Prezydent Tyszkiewicz oburzony rządową pomocą dla Słupska. "Za co? Za miły uśmiech prezydenta Biedronia?"

"W Polsce mamy 2500 miast i gmin. Dlaczego pomoc rządową otrzymuje akurat Słupsk?" - pyta na Facebooku prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. I podkreśla, że rozumie starania Roberta Biedronia o pieniądze dla miasta, ale decyzja Ewy Kopacz o przyznaniu 4,4 mln zł to jego zdaniem próba "przypodobania się wyborcom".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Rządowa pomoc dla Słupska jest wynikiem porozumienia, jakie zawarto z miastem. O ratowanie Słupska przed bankructwem poprosił sam prezydent miasta Robert Biedroń w dramatycznym liście do Kopacz.

Finanse miasta są w fatalnej sytuacji głównie ze względu na to, że sąd nakazał zapłacić 24 mln zł za nieskończoną budowę parku wodnego. Sprawa toczyła się jeszcze za kadencji poprzedniego prezydenta. Pieniądze z rządowej rezerwy budżetowej mają być przeznaczone głównie na remont 134 mieszkań komunalnych, a także remont teatru i zakup autobusu.

Wiadomość o państwowej pomocy musiała wywołać ulgę w Słupsku, jednak inny samorządowiec uważa ją za przyznaną arbitralnie i niesprawiedliwą. "Dlaczego pomoc rządową otrzymuje akurat Słupsk? Za jaką inność? Za miły uśmiech prezydenta? Za co?" - pyta na swojej facebookowej stronie Wadim Tyszkiewicz.

Polska to jednak "dziki" i wyjątkowo niesprawiedliwy kraj, jak mawiał jeden z czołowych polityków. W Polsce mamy blisko...

Posted by Wadim Tyszkiewicz on  15 sierpnia 2015


"My w Nowej Soli basenu z prawdziwego zdarzenia nie mamy"

W swoim wpisie Tyszkiewicz zwraca uwagę, że w jego mieście nie ma "basenu z prawdziwego zdarzenia", ponieważ "najpierw wybudowaliśmy drogi do strefy przemysłowej i już w tym roku rozpocznie się tam budowa nowych fabryk". "Taką kolejność wybraliśmy. Na basen musimy zapracować własnymi rękami", dodaje prezydent.

"Czy proponuje Pani, żebyśmy najpierw doszli do niewypłacalności i stanęli na granicy bankructwa? Mamy, na nic nie zważając, nieodpowiedzialnie, zadłużyć miasto na kilkadziesiąt milionów, a Pani Premier nam pomoże oddłużyć Nową Sól?", ironizuje Tyszkiewicz.

Podkreśla on, że niezrozumiałe są dla niego kryteria, według których pomoc przyznano akurat dla Słupska, oraz sugeruje, że może chodzić o sympatię Kopacz wobec Biedronia, a nie obiektywne warunki.

Jednocześnie Tyszkiewicz zaznacza, że "jest w stanie zrozumieć starania prezydenta Słupska o wsparcie z wszystkich możliwych stron", ale już nie pojmuje decyzji Kopacz, która - jego zdaniem - "jeździ po Polsce i przed wyborami próbuje przypodobać się wyborcom, wybiórczo traktując Polaków i dzieląc ich na lepszych i gorszych".

Tyszkiewicz krytykował też Beatę Szydło

Pod koniec lipca prezydent Nowej Soli skrytykował też prowadzącą kampanię w terenie Beatę Szydło po tym, jak przeprowadziła konferencję prasową w zrujnowanej fabryce w jego mieście.

Tyszkiewicz był wyraźnie oburzony pokazywaniem Nowej Soli w negatywnym świetle i wykorzystywaniem wizerunku miasta w grze politycznej. "Przez lata pracowaliśmy na swoją markę i wizerunek, żeby teraz przez zapotrzebowanie polityczne być pokazanym całej Polsce jako miasto ruin i chwastów", napisał.

"Do czego jeszcze, do jakich kłamstw i manipulacji są gotowi posunąć się politycy, oszukując wyborców, żeby dorwać się do władzy?", dodał Tyszkiewicz.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (367)
Prezydent Tyszkiewicz oburzony rządową pomocą dla Słupska. "Za co? Za miły uśmiech prezydenta Biedronia?"
Zaloguj się
 • stachkaz47

  Oceniono 3 razy -1

  Teraz już wiecie dlaczego RZĄD pomaga BIEDRONIOWI
  -za propagowanie ideologii MULTI-KULTI.
  Miał u mnie szacunek dopóki nie otwarł pyska w chwaleniu arabskich oberwańców.
  Dupowłaz.

 • r0b0l

  Oceniono 4 razy -2

  Panie Tyszkiewicz, rób to samo co Biedroń. Za dużo krytykanctwa, za mało pomysłów. Czyżby się marzył stołek senacki albo dietka poselska?

 • ffamousffatman

  Oceniono 4 razy 2

  "Dlaczego pomoc rządową otrzymuje akurat Słupsk?"
  Bo wystąpił?

 • zyks

  Oceniono 3 razy 3

  Dokładnie. To skandal. Jest wiele zadłużonych gmin - miast w Polsce. Jest też wiele takich, gdzie dług nie został spowodowany przez aktualnych burmistrzów - wójtów (tyle, że są oni heteroseksualni). Jeszcze raz - skandal. Kopacz powinna dokładnie wyjaśnić przyczynę swojej uznaniowej decyzji. Strzeliła sobie w stopę: zaskarży sobie wyborczą wdzięczność części mieszkańców Słupska ale żal i wściekłóśc mieszkańców innych zadłużonych miast - gmin.

 • kolektywnie

  Oceniono 2 razy 2

  Mówiąc krótko.Ma facet rację.Pani premier pomagając panu prezydentowi Biedroniowi puszcza oko do jego elektoratu.Każdy głos się liczy a jeżeli można go kupić za pieniądze podatnika to nawet lepiej.

  Takim prezydentem to nawet ja mógłbym być.

 • 1group

  Oceniono 5 razy 1

  Panie Tyszkiewicz,nie pomoże uśmiech,niech pan zadeklaruje,że jest pederastą albo innym dewiantem,kasa się znajdzie.

 • hubert454

  Oceniono 3 razy 1

  a za panem Tyszkiewiczem to nie Nowoczesna.Pl stoi? z całym tym neoliberalnym szczuciem jednych na drugich...

 • gabrielr

  Oceniono 4 razy 2

  Pani Kopacz wspiera tylko homosiów - dlatego dostal Biedroń.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX