Syn ben Ladena wzywa do ataków na Zachód

Al-Kaida opublikowała na Twitterze nagranie, w którym prawdopodobnie Hamza ben Laden apeluje o dokonywanie zamachów w USA i państwach sojuszniczych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Waszyngton, Londyn, Paryż i Tel Awiw to główne cele ataków, które wymienia w nagraniu syn Osamy ben Ladena. W specjalnym wierszu opublikowanym w internecie Hamza wzywa współwyznawców do rozprzestrzeniania wojny - podaje TVP Info. - To wasz obowiązek! - zaznacza. Uważa się, że nagranie powstało przed czerwcem, lecz dopiero teraz zostało opublikowane.

Według dokumentów znalezionych w kryjówce Osamy Hamza był szykowany przez ojca na jego następcę. Różne źródła podają, że 23- lub 24-letni obecnie Hamza miał uczestniczyć w atakach w Pakistanie i Afganistanie w 2005 roku. W 2011 roku Biały Dom podał, że zginął on w oblężeniu, w którym zabito jego ojca. Okazało się jednak, że śmierć poniósł jego brat Chalid. Samemu Hamzie udało się zbiec, od tego czasu miejsce jego pobytu nie jest znane.

Nowy lider? "Wskrzesić markę Al-Kaida"

- Hamza ma być kimś kochanym, inspirującym, bez złej reputacji czy zaangażowania w wewnętrzne walki - napisała na Twitterze Rita Katz, analityczka terroryzmu, współzałożycielka śledzącego grupy terrorystyczne Instytutu SITE.- Z Hamzą Al-Kaida ma nadzieję na odnowienie swojej popularności przez wskrzeszenie marki "Al-Kaida = ben Laden" - pisze analityczka. Zdaniem Katz Hamza będzie wyznaczony na przyszłego przywódcę organizacji. Uzasadnia to faktem, że jego wystąpienie poprzedził wstęp obecnego lidera Al-Kaidy Aymana al-Zawahirego.

Kierujący Al-Kaidą Osama ben Laden był odpowiedzialny za zamachy z 11 września 2001, w których zginęło prawie 3 tys. osób. W 2011 zginął w Pakistanie w akcji Navy SEALs. Hamza jest jednym z 24 jego dzieci.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (60)
Syn ben Ladena wzywa do ataków na Zachód
Zaloguj się
 • blue911

  Oceniono 1 raz -1

  A skrytobojca Bush siedzi na emeryturce ,liczy pieniadze I zasmiewa sie w kulak z naiwnych Amerykanow.

 • blue911

  Oceniono 2 razy 0

  Te niemorlane s-syny,ktore oplacaja I trenuja Al-Kaide I ISIS zeby nas trzymac w strachu kiedys zaplaca z nadwyzka za te zbrodnie. Bialy bogacz tresuje biedniejszych braci jak maja skakac. Byly juz takie poczynania w historii I skonczyly sie one tragicznie dla tyranow: Kaligula,Hitler,Mussolini,Bonaparte.

 • y.woodoo

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejny dowod na to ze muslimkow trzeba zabijac wszystkich, kobiety w ciazy i dzieci tez. Dobry muslimek to martwy muslimek.

 • panzer-division

  Oceniono 4 razy 4

  "Syn Bin Ladena wzywa do ataków na Zachód"

  Właśnie z tego powodu należało przy okazji "zneutralizować" całą tę bandycką rodzinkę, gdy była ku temu okazja. W tej wojnie z prymitywną dziczą nie ma miejsca na rycerskość i miłość bliźniego, my Biali właśnie walczymy o PRZETRWANIE!!!

 • draccasso

  Oceniono 4 razy -4

  "Kierujący Al-Kaidą Osama ben Laden był odpowiedzialny za zamachy z 11 września 2001, w których zginęło prawie 3 tys. osób." Ciekawe który sąd wydał wyrok skazujący i obarczył go odpowiedzialnością za te zamachy?

 • adeje8

  Oceniono 19 razy 17

  Kiedy czytam takie wypowiedzi to się zastanawiam, czy polski rząd wie co robi przyjmując 2 tysiące uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Przecież nie skończy się tylko na tych 2000, bo co roku liczba uchodźców do Włoch i Grecji się podwaja i UE sobie nie radzi.

  Ale co z naszym bezpieczeństwem?

 • erg_samowzbudnik

  Oceniono 11 razy 9

  Wytropić i zabić islamskiego psa.

 • kl0s0

  Oceniono 5 razy 5

  Slumdog!

 • corvelinho

  Oceniono 8 razy 4

  Ostatnie podrygi zdechłej ostrygi. Tak w skrócie można ująć tę żenującą próbę reanimowania trupa jakim jest al kaida po widowiskowym rozpirzeniu łba ich ukochanego brodacza przez kilku osiłków z Navy Seals..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX