"Krew, dajcie więcej krwi!" Jak Patryk Vega kręci nowego "Pitbulla" z Lindą i Grabowskim

Żeby zrobić kontynuację kultowego "Pitbulla", Patryk Vega wniknął w świat przestępców bardzo, bardzo głęboko. W jego nowym, powstającym właśnie filmie praktycznie nie będzie wymyślonych dialogów. Wszystkie sytuacje pokazujące policjantów i gangsterów reżyser przeniósł na ekran jeden do jednego.
Uzbrojeni gangsterzy, zakrwawione ciała. Na miejsce przyjeżdża Gebels, policjant, którego pewnie pamiętacie z "Pitbulla". Szuka mordercy. - Gebels wciąż jest po prostu Gebelsem - mówi krótko Andrzej Grabowski, niezapomniany Gebels i nieśpiesznie zaczyna swoją robotę. - Będę zabijał, będę torturował - zapowiada Bogusław Linda, który gra gangstera o pseudonimie Babcia.

Krew leje się niemal bez przerwy. To plan filmu Patryka Vegi "Pitbull. Nowe porządki". Babcia rzuca w nim wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami (w tej roli Piotr Stramowski) z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego "Pitbulla" - Gebelsem Igorem (Paweł Królikowski) i Barszczykiem (Michał Kula). Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuje Grupę Mokotowską do sprawy słynnego, działającego naprawdę "Gangu obcinaczy palców", odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw.

Czemu Patryk Vega zdecydował się nakręcić kontynuację "Pitbulla"? - W ciągu 10 lat policja i przestępczość w Polsce zmieniły się tak bardzo, że postanowiłem to pokazać. Na potrzeby scenariusza udało mi się wniknąć w świat przestępców tak bardzo, że dokumentowałem go równie silnie jak policję - opowiada reżyser.

Poza Bogusławem Lindą i Andrzejem Grabowskim w nowym "Pitbullu" zagrają m.in. Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Anna Mucha i Beata Kawka.

Więcej o:
Komentarze (24)
"Krew, dajcie więcej krwi!" Jak Patryk Vega kręci nowego "Pitbulla" z Lindą i Grabowskim
Zaloguj się
 • elmo11

  Oceniono 1 raz 1

  Anna Mucha?? Nie, to nie będzie prawdziwy pitbull.... porażka.

 • adolfxxx

  0

  ta nie bedzie wymyslonych dialogow? w takim razie wszyscy beda gadac miedzy soba jak idioci po dopalaczach cos jak na tasmach u Sowy tam zaden nie potrafil pozadnie sklecic rozsadnego zdania blado to widze

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 2 razy 2

  Vega wszedles tak mocno w swiat gangsterski ze u ciebie rezyserem walk (i scen przestepczych :) )jest byly sutener i dealer koksu a pozniej konfident ktory widzial w zyciu tylko jednego powaznego gangusa…
  Moze to bedzie ciekawy film ale nie do konca realistyczny.

 • skrabel1

  Oceniono 16 razy 16

  Szkoda tylko, że zabraknie Dorocińskiego i Stroińskiego, bo to były dwie lokomotywy tego serialu.

 • inhabitant_of_radom

  Oceniono 11 razy 3

  gangsterzy wpuścili Vege w swoje środowisko i teraz dają mu nagrać film ze swoimi dialogami? Gorszej bzdury nie słyszałem. Vega ma tendencje do przejaskrawiania i naginania faktów a wyobraźnię nie z tej ziemi. Chociaż Pitbull był fajny. Z przymrużeniem oka raczej należy potraktować to jego nowe dzieło.

 • kunoj

  Oceniono 19 razy -9

  Jak widzę Bogusia Lindę w obsadzie to już wiem, że mamy nowego gniota. Ten aktorzyna rozłoży każdą kontynuację, vide sequele rewelacyjnych Sztosa i C.K. Dezerterzy.

 • efad4d

  Oceniono 26 razy 26

  pitbull był fajny bo to film , gdzie policjanci wygladali jak policjanci. Tymczasem ten Majami kojarzy mi się z bohaterem filmu granego przez ojca Nielata.. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX