polski.. Natychmiast wydano złoto w burdelach Bukarestu.
  Obecny nie-rząd ma zboczenie- POCIĄG do ZŁOTA i to pomylkowo wzieto za sensacje w szczawnie, gdzie członkowie (sic!) nie rządu spotykali na mijejscowe dziwy, ktore ich POCIĄGŁY.

  Obecny nie-rząd, ma niezdrowy POCIAG DO ZLOTA,

 • tenare

  Oceniono 7 razy -3

  W Polsce jest mafia i bezprawie.
  Złoty Pociąg rozkradną, a społeczeństwu powiedzą, że go nigdy nie było.

 • robertcop

  Oceniono 9 razy -1

  nawet jak będzie tam złoto , to żydzi i Rosjanie tak zaczną ujadać że Polacy podkulą ogon i zostanie im sama lokomotywa

 • sadystaaa

  Oceniono 3 razy -1

  Joanna Lamparska łapie tak łapczywie powietrze jak flądra wyrzucona na brzeg. A prawda o pociągu jest taka:

  scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11918945_1157343981058842_8828106161946689644_n.jpg?oh=5c31a8c759e8cff34296aed0cb6de236&oe=5660BDF9

 • 99makabra1977

  Oceniono 2 razy -2

  Przed każdymi wyborami coś się pojawia, Było podpalenie szybu z ropą w Karlinie, potem gaz łupkowy, teraz odnalezienie skarbu - wszystko propaganda na zasadzie głosujcie na nas. mamy świetlną przyszłość. Skończy się jak zwykle, tylko z większym zadłużeniem pokoleniowym. Ale o tym mają się martwić dzieci i wnuki, którzy nie wyjadą na emigrację. Może się mylę - Naród zdesperowany wyśle do piachu oszustów.

 • 1234qwerty

  Oceniono 4 razy 0

  XXI wiek technika kosmiczna a my mamy problem ze znalezieniem kilkuset ton żelastwa pod warstwą ziemi.

 • wenge1

  Oceniono 7 razy 3

  Ja się "pustego pociągu" nie boję, tak samo jak pełnego. Odkrycia (te wielkie!) lubią ciszę! Dlatego obstawiałbym, że jeśli pociąg istnieje, to raczej jest pusty. Natomiast nieźle można jeszcze na nim zarobić- tworząc medialny szum. Kogo zainteresowałby odkryty pusty pociąg pancerny? Nie zdziwiłbym się gdyby to była wyrafinowana akcja promocyjna regionu! Sezon ogórkowy o tym świadczy!

 • wlodeek

  Oceniono 4 razy 0

  W PIS-du.!!!

 • fuszi

  Oceniono 2 razy 0

  Najbardziej mi się podoba nagłówek Gazeta.pl: TYLKO U NAS!!! A koleś w wywiadzie już na wstępie mówi, że to dzisiaj już jego szósty wywiad:)))

 • artur701

  Oceniono 4 razy -2

  Poloczek zawsze się śmieje, mimo iż nic nie wie, a później okazuje się że go wydymali i stoi z rozdziawioną gębą ....jakie to polskie. Co jest w tym pociągu... Bareja, węgiel czy pluszowe misie, bo zapomniałem?

 • vito3

  Oceniono 6 razy -2

  bylo 35lat temu karlino,calkiem niedano gaz glupkowy,teraz rozpetuje sie goraczke zlota,zloto wroclawia,to brzmi prawie jak klondike,sezon ogorkowy ma klasyczne zakonczenie,z pewnoscia wspaniala i tania reklama turystycznego w koncu regionu,pociag musi sie znalezc a ze sie nie znajdzie,a jak niby ma sie znalezc pod rzadami po

 • szympansjera

  Oceniono 8 razy -2

  Wesoło będzie, gdy pociąg rzeczywiście jest, zostanie odnaleziony, a w środku będą znajdowały się rachunki do zapłacenia przez obywateli Izraela... wtedy szanowny "kongres żydowski" dostanie je do zapłacenia wraz z odsetkami karnymi. Ciekawe, czy wtedy będą równie chętni do zachachmęcenia tego pociągu?

 • Oceniono 3 razy -1

  jedyne wyjscie które jest sensowne aby nic nie wyparowało z tego pociągu to transmisja na żywo w obecnosci swiadków bo jezeli sa tam faktycznie kosztowności to wiadomo ze polska jest takim krajem ze wszystko cudownie ginie w niewyjaśnionych okolicznościach

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 18 razy 6

  W 1939 r. majątek Banku Polskiego został wywieziony z okupowanego kraju. Na zawsze. Do dziś nie wiadomo, w czyje ręce trafiło 1208 drewnianych skrzynek wypełnionych po brzegi sztabkami i workami monet ze złota. Historia podróży tych skrzynek złota jest ciekawsza.

 • rekontra333

  Oceniono 8 razy -4

  Zloty Pociag: Syjonisci, mozecie mnie cmoknac w pompke.

 • lewco

  Oceniono 6 razy -2

  Pytania pani Lamparskiej są strasznie infantylne. Zastanawiam się, po co ona tam w ogóle pojechała, skoro w całą historię nie wierzy. Nie szkoda jej było czasu?
  Osobiście rozumiem Niemca, który brał udział w ukryciu pociągu. Znał tajemnicę i wiedział, że sam nigdy się do tego pociągu nie dobierze. Okres PRL wiadomo. Początki III RP również. Mafia, bezprawie, kraj dziki i nie rozpoznany. Potem starość. Słaba zabawa dla człowieka stojącego nad grobem.
  Jest też możliwość, że w tunelu są zamordowani więźniowie, może część niemieckiej obsługi pociągu. Nie chciałbym odpowiadać na jego miejscu za ich śmierć. No i miny. Chyba wystarczy. Gdyby dziadek osobiście to zgłosił, mógłby powąchać salę sądową a nie 10% znaleźnego.
  Podobno obaj zgłaszający są ludźmi w średnim wieku, wykształconymi i kulturalnymi. Nie są też związani z ukrywaniem pociągu. Znaleźne mogą odebrać.

 • bog43

  Oceniono 6 razy -6

  no nie wiem , czy powinniście to złoto nawet dotykać ?
  - jak nie nazistowskie , to banksterów żydowskim a na pewno zroszone potem klasy pracującej .

  Dajcie mnie , dam wam słowo , że je w całości zutylizuję , bez uszczerbku dla przyrody .

 • caesar_pl

  Oceniono 8 razy -8

  Powiem wam Polacy na podstawie waszych "1000 letnich osiagniec"ze sie znow skompromitujecie.

 • duvelo

  Oceniono 5 razy -1

  Na pewno pociąg wypełniony złotem zostawili Niemcy dla sowieckich okupantów/nowych polskich władz lokalnych, żeby dofinansować zrujnowany kraj oraz w celu zadośćuczynienia ofiarom wojny. :)))
  Ktoś, kto twierdzi, że w tym pociągu jest złoto, jest ciężko chory NA GŁOWĘ.

 • expert11

  Oceniono 4 razy 0

  Będzie tak jak z ropą w Karlinie . Najpierw przez miesiąc paliło się i nie potrafili ugasić , a potem powiedzieli ,że się wszystko wypaliło i postawili radziecką jednostkę wojskową

 • alex_hildemberg

  Oceniono 3 razy 1

  Nawet odkrycie samego pociągu będzie wydarzeniem na skalę światową, a jak jeszcze coś się znajdzie poza tym, zwłaszcza jak to będą dokumenty albo zrabowane przez nazistów dobra kultury to Wałbrzych stanie się celem wycieczek i mieszkańcy tego miasta zarobią w krótkim czasie więcej pieniędzy, na turystach niż jest wart ten pociąg.

 • blondyn-3

  Oceniono 28 razy 16

  Jak PIS dojdzie do wladzy to pociag ze zlotem znowy zniknie na 70 lat. Znajda go w tunelu pod domem prezesa I tym samym zaginone zloto SKOKow.

 • baby1

  Oceniono 8 razy 0

  A nieprawda. Pociąg jest cały ze złota, tylko koła ma śrebne.

 • zgaszonykliczko

  Oceniono 7 razy -5

  piękny naród! Umierający Niemiec robi w ciula polaczków, żydków, ruskich i mahomet wie kogo jeszcze. Narodowy Socjalizm - co to musiała być za silna idea, żeby stary gościu jeszcze taki numer wywinął. Podziwu godne.

 • alfa_i_gameta

  Oceniono 20 razy 12

  A ja boje sie, ze jest pelny. To bedzie dopiero piekielko, przy ktorym zblednie Smolensk.

 • maxthebrindle

  Oceniono 13 razy 9

  'Ale czy takie zdjęcie faktycznie pozwala zobaczyć, co jest w pociągu?'
  Ale nikt nie mówił, że zdjęcia pokazują, co jest W pociagu. Zdjęcia georadarowe pokazuja struktury, które wyglądają jak pociąg, prawdopodobnie pancerny, bo da się rozróżnić struktury platform kolejowych i uzbrojenia - taki wniosek można wyciągnąć z tego, co mówią tzw. czynniki oficjalne i pan przewodnik winien to zrozumieć. To, o czym mowa, georadar pokaże bez problemu, zwlaszcza, gdy obiekt jest w pustej przestrzeni, jaką jest tunel z wysadzonym wjazdem.
  Natomiast sugestie, ze pociag zawiera kosztowności lub 'tylko' materiały cenne z historycznego punktu widzenia, pochodza od źródła informacji, czyli starego Niemca, który przekazał swą wiedzę na łożu śmierci tym osobom, które dokonały badań georadarowych i poinformowały władze o znalezisku. Skoro lokalizacja pociągu się potwierdziła, to istnieje szansa, że potwierdzi sie także informacja o zawartości, choć oczywiście cenne depozyty mogły zostać z pociągu zabrane w latach powojennych, albo przez wtajemniczonych Niemców, którzy przez kilka powojennych lat stanowili znaczącą grupę mieszkanców tych ziem i zdecydowanie nie wszyscy byli tylko 'farmerami w zasadzie nieświadomymi wojny', jak lubią się przedstawiać we wspomnieniach, albo przez Rosjan. Nie można wykluczyć, że świeżo wysadzony wjazd do tunelu (schronu?) został w tamtym czasie spenetrowany i powtórnie zamkniety, albo, że istniało dodatkowe wejście do tunelu, umozliwiające penetrację i następnie zniszczone.
  Istnieją przesłaki, że po upadku komuny w Polsce zdarzały się eksploracje i podjęcia drobnych depozytów - w lasach znajdowano oszalowane lub 'dzikie' wykopy, z których dna coś ewidentnie zabrano i z reguly takie znalezisko wiązało się z wczesniejszą bytnością w okolicy 'turystow' z Niemiec. Nawet jeśli dwie na trzy tego typu opowieści sa zmyślone, to i tak wybieranie depozytów wojennych miało miejsce - przecież w Niemczech żyli ludzie, którzy osobiście brali udział w ich ukrywaniu, albo ich potomkowie, ktorym tę wiedzę przekazano, zaś zwłaszcza lata 90 ubiegłego wieku stanowiły nie lada okazję do taich działań.
  Oczywiscie jest prawdopodobne, że to 'tylko' pociąg pancerny, ukryty w wybudowanym na ten cel schronie i zabezpieczony przez Niemców poprzez wysadzenie wjazdu do czasu powrotu struktur państwa niemieckiego na ten teren - wielu Niemców było przekonanych, że kiedys po wojnie ich panstwo mniej wiecej odzyska przedwojenne granice, zaś Polska pozostanie bardziej na wschodzie.

 • ukos

  Oceniono 4 razy -2

  Brawo, Panie przewodniku, należy się Panu medal, a może nawet order. W kontekście wielkiej kolejki hien (Rosjanie, Niemcy, żydzi, Cyganie, poszukiwacze z całego świata) przebierających odnóżami i ich równie wielkiej oskomy zaproponowana przez Pana metoda ochrony polskiego mienia będzie jak znalazł, a jej twórca zasługuje na nagrodę. Gratulując obywatelskiej postawy pozwolę też sobie wyrazić uznanie dla pomysłowości bardzo udanej akcji promocyjnej Pańskiego rodzinnego Wałbrzycha i całego regionu. :)))

 • veloboldie

  Oceniono 7 razy -3

  Lepiej nie ujawniać lokacji tego pociągu bo przyjadą ludzie z Brooklyn-u, domagając sie tego złota.

 • h666r

  Oceniono 18 razy 6

  Bo ten pociąg jest w innym miejscu. Została zamknięta linia kolejowa z Wałbrzycha Głównego do Jedliny Zdroju na razie do końca września, oficjalnie z powodu prac torowych.

 • czytakczynie12

  Oceniono 2 razy -2

  Niepotrzebnie o tym trąbiono. Zjechały się ekipy telewizyjne z całego świata. Niektórzy już zgłaszają pretensje do zawartości pociągu, a jeszcze nikt go wydobył i nie wiadomo co jest w środku. Trochę wstyd. Chyba, że ten pociąg to ściema i opowieść o tym ma być takim wabikiem przy przyciągnąć turystów.

 • cillian1

  Oceniono 10 razy 2

  prawdziwy złoty pociąg (ze złotem Żydów, Polaków itd) jest w watykanie!

  Zresztą, media dobrze się bawią, pisząc o tym wymyślonym pociągu.
  Wymyślonym, bo on już jest oczyszczony z kosztowności.

 • vomitorium1

  Oceniono 4 razy 0

  "Teorie na ten temat krążą w Wałbrzychu już od kilkudziesięciu lat."
  na ten temat
  to krążą teorie o dwóch pociągach

 • kralik111

  Oceniono 16 razy 8

  Pytanie, po co Niemcy mieliby sobia zadac tyle trudu i ukrywac pusty pociag, zwlaszcza, ze Rosjanie byli juz pod Berlinem?

  przewodnik to przewodnik, a nie historyk i dlatego przewodnikiem zawsze pozostanie ;D

 • hiszpan25

  Oceniono 4 razy 0

  ciekawe jaka historia stoi za tymi opowiadaniami z pociągiem? jak dla mnie ciut za długo się rozdmuchuje opowiadanie aby nie była to zasłona dla jakiegoś innego tematu który ma przejść po cichu...

 • zbigniewjanicki

  Oceniono 9 razy -7

  No i znów starsi bracia rozgłoszą na cały świat , że okradliśmy ich i wystawią nam kolejny rachunek .

 • mozart

  Oceniono 11 razy 5

  Dzielicie skore na niedzwiedziu...

 • Black Swan

  Oceniono 8 razy -2

  jeśli ten pociąg istnieje pusty na pewno nie jest bo pustego pociągu nikt by nie ukrywał... Tyle, że na pewno jest tam mikroskopijna ilość złota (co najwyżej kilka zębów pożydowskich) bo niemal całe złoto III Rzeszy zostało już dawno odnalezione...
  Tam mogą być ciekawe artefakty z dziedziny techniki wojennej np. jakiś część do rakiet V2 albo nawet "latające spodki" bo już wtedy Niemcy eksperymentowali z taką technologią ale złota ani żadnych wartościowych przedmiotów to na pewno tam nie znajdziemy...

 • synanki

  Oceniono 14 razy 2

  tę sprawę należy przeciągać,zwodzić,obiecywać przez najbliższe 100 lat i trzepać kasę na ciekawskich, turystach i poszukiwaczach skarbów z całego świata...

 • garko_siura

  Oceniono 14 razy -8

  Podobno w tamtych okolicach, jak i na innych dawnych ziemiach niemieckich, żyje sporo potomków Mojżesza - dziwne, nie?

 • lukibb

  Oceniono 10 razy 0

  Niezła szopka z tym pociągiem. Tak jak gość tu powiedział, na georadarze nie da się stwierdzić obecności pociągu, co najwyżej zmiany struktury geologicznej. A tu Naczelny Konserwator zabytków opowiada bzdury o zdjęciach i o tym, że wie nawet jakie tam są wagony. Dwa, jeśli tam coś było to na bank dobrało się do tego NKWD, które na zamku Książ stacjonowało cały rok i w tym czasie do Moskwy wyjechało z tamtych terenów wiele pociągów. Po 3, w 1946 wspominano o istnieniu tunelu, jako otwartym nie zakopanym. Co oznaczałoby, że jeśli go zawalono i zakopano, to miało to miejsce w drugiej połowie 46 roku lub później. Czyli była to roboto NKWD.

 • dio62

  Oceniono 10 razy 0

  najzabawniejsze byłoby gdyby się okazało, że pociąg istnieje i jest załadowany portretami Hitlerami lub tym pododobnym badziewiem

 • garko_siura

  Oceniono 13 razy -3

  Ciekawe czy ten gość wie co się stało z kasą FOZZ i ludźmi z nim związanych - przecież to przewodnik po zamku :)

 • garko_siura

  Oceniono 9 razy -5

  Gość m azayebista tyrke - przewodnik po zamku :)

  Jeśli ten pociąg jest pusty, to wysłać go do Rajchu, a jak zostanie zapełniony po sufit banknotami € niech go wyślą do Wałbrzycha - wszak to dawne ziemie niemieckie!

 • re_x

  Oceniono 13 razy 1

  " Inni mówią, że nawet jedną drugą."-drogi panie 1/2 to więcej niż 1/3!!!" Nie jest to pierwsza sytuacja, gdy ktoś znalazł tutaj taki pociąg z czasów II wojny światowej."- proszę o konkrety!bo ja nie słyszałem aby pociągi odnajdywano jak grzyby...

 • pankracywpracy

  Oceniono 10 razy -2

  "Przypomnijmy, że dnia 26.11.1982 podczas prac związanych z szukaniem tzw. Złota Wrocławia ekipa eksploratorów znalazła koło Lubiąża 1354 złote monety o wadze ponad 6-ciu kilogramów. Odkrycie utajniono a potem część z nich nielegalnie sprzedano za granicą. Transakcję przeprowadzali oficerowie polskiego wywiadu " .

  Jeśli tam jest coś , to szybko rozkradną , przypomnę , że jeśli by jakimś cudem były obrazy to zdarza się , że obraz wielkości kartki A4 może być wart nawet grubo powyżej 100 mln euro , więc łapki będą swędzić :))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX