Na FB: "Ratunku, F-16 lata mi nad głową. Co się dzieje?". Spokojnie, to tylko ćwiczenia

F-16 pojawiły się nad Waszymi głowami? Nie musicie się niczego obawiać, od kilku dni żołnierze ćwiczą przed największą defiladą w roku. W sobotę Święto Wojska Polskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji odbywają się rozmaite uroczystości, a wojskowi przygotowują różne atrakcje.

W Warszawie odbędzie się największa defilada w roku. Po raz pierwszy weźmie w niej udział nowy zwierzchnik sił zbrojnych - prezydent Andrzej Duda. Przez Trakt Królewski przejedzie 169 pojazdów wojskowych, przedefiluje ponad 1,5 tys. żołnierzy. A na niebie nad Warszawą zobaczymy ponad 60 maszyn: samoloty TS-11 Iskra, śmigłowce SW-4 Puszczyk, W-3 Sokół, Mi-8 i Mi-24, potem samoloty M-28 Bryza, C-295, C-130 Hercules, PZL-130 Orlik, Su-22, MiG-29 i - oczywiście - F-16.

Lotnicy już od kilku dni ćwiczą: stąd pojawiające się nad głowami - nie tylko warszawiaków - myśliwce. W Warszawie odbywały się także nocne ćwiczenia ciężkich pojazdów wojskowych. Po ulicach jeździły m.in. transportery opancerzone Rosomak.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!