Marcin Dubieniecki doprowadzony do prokuratury. Trwa przesłuchanie

Marcin Dubieniecki (zgoda na publikację danych osobowych), mąż Marty Kaczyńskiej, trójmiejski adwokat i przedsiębiorca, został doprowadzony do prokuratury. Obecnie czeka on na przesłuchanie, a dwie z pięciu podejrzanych osób już usłyszały zarzuty. Dubieniecki jest oskarżony o wyłudzenie 13 mln zł, pranie pieniędzy i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Marcin Dubieniecki, zięć byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zeznaje w prokuraturze. W niedzielę został zatrzymany przez CBA pod zarzutami oszustwa, kierowania grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy. Oprócz niego zatrzymano jeszcze cztery osoby. Wszystkim postawiono zarzuty wyłudzenia 13 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, prania pieniędzy i działania w zorganizowanej grupie przestępczej - ustalił reporter Radia TOK FM Darek Zalewski.

Jak poinformował reporter RMF FM Marek Balawajder, D. będzie przed prokuraturą reprezentował jego ojciec, Marek:Prokuratura: Samo stawianie zarzutów będzie długo trwało

Przesłuchania i składanie wyjaśnień przez podejrzanych trwają w krakowskiej prokuratorze od wczoraj. - Czynności z udziałem Marcina D. jeszcze się nie zaczęły, ponieważ dwie pierwsze osoby cały czas składają wyjaśnienia - powiedział na konferencji prok. Piotr Kosmaty z prokuratury w Krakowie. Dodał on, że dwie osoby już usłyszały zarzuty, kolejne dwie są w tej chwili przesłuchiwane, a jedna - właśnie Marcin D. - czeka na rozpoczęcie czynności prokuratorskich.

- Informacje dot. konkretnych zarzutów oraz wyjaśnień, złożonych przez podejrzanych i zastosowania ewentualnych środków zapobiegawczych będziemy mogli przedstawić dopiero jutro - stwierdził Kosmaty. - Samo postawienie zarzutów zajmuje dużo czasu, ponieważ są one bardzo obszerne - dodał prokurator i przypominał, ze chodzi m.in. o pranie brudnych pieniędzy, wyłudzenia i działalność w zorganizowanej grupie przestępczej.

Prokuratura podała, że nie doszło do przeszukania kancelarii Marcina Dubienieckiego. CBA wystąpiło do jego pełnomocnika z wnioskiem o wydanie dokumentów związanych ze śledztwem, a ten oświadczył, że nie znajdują się one w kancelarii. Przeszukano jednak 30 innych miejsc.

"Po trzykroć to samo: niewinny"

W oświadczeniu obrońca Marcina Dubienieckiego adwokat Łukasz Rumszek napisał: "W związku z czynnościami procesowymi prowadzonymi przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie oraz zatrzymaniem adwokata Marcina Dubienieckiego oświadczam, że mój klient Marcin Dubieniecki jest niewinny, czuje się niewinny i powinien być traktowany jak niewinny, po trzykroć to samo: niewinny. Wzywam wszystkich do respektowania naczelnej zasady każdego etapu postępowania karnego w postaci domniemania niewinności".

"Jednocześnie informuję, że pan Marcin Dubieniecki wyraża zgodę na podawanie do publicznej wiadomości pełnych danych w postaci imienia i nazwiska oraz wizerunku" - napisał obrońca. 

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (270)
Marcin Dubieniecki doprowadzony do prokuratury. Trwa przesłuchanie
Zaloguj się
 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  W otoczeniu PiSuarów nie jeden taki Dubieniecki.I pomyśleć że był zięciem bożka z Wawelu który nawet ułaskawił przestępcę na prośbę zięcia.Wzory są tam brane z kilku dziesięciomilionowego przewału w Telegrafie Kaczyńskich ale jeszcze lepszy był Rydzyk jak ukradł kilkaset milionów zebranych pod pretekstem ratowania Stoczni Gdańskiej.

 • azdrugiejstrony

  0

  Czasami mały drobiazg daje pojęcie o uczciwości autorów notatki, w tym wypadku dziennikarzy "Gazety".
  W tytule wczorajszej notatki "Gazeta napisała: "Mąż Marty Kaczyńskiej i b y ł a żona Boruca...", chociaż Dubieniecki tak samo jest "były". Dziś nadal pisze uparcie "mąż Marty Kaczyńskiej". Drobiazg, ale jakie to żałosne...

 • niezalany

  Oceniono 1 raz 1

  kanalia wreszcie w kajdanach - bezcenne...

 • shedows1969

  Oceniono 1 raz 1

  Manipulatorom z wybiórczej ku przypomnieniu , Marcin Dubieniecki to syn jednego z najbliższych pomagierów Aleksandra Kwaśniewskiego.Geny ma się raczej po ojcu a nie po teściu. Odczepcie się od sp. L Kaczyńskiego. Chyba ze wybiórcza ma taki styl, atakować umarłych

 • piada

  Oceniono 3 razy -1

  Czy on aby nie rozwodnik czyli nawet nie rodzina?

 • norton2

  Oceniono 2 razy 2

  A kiedy jarek Kaczyński ???????????????????????

 • domix

  Oceniono 7 razy -1

  Były mąż i były zięć manipulatorzy z GW. Żałosne są to metody manipulacji, żałosne...

 • Rafał Wołoszyk

  Oceniono 3 razy 3

  wszędzie ten śmierdziel co zarabia 15 tys....chyba sraczkę ma na forum...

 • cichwoda

  Oceniono 2 razy 0

  mąż Marty Kaczyńskiej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX