Seria eksplozji w bazie US Army w Japonii. Na miejscu wybuchł pożar [WIDEO]

W amerykańskiej bazie Sagamihara wybuchł pożar po tym, jak na terenie garnizonu doszło do serii eksplozji. Pentagon potwierdza, że wybuchy miały miejsce, nie wiadomo jednak, co było ich przyczyną.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Do eksplozji doszło w bazie Sagamihara, położonej około 40 km od Tokio. "Wybuch miał miejsce tuż po północy czasu japońskiego. Na razie nie mamy informacji o ofiarach" - napisał w oświadczeniu rzecznik prasowy Pentagonu William Urban.W garnizonie trwa dogaszanie pożaru. Na miejscu krążą helikoptery, z ogniem walczy też kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej.Na razie nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji. Agencja Reutera podała jedynie, że w bazie nie przechowywano amunicji ani materiałów radioaktywnych - taką informację przekazał dziennikarzom rzecznik US Army w Japonii.Część mediów powtarza jednak doniesienia japońskich portali, jakoby w budynku znajdowały się "niebezpieczne materiały". Inne serwisy zauważają, że do eksplozji mogło dojść w magazynie paliw.Sagamihara to główna baza amerykańskiej piechoty morskiej w Japonii.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (33)
Seria eksplozji w bazie US Army w Japonii. Na miejscu wybuchł pożar [WIDEO]
Zaloguj się
 • mate29

  Oceniono 3 razy -1

  Jedna dobra wiadomość !
  dzisiejszego dnia

 • bernard82

  Oceniono 3 razy -1

  Ostatnio zarabiałes15 trollu, idziesz w dół , jeszcze 2 mies i bedzoe srednia krajowa :-)

 • blue911

  Oceniono 11 razy -1

  Zarozumiale Hamarykany chca caly swiat dla siebie I rozpetuja coraz wiecej konfliktow. Ktoregos dnia miarka sie przebierze I bedziemy swiadkami "upadku Cesarstwa Rzymskiego XXI wieku".......A,ze miliony ludzi zginie to co to bogatego obchodzi?

 • leonleonidas

  Oceniono 7 razy -1

  Od kiedy Japnczycy maja amerykanskie bazy militarne !? Cos nowego.

  Milo wiedziec ze nie tylko USA gryzie (Chiny potrafia tez kasac).

 • bartekgryko

  Oceniono 4 razy 2

  "Seria eksplozji w japońskiej bazie armii USA. Pożar" tak brzmi tytuł na stronie głównej, z tekstu wynika, ze baza nie jest japońska, ale jest w Japonii, dodatkowo jest ... amerykańska. Czasami mam wrażenie, że Wam te tytuły układa przedszkolak przypadkowo dobierający słowa...

 • dirxml

  Oceniono 8 razy 0

  To na pewno były zielone ludziki, Putin właśnie rozpoczął z USA wojnę hybrydową ....

 • steven1968

  Oceniono 15 razy -1

  sMIERĆ WSZYSTKIM OKUPANTOM ŚWIATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • dziadekjam

  Oceniono 10 razy 4

  Na razie nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji. Agencja Reutera podała jedynie, że w bazie nie przechowywano amunicji ani materiałów radioaktywnych - taką informację przekazał dziennikarzom rzecznik US Army w Japonii.
  =====================================================================
  "Na razie nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji." Pewnie "wybuchła" panika...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX