Najbardziej absurdalna interpelacja w historii Sejmu? "Termin premiery filmu Gwiezdne Wojny..."

Ta wiadomość zelektryzowała internautów. Tajemniczo brzmiąca interpelacja nr 34164 "w sprawie terminu premiery w polskich kinach filmu "Gwiezdne wojny: przebudzenie mocy" wzbudziła podejrzenia, że któryś z posłów chce opóźnić jej datę. Ale sytuacja jest znacznie bardziej zawiła.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wszystko zaczęło się na Twitterze. Rano media społecznościowe obiegł zrzut ekranu, na którym widać stronę Sejmu. Tam w zakładce "interpelacje" znajduje się wniosek posła PO Henryka Siedlaczka w sprawie terminu premiery najnowszej części Gwiezdnych Wojen:Niestety, Sejm nie opublikował jej treści - dlatego nie wiadomo było, co konkretnie Siedlaczek chce uzyskać od resortu. Wszystko stało się jasne, gdy interpelacja pojawiła się w portalu 300polityka.pl. "Polska jest jednym z 6 krajów na świecie, w których Przebudzenie Mocy trafi do kin po 18 grudnia. Premiera filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" niemal na całym świecie nastąpi 18 grudnia 2015 roku. Jesteśmy aktualnie jedynym europejskim krajem, w którym odbywa się ona dopiero 25 grudnia" - pisał poseł.

W kolejnych słowach Siedlaczek przekonuje, że dystrybutorzy przesunęli premierę, bo mają nadzieję na większy zysk. Poseł tłumaczy, że choć fani i tak zapewne obejrzą film w kinie, w międzyczasie do sieci trafią już nielegalne kopie obrazu. "Szanowna Pani Minister, być może sprawa wydaje się być nie tyle nietypowa, ile pozornie mało istotna. Nie mniej pragnę zwrócić uwagę, że porusza ona w sposób pośredni istotne w swej treści kwestie, m.in. nielegalnego kopiowania i przetwarzania filmów" - czytamy.

Właśnie dlatego poseł zadaje poważne pytanie: Czy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zechce zwrócić się do polskiego dystrybutora filmu o przyśpieszenie premiery filmu "Gwiezdne Wojny" ?

Troska o fanów sagi byłaby zrozumiała, gdyby nie to, że data premiery filmu jest znana już od lipca. I, jak podał na Twitterze Disney Polska, jest to właśnie 18 grudnia.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (112)
Najbardziej absurdalna interpelacja w historii Sejmu? "Termin premiery filmu Gwiezdne Wojny..."
Zaloguj się
 • 0

  Nie ma co wpadać w międzynarodowe kompleksy. W Polsce na jesieni będzie premiera Gwiezdnych Wojen części 8 i 9 od razu "Przebudzenie mocy Jarosława" i "Macierewicz kontratakuje"

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 1 raz 1

  w koncu znalazl sie posel, ktory rozumie moje problemy....

 • jego-wysokosc

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuję przenieść Nowy Rok a 10 kwietnia obchodzić co tydzień w każdym miesiącu - będzie tzw. miesięcznica trwała.

 • klint.lugg

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby osel PO Henryka Siedlaczka (umial/a czytac i miala dostep do sieci) to informacja bylaby dostepna. Nastepny rekord Swiata pierwszy przypadek gdzie jest glupie pytanie - odpowiedz zakonczy sie w Strasbourg. Lepiej niech zjma sie wankingiem we wlasnym gronie - pytania nie zostawia modrzejszym.

 • ladyroot

  Oceniono 1 raz 1

  W końcu jakaś pożyteczna interpelacja.

 • artu30

  0

  następny debil. wyrzucić na zbity pyst. tam na prawde nie ma nic do roboty ?

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 1 raz 1

  może jakby były jowy to nikt by na takiego jełopa nie zaglosował

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 1 raz 1

  co za przygłup !
  weź człowieku zmień prace może ktoś madrzejszy przyjdzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX