TV Republika: Kukiz wyzwał naszą dziennikarkę "Ty PiS-owska k***". Sztab: Oświadczenie we wtorek

Telewizja Republika donosi w swoim serwisie o incydencie z udziałem Pawła Kukiza. Miało do niego dojść podczas nagrywania wywiadu. W sztabie Kukiza dowiedzieliśmy się, że na razie nie będą komentować sprawy i wydadzą oświadczenie dopiero we wtorek.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Rozmowa, wyemitowana wieczorem na antenie prawicowej telewizji, dotyczyła m.in. JOW-ów, finansowania partii politycznych, układania wyborczych list oraz polityki międzynarodowej. Wywiad prowadziła Katarzyna Gójska-Hejke, dziennikarka znana czytelnikom "Gazety Polskiej". TV Republika podaje, że nagrano ją "jakiś czas temu".

Kukiz nie wiadomo dlaczego przerwał wywiad tuż przed końcem, wstał i wyszedł ze studia. Przed wyjściem dodał, że nie zgadza się na publikację materiału. Jak podaje portal telewizji Republika, już poza kamerami Kukiz miał rzucić do Gójskiej-Hejke obraźliwe słowa. Przedstawiciele Kukiza mieli później żądać od stacji wstrzymania emisji, ale telewizja odmówiła i na krótko przed emisją wypuściła wiadomość o incydencie.

Nie udało nam się potwierdzić u sztabowców Kukiza, czy rzeczywiście użył on wyzwiska pod adresem dziennikarki i dlaczego wyszedł ze studia. - Dziś nie komentujemy sprawy, jutro zostanie wydane oświadczenie - powiedział w rozmowie z nami Miłosz Lodowski, rzecznik prasowy sztabu wyborczego Kukiz'15."Tak czytałem w internecie"

Tuż przed końcem rozmowy Kukiz rozmawiał z dziennikarką o polityce zagranicznej Polski. Stwierdził on, że polska polityka zagraniczna powinna być "zachowawcza", czyli taka, w której pojawiają się "wymierne korzyści dla Polski, a nie jest ona arbitrem spraw międzynarodowych".

Pod koniec wywiadu Gójska-Hejke pytała muzyka o to, w jaki sposób - jego zdaniem - prezydent Andrzej Duda "wyszedł przed szereg" w kwestii polityki zagranicznej. Kukiz skrytykował pomysł, by Polska "weszła w arbitraż między Rosją a Ukrainą". Gdy dziennikarka argumentowała, że Duda nigdy nie złożył takiej deklaracji, Kukiz odparł, że "tak czytał w internecie".

Właśnie po tej wymianie zdań Paweł Kukiz wstał, stwierdził, że "nie chce tego programu" i "jest to jakiś absurd". Dodał też, że nie zgadza się na jego publikację.

Już wcześniej Kukiz był wyraźnie poirytowany pytaniami dziennikarki. Stwierdził m.in., że "już woli być u Olejnik", oraz zapytał się, czy Gójska-Hejke jest tu, "żeby go pytać, czy żeby go gnębić?".

"Jaka potulność? Ja tu widzę pani potulność względem PiS-u"

W trakcie rozmowy poruszono też kwestię stosunków polsko-ukraińskich i konfliktu z Rosją. - Przeszkadza mi zaangażowanie prezydenta Dudy w sprawę Ukrainy. Dlaczego mamy wychodzić przed szereg i prowokować Rosję? - pytał Kukiz.

Stwierdził też, że "bardziej boi się inwazji banków i korporacji niż sowieckich czołgów" i nie chce, by przez nasze zaangażowanie Rosja nakładała na Polskę embarga. - Skąd wzięła się u pana taka potulność wobec Rosji? - spytała dziennikarka, podkreślając, że Rosja "od lat posługuje się embargiem". - Jaka potulność? Ja tu widzę pani potulność względem Prawa i Sprawiedliwości i systemu - odpowiedział Kukiz.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (597)
TV Republika: Kukiz wyzwał naszą dziennikarkę "Ty PiS-owska k***". Sztab: Oświadczenie we wtorek
Zaloguj się
 • Prawdziwe Kwiatki

  0

  Tak śmiałe wyznania trzeba szeptać na ucho.
  A jeszcze lepiej napisać tekst wyznania na kartce, podstawić ją (na krótką chwilę) pod oczy adresata, a następnie kartkę skonsumować. Osoby dbające o zdrową dietę powinny swe wyznania pisać np. sokiem z buraka, czy jagód na liściu kapusty.

 • mmgar

  0

  Wiem, co oglądałem i uważam, że wypowiedzi Kukiza były jak najbardziej ciekawe i sensowne. Mam żal jedynie do dziennikarki, którą lubię, że tym razem niepotrzebnie blokowała Kukizowi swobodne wypowiedzi. Tym razem jej za to właśnie nie pochwalam. Bronię Kukiza, bo chcecie z patrioty i człowieka szczerego zrobić łotra i chuligana, a to nie jest prawdą. Podtrzymuję wszystko, co pisałem wcześniej. Kukiz miał powód czuć się osaczonym. Postąpił nerwowo, ale go za ową nerwowość usprawiedliwiam, bo ostatnimi czasy był atakowany i publicznie bezpodstawnie wyśmiewany . Żałuję, że dobra dziennikarka świadomie lub też nie, spowodowała, że rozmowa zamieniła się w atak i podważanie wiarygodności rozmówcy. Chwilami zastanawiałem się czy to nie scenariusz Moniki Olejnik. Pewnie takie samo skojarzenie miał Kukiz.

 • Piotr Kozub

  Oceniono 1 raz 1

  Nawet jak by przeklinał, i wypowiedział te słowa nic się nie stało, słuchając tej kobiety ja też bym nie wytrzymał. Popieram Pawła Kukiza

 • zaduma24

  0

  Tyle razy zwracałem uwagę aby nie mówić pochopnie prawdy.

 • flymen22

  Oceniono 1 raz -1

  Psychol? Zarabia na koncertach.

 • simonh

  Oceniono 3 razy -1

  Dla mnie to zwykły patafian, ale akurat w tym wypadku mial 100% racji !

 • passtorian

  Oceniono 3 razy 3

  Wyzwal tak nie dziennikarke ale was wszystkich! Nie krecic i nie matac, ale mowic prawde!
  I mial racje. Ja tak od dawna mowie.
  Politycznie to moze niepoprawnie ale... prawdziwe!

 • tp70

  Oceniono 4 razy 4

  Kukiz jednak zna się na kobietach !

 • augenthaler

  Oceniono 2 razy 0

  Być może prowadząca nie jest dziennikarką obiektywną, ale na pewno Kukiz nie jest politykiem inteligentnym. Albo bredzi albo wykazuje się skrajną niewiedzą na tematy, o których próbuje rozmawiać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX