Kopacz spotyka się z kard. Dziwiszem. "Kościół nigdy nie obrażał się na Platformę"

Ewa Kopacz jako szefowa rządu jeszcze nigdy nie spotkała się z kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Choć w ostatnim czasie stosunków rządu z episkopatem nie można nazwać ciepłymi, premier zapewniła: - Platforma nigdy nie kłóciła się z Kościołem ani też Kościół nie obrażał się na Platformę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Premier Ewa Kopacz spotkała się z kard. Stanisławem Dziwiszem w siedzibie Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Wczorajsza rozmowa dotyczyła organizacji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w stolicy Małopolski.Podczas spotkania rozmawiano jednak nie tylko o wizycie papieża Franciszka i organizacji ŚDM. - Platforma nigdy nie kłóciła się z Kościołem ani też Kościół nie obrażał się na Platformę - podkreśliła premier. Wypowiedź Kopacz cytuje portal tvn24.pl.

To dość nieoczekiwany zwrot: po podpisaniu ustawy o in vitro i konwencji antyprzemocowej stosunki między rządem a Kościołem są - delikatnie mówiąc - dość chłodne.

Kopacz: Głęboko wierzę, że wygram te wybory

W wywiadzie udzielonym portalowi onet.pl szefowa rządu zapewniła też, że jest pewna swojej wygranej w październikowych wyborach parlamentarnych. - Ja głęboko wierzę - i dlatego jest mi łatwiej przetrwać trudy kampanii wyborczej - że wygram te wybory - zaznaczyła.

Co innego mówią jednak sondaże. Według najnowszego badania przeprowadzonego przez TNS Polska, na prowadzeniu umacnia się PiS z wynikiem 41 proc. Na PO zagłosowałoby natomiast 22 proc. osób deklarujących udział w wyborach.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!