Komentarze (417)
Przedszkole w bloku? Mieszkańcy mówią "nie". "Tu obok ludzie mieszkają"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • steven1968

  Oceniono 6 razy 2

  Biznes wdziera się w każdą możliwą dziurę kompletnie nie licząc się z prywatnością ludzi , komfortem ich życia. Kto zezwala na tego typu paranoje.Przedszkole to nie tylko dzieci i przedszkolanki. To stosowne zaplecze. Niedługo w wynajętych mieszkaniach w bloku będą otwierać oficjalne burdele lub pijackie lokale. Jaki rząd, jakie władze takie prawo. NIELUDZKIE, GŁUPIE. To następny przykład polskiej durnoty!

 • paruwkowy_skrytobujca

  Oceniono 4 razy 4

  jak to było? kochaj bliźniego swego jak siebie samego?

 • Irena Wyrwas

  Oceniono 11 razy -1

  jaśnie państwo na strzeżonych osiedlach / kto zezwala na tworzenie takich slumsów / czują się jak szlachcic we dworze ,wszystko przeszkadza,świat ma się kręcic wokół nch

 • elq_1

  Oceniono 7 razy 7

  @tornemorgren pisze :
  "... prawie do świętego spokoju.
  A ty SYNU WOJTYŁY połknij swój niewyparzony jęzor i niech ci drugą stroną wylezie, bo to dla niego odpowiednie miejsce. Jakie dziecioroby, gnoju, jakie bachory?! Zamilcz na zawsze aspołeczna mendo!"

  Chyba jesteś nienormalny! Ludzie pracują przez całą dobę i niektórzy, we własnym mieszkaniu MUSZĄ się wyspać przed pójściem na popołudnie lub nockę do pracy! Puknij się trochę w pusty łeb, może Ci echo odpowie!

 • ffamousffatman

  Oceniono 3 razy 1

  Japie... dożyłem.

 • ado43

  Oceniono 4 razy 4

  Moim zdaniem agencja towarzyska byłaby znacznie mniej uciążliwa dla mieszkańców. Przecież każdy porządny człowiek już o godzinie 22:30 dawno śpi a w agencji dopiero od tej pory rozpoczyna się największa aktywność. Nikomu normalnemu zatem nie powinno to w żaden sposób przeszkadzać.

 • ffamousffatman

  Oceniono 8 razy 0

  Wyprowadźcie się na wieś!!!
  I tam piszcie do sołtysa listy, że psy szczekają!

 • kubanh

  Oceniono 5 razy 5

  u mnie w bloku jest przedszkole. Dzieciaczki nic nie przeszkadzają ale rodzice to jest jedna wielka MASAKRA. na terenie osiedla jest strefa zamieszkania, miedzy blokami jest chodnik ktory neistety pełni też funkcje drogi pożarowej więc da się fizycznie wjechać samochodem. Pomimo znaku strefa zamieszkania, zakaz zatrzymania i dodatkwoej tabliczki droga pozarowa, rodzice którzy odwożą tam dzieci do przedszkola urządzili sobie parking na tym chodniku/drodze pożarowej, To jest miesjsca dla pieszych a nie dla samochodów, do tego w razie pozaru dojazd straży będzie opózniony, do tego hałas pod oknami i spaliny. Dzieci są ok, ale rodzice to wieśniaki więc jakbym miał wyboerać to bym wybrał miejsce tam gdzie nie ma przedszkola w bloku.

 • tomekjot

  Oceniono 8 razy 0

  Normalny człowiek pracuje od 7.00 do 15.00. Więc nie wiem jaki zawód wykonują te Panie ?

 • zumzum0

  Oceniono 5 razy -1

  Wolę to niż kaplicę za ścianą.

 • student_zebrak

  Oceniono 2 razy 0

  Jesli nie bedzie w przedszkolu katechizmu, to dzieci nie beda mialy powodow do protestow.

 • pandada

  Oceniono 9 razy 5

  W latavh powojennych miliony chłopów sprowadzono do miast, do pracy w wielkich fabrykach, hutach, kopalniach. Od tego czasu wielki przemysł upadł, a komunikacja się poprawiła, więc może niektórzy powinni pomyśleć o powrocie na wieś, zamiast wydzielać wioski (osiedla strzeżone) z przestrzeni miejskiej.

 • tornemorgren

  Oceniono 10 razy 2

  Dzieciaki z przedszkola są na dworze kilka godzin dziennie - 3-4. Resztę czasu spędzają na zajęciach. Przerażające. Co za ludzie? Zamach na własność? K... ale czasów dożyłem. Korporacyjne ratlerki szczekają o utracie wartości mieszkania, prawie do świętego spokoju.
  A ty SYNU WOJTYŁY połknij swój niewyparzony jęzor i niech ci drugą stroną wylezie, bo to dla niego odpowiednie miejsce. Jakie dziecioroby, gnoju, jakie bachory?! Zamilcz na zawsze aspołeczna mendo!

 • buj_w_chucie

  Oceniono 10 razy 0

  W cywilizowanym swiecie w blokach/kamienicach sa przedszkola, szkoly, kina a nawet koscioly. Tylko ze tam ludzie sa przyzwyczajeni do dzielenia sie przestrzenia.

 • kotekkot

  Oceniono 11 razy 1

  Skoro wieśniaki się ogrodziły to mysła ze dalej sa na wsi

 • lucusia3

  Oceniono 9 razy 1

  Ludzie się zdecydowali żyć w mieście, to mają standardowe miejskie warunki. Od zawsze w mieście były dzieci, handlarze, karczmy, targi (od 6 rano, a nie od 10 jak się impreziarze wyśpią), ruch uliczny, hałasy. Jak komuś miasto nie odpowiada, to sobie kupuje dom na odludziu. Odradzam grodzone osiedla - tam są miastowi bawiący się w gospodarzy (albo odwrotnie), wiec będą w sobotę od 7 rano kosić w zapamiętaniu działeczki. Potem wyciągną spalinowa piłę do żywopłociku i pompę do czyszczenia oczka wodnego. Ale wezwą policję do urodzin dziecka albo szczekającego psa.

 • lecho65

  Oceniono 3 razy 1

  dla nich Herod to był wielki król ,ciekawe jak się zachowywali jak byli szczylami.

 • syn_wojtyly

  Oceniono 16 razy 2

  na zachodzie nie ma takiej opcji aby lokal usługowy zakłócał spokój mieszkańców - każdy chce wypocząć w domu, po pracy. Ludzie pracują także na różne zmiany i w dzień także śpią ( policjant, kierowca autobusu itp.)
  Od prowadzenia biznesu jest lokal komercyjny. W innym wypadku kobiecie od przedszkola współnota powinna podnieść czynsz o 400% jak za lokal komercyjny...proste :)

 • onduma

  Oceniono 11 razy -5

  Poparcie dla egoistow z getta wynika z tego, ze na forum siedza pracujacy w tej chwili ich mieszkancy. Przewaznie urzedasy majace za duzo czasu

 • kazzem

  Oceniono 11 razy 1

  Co za buraki... U mnie na Bemowie większość sporo przedszkoli mniesci się w połączonych parterowych mieszkaniach w 10-piętrowcach z wielkiej płyty. Małe, kameralne, przyjazne dzieciom - świetne rozwiązanie...
  Ciekawe że pijackie imprezy do rana, grille na balkonach czy darcie ryja przez podpitą młodzież nie przeszkadza ludziom tak bardzo jak bawiące się na dworze od południa do godz. 14-15 przedszkolaki

 • syn_wojtyly

  Oceniono 17 razy 3

  dziecioroby dały głos...
  i co robią ?? podrzucają swoje bachory albo do przedszkola, albo swoim rodzicom aby mieć....no co ??! SPOKÓJ !!!
  hahahahaha

 • mlodszabydgoszcz

  Oceniono 9 razy 1

  Dajcie ludziom samym decydować o tym kogo chcą w swoim sąsiedztwie a kogo nie chcą.

 • tomekjot

  Oceniono 6 razy -2

  Te panie pracują na nocną zmianę. Weź nie żartuj :)

 • fabricated

  Oceniono 16 razy 6

  idiotyczny pomysł z tym przedszkolem.
  Wartość mieszkania w takim bloku automatycznie spada bo nikt o zdrowych zmysłach nie kupi mieszkania z przedszkolem za ścianą. Nawet jeśli będzie tak ciche jak makiem zasiał.Absolutnie popieram mieszkańców. Poza tym ile procent mieszkańców ma małe dzieci?

 • syn_wojtyly

  Oceniono 14 razy 4

  a jakim prawe mieszkańcy osiedla chcą mieć spokój po pracy na nocną zmianę ?! jakim prawem się pytam ? nie mają prawa - tam będzie stado bachorów darło pyski :)

 • syn_wojtyly

  Oceniono 12 razy 6

  od kiedy w bloku mieszkalnym można utworzyć tak uciążliwy lokal komercyjny ??!! to polska właśnie..

 • onduma

  Oceniono 14 razy -8

  W gettach nie mieszkaja ludzie tylko parawaniarze. To, ze tworza jakas VIPowska subkulture nie znaczy, ze sa inteligentni i madrzy . To "sprycarze" ,to egoisci i hipokryci

 • tomekjot

  Oceniono 17 razy -5

  Sorry, ale większość takich blokowisk okupują chłoporobotnicy rodem z PRL z aspiracjami na inteligencję. A wyszła jak zawsze słoma z butów.

 • jargro.beauty

  Oceniono 5 razy 1

  to jak z bigosową która jest za budową "zakopianki" ale nie po jej polu

 • czegotychcesz

  Oceniono 11 razy -3

  Drodzy rodzice, wiecie co macie robić, uciekać na zachód, ludzie w tym państwie są tak nieprzyjaźni dzieciom, że lepiej nie narażać dziecka na zabicie siekierą przez bandziora, na traumę w szpitalu jak będzie chore, na odmowę specjalistycznego leczenia przez ministerstwo
  zdrowia, oraz wiele innych szykan, tak więc wiecie co macie robić !!!

 • adolfiutin11

  Oceniono 11 razy -3

  Spoko. Dzieci nie będzie, będzie za to 5 milionów imigrantów z Azji i Afryki :) I najfajniej jakby ich gdzieś w pobliżu osiedlili :)

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 5 razy -1

  Gminy polikwidowały przedszkola a rodzice muszą się z tym bujać. Głewniany kraj. A mnożyć mamy się jak króliki.

 • magine22

  Oceniono 12 razy -2

  Proponuje aby pan który dzieci porównuje do kóz, był przez kozy utrzymywany na emeryturze i niech to kozy nim się opiekują jak trafi do domu opieki.

 • 2-julita

  Oceniono 14 razy 2

  macie rację !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  chce babsko mieć przedszkole to niech sobie wynajmie lokal w mieści a nie będzie zatruwać ludziom spokój

 • wmc-33

  Oceniono 15 razy 5

  Z tym trzymaniem kóz, to mają rację. Pasowałyby do mieszkających już baranów.

 • gosiar

  Oceniono 26 razy 10

  To osiedle jest jednym z droższych adresów w Szczecinie, na uboczu wśród drzew ale z dobrym dojazdem stoją niskie eleganckie budynki. Nic dziwnego że obrotna pani bizneswomen wymyśliła sobie że otworzy przedszkole. Nie będzie inwestować w ogrodzenie, plac zabaw za darmo ( bo przecież mieszkańcy już się za niego płacą), Drzwi i okna dźwiękoszczelne, wygłuszone ściany to niepotrzebne fanaberie:( Jeżeli ktoś kupuje mieszkanie w centrum hałaśliwej ulicy lub lotniska albo obok uciążliwej inwestycji to wie co go czeka, ale jeśli kupuje mieszkanie za większą kwotę z zapewnieniem o ciszy to chyba ma prawo protestować, szczególnie że to mieszkańcy utrzymują z opłat całe osiedle bo sa jego współwłaścicielemi.

 • kolejny.adres

  Oceniono 9 razy 3

  W Polsce działają przedszkola w blokach. Mam taki sąsiedztwie: w Mikołowie na Recie. I jakoś dzieci nie są uciążliwe. Inna sprawa, że teraz wszyscy odwożą dzieci samochodami, nawet jeśli jest to 30 metrów, i rano przed 8:00 na osiedlowej drodze są korki jak w Nowym Jorku.

 • mniklasp

  Oceniono 7 razy 7

  ciekawe czy chcieliby w jednym bloku miec przedszkole , dom starcow i pokoje dla studentow , co w Szwecji jest dosyc powszechne

 • mg_0

  Oceniono 15 razy -1

  piszę z Katowic, z Dębowych Tarasów - ten sam problem. Pocieszenie? Nie było zbyt wielu chętnych do zostawienia dziecka na osiedlowym przedszkolu, grupę utworzono z max 5 dzieci, spacerują smutno po osiedlowym podwórku i nie hałasują. Mam nadzieję, że w tym roku nabór będzie równie duży

 • zizotrzy1

  Oceniono 15 razy 3

  tak to jest jak chamstwo zaczyna się grodzić.Myślą,że to ich gospodarstwa

 • dzendergender

  Oceniono 21 razy -1

  GŁUPOTA mieszkańców tego osiedla nie zna granic!

  To jest tzw. SYNDROM NIMBY (Not In My Backyard - nie na moim podwórku), który zazwyczaj, w normalnych warunkach odnosi się np. do oczyszczalni ścieków czy wierzy nadajników telefonii komórkowej ale nie do przedszkola.
  Do przedszkola ma zazwyczaj zastosowanie SYNDROM PIMBY (Please In My Backyard - Proszę na moim podwórku), bo zazwyczaj wszyscy chcą aby w pobliżu ich miejsca zamieszkania powstawały przedszkola, place zabaw itp. Ale POLSKA TO DZIKI KRAJ w którym wszystko jest odwrotnie - postawione na głowie!

  To co robią Ci ludzie - mieszkańcy tego osiedla to także SYNDROM - GŁUPOTY!

 • onduma

  Oceniono 9 razy -1

  Mieszkancy grodzonych getta to tacy miejscy parawaniarze. Chca caly syf przenosic poza getto.

 • jan.go

  Oceniono 5 razy 3

  Prawdopodobnie odzwyczailiśmy się od dzieci I jak każda rzecz nieznana wzbudza to agresję Pamiętam ze starych czasów że to nic przyjemnego nie jest Może niech tak zostanie

 • onduma

  Oceniono 16 razy -2

  Czyli przedszkole poza waszym gettem wsrod normalnych ludzi ? Tak jak psy, ktore wyprowadzacie aby sraly na naszychniezamknietych osiedlach ? Czas abyscie wasze bachory i wasze g.... chowali u siebie , w waszych gettach

 • ado43

  Oceniono 19 razy 9

  Nonsens. Kozy byłyby znacznie przyjemniejszym sąsiadem niż stado rozwrzeszczanych bachorów napierd...ących w ściany i podłogi od 7 do 15.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX