Borowski jednym wpisem pokazuje bezsens referendum Dudy. "Ktoś tu Panu Prezydentowi źle doradził"

W przyszłym tygodniu Senat zajmie się wnioskiem prezydenta o referendum. Dziś Marek Borowski zamieścił na Facebooku wpis na temat jednego z pytań, które Andrzej Duda chce zadać obywatelom. I pokazał, jak mylące może ono być.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Senatorowie pracowali nad wnioskiem prezydenta w sześciu komisjach. Zajmą się nim na posiedzeniu Senatu w przyszłym tygodniu.

Dziś Marek Borowski zamieścił wpis, w którym podzielił się swoim zaniepokojeniem z internautami.

"Zarówno sam pomysł [referendum - red.], jak i każde pytanie budziło poważne wątpliwości" - pisze senator. Pochyla się zwłaszcza nad jednym pytaniem - o Lasy Państwowe - i nazywa je " kuriozalnym". Dlaczego?

W prezydenckim projekcie pytanie brzmi: " Czy jest Pan/Pani za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe?

Wielu Polaków myśli, że "utrzymanie dotychczasowego systemu funkcjonowania" oznacza nieprywatyzowanie Lasów Państwowych. Odpowiedź "tak" oznaczałaby więc sprzeciw wobec prywatyzacji, a odpowiedź "nie" - dopuszczenie jej.

Tymczasem Borowski wskazuje, że nie dość, że lasów nikt prywatyzować nie chce, to na dodatek pytanie wprowadza obywateli w błąd.

Aktualnie obowiązująca ustawa, na podstawie której funkcjonują Lasy Państwowe, wymienia (w art. 38) aż sześć nieskomplikowanych sposobów sprzedaży lub innego przekazania lasów w ręce prywatne.

" Czyli głosując w swoim przekonaniu przeciw prywatyzacji lasów, obywatel daje swoją zgodę na ich ewentualną prywatyzację!" - udowadnia Borowski i puentuje: "Ktoś tu Panu Prezydentowi źle doradził".

W czwartek odbyła się debata sześciu komisji senackich nad wnioskiem PAD o przeprowadzenie referendum wraz z wyborami....

Posted by Marek Borowski on  28 sierpnia 2015
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (683)
Borowski jednym wpisem pokazuje bezsens referendum Dudy. "Ktoś tu Panu Prezydentowi źle doradził"
Zaloguj się
 • koniowi

  Oceniono 1 raz 1

  Polacy to debile co codziennie jest widać, słychać i czuć niestety !

 • kbl

  Oceniono 3 razy 3

  Pytanie o lasy jest BEZSENSOWNE. Ale tu nie chodzi o to by było mądrze i prawdziwie ale o to by stwarzać POZORY że opozycja wobec jedynie słusznej sekty działa na szkodę kraju i Polaków. To cały czas ta sama perfidna metoda - stwarzanie problemów i robienie z siebie obrońców i zbawców. Banda pisowskich oszustów na mistyfikacjach jedzie a ciemny lud to kupuje.

 • buffalo69

  Oceniono 5 razy 5

  Pytania referendalne Dudy to szczyt intelektualnych możliwości polityków i doradców PiS. Jest to przedsmak tego, co stanie się z polską konstytucją i z całym polskim prawem po przejęciu władzy przez PiS.

 • mal-56

  Oceniono 5 razy 5

  przecież dudajew wygrał wybory bo obiecał, wszystkim wszystko i pierwsze miało być zniesienie reformy emerytalnej , oraz podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8000 tys, oraz 500 zł na każde dziecko, to po co pytac jeszcze ludzi to tak jakby pytać czy chcesz być piękny młody i bogaty, czy biedny i chory

 • mal-56

  Oceniono 4 razy 4

  PATRZĄC NA TO CO KŁAMCA DUDAJEW OBIECYWAŁ PRZED WYBORAMI TO PYTANIE POWINNO BRZMIEĆ CZ\Y CHCESZ WRÓCIC DO SYSTEMU EMERYTALNEGO SPRZED REFORMY, A CYNICZNY KŁAMCA DUDA OSZUKUJE LUDZI BO JUZ WPROWADZA DODATKOWE KRYTERIA, KTÓRE SCIĄGNĄŁ Z POMYSŁU PANA PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO I WIADOMIO ŻE TAK JAK KIEDYS JUZ PRZECHODZIC NA EMERYTURE NIE BEDZIEMY OT PRZEPRASZAM ŻE NA TEGO PAJACA GŁOSOWALEM BO MYSLAŁEM , ŻE SPEŁNI OBIETNICE

 • felekstankiewicz

  Oceniono 3 razy 3

  Ale.....moze okazac sie w przyszlosci,ze wlasnie celowo zle sformuowano pytania,bo jezeli celem pytania bylo....Czy jestes za prywatyzacjia Lasow Panstwowych......czy nie,to dlaczego takiego pytania nie ma w referendum?

 • pawelekok0

  Oceniono 6 razy 2

  Ależ KGBowscy agenci są wyjątkowo aktywni na tym akurat wątku. Zawsze mnie zastanawiało, czemu polskie służby nic z nimi nie robią, chociaż poszczególni agenci zdemaskowali się jako tacy już wiele lat temu. Każdy, kto miał odrobinę oleju w głowie dawno już ich zdemaskował. A mimo to oni działają swobodnie, judzą, kłamią, rozpieprzają Polskę od środka. A służby niczego nie widzą.

  Odpowiedź może być tylko jedna, nasze służby z nimi współdziałają, vide Sowa i Przyjaciele, vide Falenta i Stonoga, vide ostatnie przecieki o podsłuchaniu rozmów Kulczyka z Tuskiem.

  Jak się wydaje, rolą arcyagenta Macierewicza było wycięcie ostatnich polskich patriotów z WSI. Dzięki niemu zostali już tylko sowieccy, co możemy sobie na co dzień oglądać.

 • pawelekok0

  Oceniono 6 razy 0

  Pytanie brzmiało: czym jesteś za tym, żeby Lasy Państwowe nadal pozostały prywatnym folwarkiem leśniczych z PSL-u? Tylko nikt tego rodakom nie wytłumaczył.

 • pisubek

  Oceniono 6 razy 6

  Maliniak! Do pisuaru! W dwuszeregu! Odmarsz!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX