Kibice Legii zablokowali drogę do Gliwic. Policja: "Nie wiemy, o co im chodziło"

Kibice Legii jadący samochodami na mecz z Piastem Gliwice ok. godz. 17 zablokowali DK1 na wysokości Radomska. Interweniowała policja. Doszło do starcia, funkcjonariusze użyli pałek, zatrzymali jedną osobę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Policjanci zabezpieczali przejazd ok. 600 kibiców Legii Warszawa, którzy samochodami jechali na mecz z Piastem Gliwice. W pewnym momencie część kierowców zatrzymała się na trasie, blokując przejazd. Nie znamy przyczyn, dla których nie chcieli kontynuować jazdy - relacjonuje kom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Gdy policjanci usiłowali przywrócić ruch, kibice zaczęli wychodzić z aut. - Konieczne było użycie siły fizycznej, także pałek. Jedna osoba została zatrzymana za naruszenie nietykalności i znieważenie funkcjonariusza. Część kierowców ukarano mandatami. Ci, którzy odmówili ich przyjęcia, muszą się liczyć ze skierowaniem wobec nich wniosków o ukaranie do sądu - opowiada kom. Kolasa.

Obecnie droga jest już przejezdna. Policja zaprzecza doniesieniom TV Republika, że na drodze doszło do "ustawki" kibiców przeciwnych drużyn, jak z początku informował na Twitterze - używając słowa "kibole" - Cezary Gmyz.

- Nic takiego nie miało miejsca - zapewnia kom. Kolasa. Gmyz tymczasem zebrał słowa krytyki za "kiboli":...oraz za błędne informacje podane na Twitterze. Tłumaczył, że taka jest specyfika nadawanych na gorąco relacji z miejsca zdarzenia. Ale internautów nie przekonał:Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (209)
Kibice Legii zablokowali drogę do Gliwic. Policja: "Nie wiemy, o co im chodziło"
Zaloguj się
 • moyokoyani

  Oceniono 1 raz 1

  Już tłumaczę o co im chodziło. Chcieli pokazać jak bardzo zwisa im policja i prawo, które to kompletnie i pod żadnym względem ich nie ograniczają. Przyczyną wszelkich kibolskich ekscesów i zakładania prężnie działających organizacji przestępczych wspieranych nawet przez skorumpowaną część policji jest brak obozów pracy dla takich tępych osiłków atakujących naród polski.

 • Piotr Grzegorzek

  0

  Po pierwsze nie kibice ani kibole. Nie ważny o który z klubów i dyscyplinę sportową na świecie chodzi osobiście lansuję tezę, że są to tylko hordy barbarzyńców, jako specyficzna grupa społeczna dla naszych czasów. wszak, opierając obecny etap rozwoju naszej cywilizacji na procesorze krzemowym w istocie żyjemy w II lub jak kto woli III epoce kamiennej.

 • andrzej Newidymka

  Oceniono 2 razy 0

  Strzał ostrzegawczy w tył głowy to jedyne co może wyleczyć bandytów z takich zachowań

 • brajanu

  Oceniono 1 raz 1

  na głównej "bitwa kibiców", a dalej w tekście komunikat policji, że to nie żadna bitwa czy ustawka. sami zresztą nie napisaliście jak ta bitwa wyglądała.

 • scierplaminoga

  Oceniono 3 razy 1

  wystarczy rozstawić snajperów na taką okoliczność i nie babrać się z kryminalistami

 • dziubek

  Oceniono 4 razy 2

  tytuł "Bitwa kibiców Legii zablokowała drogę do Gliwic"
  a w artykule nie ma informacji o jakiejkolwiek bitwie.....

  jeszcze trochę i okaże się, że "kibice Legii wypowiedzieli wojnę Rosji"

  co jeszcze wymyślicie?

 • pajak_tez_krzyzak

  Oceniono 2 razy 0

  A ja sądzę, że możnaby łatwo rozwiązać problem zadym kiboli- wydzierżawić kilka hektarów pola i zorganizować legalną bitwę aż do skutku. Tym kilku, którzy pozostaną przy życiu postawić zarzuty wielokrotnego morderstwa i zasądzić dożywocie bez prawa łaski. Problem rozwiązany.

 • kwiatpatologii

  Oceniono 2 razy 2

  W tytule clickbait "bitwa kibiców" a poniżej walicie w Gmyza jak w bęben z stwierdzenie "ustawka".
  Jesteście bardziej gó...ani niż kretyn "trotyl".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX