PiS: "Kopacz organizuje wiece wyborcze. To kpina z obywateli". Rząd: "Oczekujemy sprostowania"

- Rząd przemienił się w sztab wyborczy PO. Wożone są krzesła i stoły. To kpina i żart z obywateli - mówił szef sztabu wyborczego PiS Stanisław Karczewski. Dodał, że wyjazdy premier Kopacz to wiece wyborcze. Rząd zaprzeczył: "Oczekujemy sprostowania" - czytamy w komunikacie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

PiS złoży doniesienie do prokuratury ws. nielegalnego prowadzenia kampanii wyborczej przez rząd premier Ewy Kopacz - informował dziś sztab wyborczy partii. Stanisław Karczewski tłumaczył na antenie TVN24 przesłanki: - Rząd przemienił się w sztab wyborczy Platformy Obywatelskiej. Wożone są krzesła i stoły. To kpina i żart z obywateli - mówił w programie "Tak jest".

- Jak inaczej można ocenić wyjazdy pani premier do miast wojewódzkich i organizowanie tam, za nasze publiczne pieniądze, spotkań wyborczych? - pytał. Dodał też, że PO organizuje też wyjazdy, które są de facto wiecami wyborczymi. Na dowód pokazał zdjęcie premier wśród młodych ludzi w koszulkach z logo PO.

Rząd oczekuje natychmiastowego sprostowania

Rzecznik rządu zareagował natychmiast i odniósł się do pokazanej fotografii: "Z całą stanowczością zaprzeczam jakoby pracownicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapraszali czy organizowali wiec partyjny z udziałem premier Ewy Kopacz, który miał miejsce 12 sierpnia 2015 roku w Krotoszynie" - czytamy w oświadczeniu. Rzecznik dodał, że oczekuje "natychmiastowego sprostowania nieprawdziwych informacji".

Zarzuty Karczewskiego odpierał też na antenie TVN24 Marcin Święcicki z PO. - Podczas wyjazdowych posiedzeń rządu zapadają decyzje dotyczące programów ważnych dla poszczególnych regionów - mówił. - Są sprawozdania z tego, co zrobiono na Śląsku, w Wielkopolsce. Jest konkretny porządek obrad Rady Ministrów - dodał. Podkreślił, że to nie jest kampania wyborcza.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (193)
PiS: "Kopacz organizuje wiece wyborcze. To kpina z obywateli". Rząd: "Oczekujemy sprostowania"
Zaloguj się
 • almagus

  Oceniono 1 raz 1

  Ten PiS to zdrada dla mieszkańców ziem zachodnich i północnych!

  Polska w ruinie. Polska w ruinie!
  Co zechce ksiądz, od razu ginie.
  Polska w ruinie. Polska w ruinie!
  Zamiast miejsc pracy same świątynie.
  Święta kościelne drodzy rodacy.
  Bliżej do Boga dla tych w rozpaczy.

  Polska w ruinie. Polska w ruinie!
  Jak daje partia to biskup zwinie.
  Polska w ruinie. Polska w ruinie!
  Za byle ile oddane mienie.
  Traktat Poczdamski został złamany.
  I z księdzem krzyczą my nie oddamy.

  Polska w ruinie. Polska w ruinie!
  Tradycja ciemna niech nie zaginie.
  Polska w ruinie. Polska i zgliszcza!
  Snopów brakuje, słoma, ścierniska.
  Pola kradzione, szkoły, szpitale.
  A do obróbki pańszczyzny wcale.

  Więc na kolana upokorzony.
  Całuj figurkę ty w samą rzyć.
  Sam żeś ruina i pochylony.
  Wolska z kościołem, tak musi być.
  Polska w ruinie. Polska w ruinie!
  „Tymi rencami sie Polskie zwinie”!

  2015-08-16 almagus
  almagus.blox.pl

 • bk1944

  Oceniono 2 razy 2

  Duduś został Prezydentem, bo wybrały go mohery i rolnicy - teraz chyba już widzą kogo wybrali .... i dobrze im tak, ale dlaczego pozostali obywatele mają cierpieć z powodu ciemnogrodu ???. Przecież już teraz swoje obietnice wyborcze, każe spełniać obecnemu rządowi - za kogo on się uważa, a może myśli że jest Bogiem..........!!!

 • ka-ra-oke3

  Oceniono 2 razy 2

  PiS i Duda może - a Kopacz nie może. Taka jest polityka PiSu. Dostosował się do tych zaleceń PiSu Komorowski i dlatego przegrał. Dobrze robi pani premier- trzeba jeździć i rozmawiac z ludzmi- tak robi PiS - wciska Szydło ludziom głupoty - i oni wierzą . Dlatego trzeba to odkręcać.

 • tojasz

  Oceniono 1 raz 1

  prezyDĘCIAK a.d. (2015),to w ramach gospodarczych wizyt pęta się po Świrlandii(d.Polska)? Wszyscy udaliście się jak qrwie bliźniaki-matka jedna,ale mordy w innym kolorze.

 • lehoo

  Oceniono 2 razy 2

  Pani premier w odróżnieniu od Dupogębego nie musi być bezstronna politycznie i jako liderce partyjnej kampanię wyborczą prowadzić jej wolno.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 2 razy -2

  Jeśli PO chce na siłę pracować po przegraniu wyborów, to należy zamknąć ich do obozu pracy na reedukację, bo przecież oni nielegalnie wykonują pracę Panii Szydło!

 • bykbzyk

  Oceniono 4 razy -2

  To jest juz końcówa POszamba nie odwracalnie idzie na dno,i żadne bluzgi wyzwiska pod adresem Pana Prezydenta Dudy,czy PiSu na nic sie zdadzą żaden opłacony warchoł zwany {hejterem} nie jest tego zmienic. Po 25 pazdziernika PiS będzie rządzic samodzielnie.Brawo PiS aby tak dalej. Powodzenia!

 • junkamm

  Oceniono 2 razy 0

  udowadaniamy . polska jest w rujnie . co z tego że drogi pierwszej klasy chociż zatłoczone są dobre . ale prosze tylko zjechac na drogi boczne to dopiero ruina . brak poboczy zarsniete rowy . opłakany stan niektórych gospodarstw i dłubiocy w nosie ronik a przed nim płot leżący . to jeszcze nc . główne ulice tak jak najbardziej przejezne ale prosze skrecic w każde podwórko syf i malaria .domy podrapane wymalowane sprey klatki schodowe smród i nedza . połamane porecza . powybijane szyby . tylko z wierzchu jakos to wygląda . główne ulice są jak najbardziej jakos zadbane . a co se dzieje z bocznymi . prawie nigdzie nie ma wyasfaltowanej drogi kocie łby wszystko sie łamie w samochodzie a te dojzdy do jezior to skandal nad skandalem . co robią radcy wujtowie prezydenci miast ? nic . żadnych poboczy czy chodników .zgroza goni zgroze .a w tych starych domach chociaż i w nowych blokach o smrodzie nie wspominac . nic nie przypilnowane i robione od wieków . najgorszy jest sląsk chociaż gdansk też ma wiele wiele do powiedzenia . a arszawa tam gdzie sie ukrywa brud powybijane szyby . strach strach i jeszcze raz strach . a na koniec rujne goni ruine w polsce . stare zakłady polikfidowane straszą zawaleniem jest to siedlisko ludzi marginesu . wszedzie brudno grozi zarazą .o ile już jej nie ma .odraczamy turystom przyjeżdżac do polski by ich nie narazic na jakąs chorobe .a te głodne biedne dzieci co latają od wozu do wozu by za zł może dwa umyć szyby ludziom .żebrzące nawet o jedzenie to nic . teraz zwracamy sie do kopaczowej . jeśli jeszcze raz nazwiesz kobieto ludzi w polsce rosyjskimi agentami że mówią prawde o ty syfie i rujnie głodzie nedzy w polsce odamy cie do sądu i udowodnimy kto ma racjie . i zarządamy odszkodowania za zniesławienie . słyszałem że już ktoś podaje platformę obywatelską i kopaczową do sądu bo czuje sie zniesławiony i obrażony . i ma racjie . cocie zrobili z naszą ukochaną ojczyzną platformo obywatelska? rujne zostawiacie nedze i głóód

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX