Pytają rzeczniczkę PiS o podejrzane faktury prezydenta Dudy. A ona: "Sposób, w jaki autor się wyraża, pisząc Duda..."

- Nie czuję dysonansu, czuję czepianie się, dokopywanie - tak rzeczniczka PiS Elżbieta Witek skomentowała informacje "Newsweeka" dotyczące poselskich wyjazdów Andrzeja Dudy. Według tygodnika prezydent miał w latach 2012-2014 podróżować na wykłady za pieniądze podatników.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Newsweek" napisał, że Sejm z pieniędzy podatników zapłacił ok. 11 tys. zł za 17 lotów i 6 noclegów ówczesnego posła Dudy.

Posłom przysługują bezpłatne przeloty, o ile wiążą się z wykonywaniem mandatu. Tymczasem "Newsweek" - ustami naczelnego Tomasza Lisa - sugeruje, że Duda poświadczał nieprawdę - bo choć za każdym razem określał wizyty jako "związane z wykonywaniem mandatu posła", to jeździł dokładnie wtedy, gdy miał wykłady w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Nowym Tomyślu.- Jeśli są jakieś wątpliwości, trzeba się zwrócić do KPRP z prośbą o wyjaśnienia - komentowała na antenie Polsat News informacje "Newsweeka" rzeczniczka PiS Elżbieta Witek. - Jeśli ktoś ma wątpliwości, to należy się zwracać do Kancelarii Prezydenta i sprawdzać. Niech poczekają na odpowiedź - dodała.

Znacznie szerzej skomentowała natomiast... ton i wydźwięk artykułu.

- Ta okładka i cały ten artykuł to nie jest pierwszy atakujący prezydenta Andrzeja Dudę. Zresztą sposób, w jaki autor się wyraża, pisząc Duda... Trzeba przypomnieć, że to już jest prezydent Rzeczypospolitej - mówiła Witek.

Cytowana przez 300politykę rzeczniczka PiS stwierdziła też, że "od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy" widać, że "władza odchodząca i środowisko z nią związane nie mogą się pogodzić z tym, że rządzi ktoś inny i rządzi skutecznie" i z tego wynikają ataki na nowego szefa państwa, który "dotrzymuje obietnic i prowadzi aktywną politykę". - To chyba przeszkadza - skwitowała Witek.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (1275)
Pytają rzeczniczkę PiS o podejrzane faktury prezydenta Dudy. A ona: "Sposób, w jaki autor się wyraża, pisząc Duda..."
Zaloguj się
 • shootthemall314

  Oceniono 1 raz 1

  W pałacu jest parszywy, załgany śmieć, a w prokuraturze tchórze

 • ryyyjek7

  Oceniono 1 raz 1

  witka, ty szmato je....na w pysk!!!! maliniak jest małym cwaniaczkiem który z usmiechem na tej tłustej mordzie OKRADAŁ wszystkich nas, ciebie tez ty durna wiejska suko !!!!!!

 • Maria Oczkowska

  Oceniono 1 raz 1

  No coś takiego jak ci ludzie mogą pisać Duda,no to jak on się nazywa klęcznik.

 • jkredman

  Oceniono 3 razy -1

  Borusewicz lata do Gdańska średnio co 2-3 dni aby wyprowadzić psa, lata za publiczne

 • wiesad0644

  Oceniono 3 razy 1

  Rodacy! Mimo swojej ponad 70-tki czynnie i ze wszystkich sił swoich głosowałem za przedłużeniem kadencji Prezydenta Komorowskiego. Wielu jego zwolenników nie głosowało jednak, niestety, i mamy to, co mamy. Zmanipulowany elektorat pis jest bardzo zdyscyplinowany i w nadchodzących wyborach tylko powszechny udział jego przeciwników może dać nam przewagę. O prawie do krytyki (bądź pochwały) wybranych organów decyduje wrzucona do urny kartka wyborcza. Ci, co nie głosowali, głosu zabierać nie powinni. Ja mam moralne prawo krytykować Dudę, tak jak wyborcy pis Go chwalić.

 • mmeydey

  Oceniono 1 raz 1

  zapomnieli wspanialomyslnie jak sie wyrazali o prezydencie Komorowskim?? katolicy tfuu

 • a6a5

  Oceniono 1 raz -1

  Dlaczego zięć Kopacz otrzymał polskie obywatelstwo w 2 dni z pominięciem procedur, a Bronek podpisał je wieczorem 5 sierpnia? Kiedy Kopacz wytłumaczy swoje loty do Gdańska do córki na koszt Sejmu?

 • dorik2

  Oceniono 2 razy 0

  Przezabawne są te kacze manipulacje w celu wybielenia Dudy! Tadeusz Dziuba z PiS najpierw powiedział szczerze, że Duda bywał w Wielkopolsce na wykładach, ale - kiedy sprawa się rypła - nagle "przypomniał sobie", że oni z Dudą rozmawiali kiedyś w Poznaniu o konstytucji, czyli wykonywali obowiązki poselskie... Uczelnia z Nowego Tomyśla nie chciała ujawnić Newsweekowi rozkładu zajęć Dudy, ale teraz śmiało go ujawnia kaczym mediom, już odpowiednio spreparowany...

 • xsawer

  Oceniono 2 razy 2

  Kukiz wcale nie przegiął w wypowiedzi dla TV Republika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX