Borowski jednym wpisem pokazuje bezsens referendum Dudy. "Ktoś tu Panu Prezydentowi źle doradził"

W przyszłym tygodniu Senat zajmie się wnioskiem prezydenta o referendum. Dziś Marek Borowski zamieścił na Facebooku wpis na temat jednego z pytań, które Andrzej Duda chce zadać obywatelom. I pokazał, jak mylące może ono być.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Senatorowie pracowali nad wnioskiem prezydenta w sześciu komisjach. Zajmą się nim na posiedzeniu Senatu w przyszłym tygodniu.

Dziś Marek Borowski zamieścił wpis, w którym podzielił się swoim zaniepokojeniem z internautami.

"Zarówno sam pomysł [referendum - red.], jak i każde pytanie budziło poważne wątpliwości" - pisze senator. Pochyla się zwłaszcza nad jednym pytaniem - o Lasy Państwowe - i nazywa je " kuriozalnym". Dlaczego?

W prezydenckim projekcie pytanie brzmi: " Czy jest Pan/Pani za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe?

Wielu Polaków myśli, że "utrzymanie dotychczasowego systemu funkcjonowania" oznacza nieprywatyzowanie Lasów Państwowych. Odpowiedź "tak" oznaczałaby więc sprzeciw wobec prywatyzacji, a odpowiedź "nie" - dopuszczenie jej.

Tymczasem Borowski wskazuje, że nie dość, że lasów nikt prywatyzować nie chce, to na dodatek pytanie wprowadza obywateli w błąd.

Aktualnie obowiązująca ustawa, na podstawie której funkcjonują Lasy Państwowe, wymienia (w art. 38) aż sześć nieskomplikowanych sposobów sprzedaży lub innego przekazania lasów w ręce prywatne.

" Czyli głosując w swoim przekonaniu przeciw prywatyzacji lasów, obywatel daje swoją zgodę na ich ewentualną prywatyzację!" - udowadnia Borowski i puentuje: "Ktoś tu Panu Prezydentowi źle doradził".

W czwartek odbyła się debata sześciu komisji senackich nad wnioskiem PAD o przeprowadzenie referendum wraz z wyborami....

Posted by Marek Borowski on  28 sierpnia 2015
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!