Abp Hoser: "Mamy zadanie powołać środki przekazu, które uczą, jak żyć". Powstanie telewizja internetowa?

- Przed Kościołem stoi zadanie powołania środków przekazu, które mówią prawdę o człowieku i jego roli w świecie - podkreślił dziś abp Henryk Hoser. Podziękował też Bogu za nowo powstającą telewizję internetową. - Oświeci ciemności naszego życia - dodał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- W dzisiejszej dobie media mają coraz większą władzę, stając się największą potęgą, która kształtuje oblicze ziemi. Tyle że nie czyni ona tego pod wpływem Ducha Świętego, który miał zstąpić, ale pod działaniem ducha ciemności, który wciąga w nie ludzi z nich korzystających - ubolewał bp warszawsko-praski. I dodał: - Nie potrafimy dziś już odróżnić produktu zatrutego od zdrowego.

"Środki przekazu, które uczą, jak żyć"

Wspomniał też, że "Jan Paweł II przestrzegał przed cywilizacją śmierci, która jest oderwana od prawdy o człowieku, który jest stworzony na obraz i podobieństwo do Boga i jego zadaniem jest odpowiedzialne kształtowanie tego świata".

- Ojciec Święty mówił, że nowoczesne środki komunikacji są poddane pokusie manipulacji przekazem, zakłamując prawdę o człowieku. W związku z tym przed Kościołem stoi dziś ogromne zadanie, aby powołać takie środki przekazu, które nie tylko mówią prawdę o człowieku, ale także uczą, jak żyć, jak wzrastać w człowieczeństwie, jak nabywać jakości prawdziwego życia - podkreślił abp Hoser.

Nowa telewizja internetowa?

Na koniec podziękował Bogu za to, że w diecezji warszawsko-praskiej są tradycyjne środki przekazu: takie jak drukarnie i wydawnictwa, ale też nowoczesne: jak Radio Warszawa i nowo powstająca telewizja internetowa. - Są źródłem światła, oświecając ciemności naszego życia - mówił abp Hoser.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (145)
Abp Hoser: "Mamy zadanie powołać środki przekazu, które uczą, jak żyć". Powstanie telewizja internetowa?
Zaloguj się
 • antykle

  Oceniono 1 raz 1

  pieprzysz zboku jak potłuczony

 • ja-szamanka

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli powolutku przejmowanie sterów? Maluchy w szkole starsze dzieci w szkole i telewizji, studentów i resztę młodych w internecie, starszaków w telewizji i radiu. Lista kompletna, ale jakoś mimo lat nauczania, wskazywania dróg do świętości i wciskania ciemnoty, to u owieczek jakoś zmian nie dostrzygam :)

 • ja-szamanka

  Oceniono 1 raz 1

  To już Radyjo i Trwam nie wystarcza?

 • dozarty

  Oceniono 2 razy 2

  Najgorsze jest to, że rozprzestrzenianie sie islamu dzieje się dzięki takim nieudacznikom jak nasi biskupi. Oni oczywiście nic sobie do zarzucenia nie mają. Obłuda kwitnie!!!

 • bard6

  Oceniono 1 raz 1

  Tym razem zgadzam się z kościołem ,a Merkel powinna już zaopatrzyć się w koran i czytać codziennie za paręnaście lat jak znalazł ,a tak na marginesie gdyby w Polsce doszło do jakieś więkrzej rozróby to czy szukali byście schronienia u arabów czy u swoich?

 • 2-julita

  Oceniono 1 raz 1

  chcą nas nauczyć jak żyć z islamistami którzy u nas niedługo już będą

 • 2-julita

  Oceniono 3 razy 3

  a skąd taka telewizja , kto to wymyślił ????????????????
  z góry mają narzuconą , siłą islamizacje Europy i nie wiedzą co z tym zrobić
  nagle będą uczyć ludzi żyć , bo jedni będą leżeć a drudzy na nich pracować

 • fred_die

  0

  Kiedy niektórzy "uczą" innych jak żyć wtedy mamy to co się dzieje na granicy Europy, problem z uchodźcami.

 • lob1

  Oceniono 2 razy 2

  Dużo radzą,przestrzegają,straszą,nawołują,grożą ale grosz na to nie dają a są bardzo bogaci.Chciałabym być bogata tak jak ksiądz.Delikatne rączki,małopracy,za nić nie odpowiadać,zyć jak pączek w maśle.A o uchodżcach?oni też wierzą w Boga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX