Duda chce większej kontroli nad armią, Bierecki będzie kandydował do Senatu [W TYGODNIKACH]

- Prezydent ma chyba za słabe uprawnienia - mówi Andrzej Duda w wywiadzie dla "wSieci". Z kolei we "Wprost" przeczytamy więcej o ekipie nowego prezydenta. Mniej polityki znajdziemy w "Newsweeku", gdzie tematem okładki jest problem otyłości wśród Polaków.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zobacz wszystkie okładki tygodników>>>

Temat z okładki najnowszego "Newsweeka" to rosnący problem otyłości wśród Polaków. Polskie dzieci tyją najszybciej na świecie - alarmuje tygodnik. "Newsweek" informuje też, że twórca imperium SKOK Grzegorz Bierecki będzie kandydował w wyborach do Senatu. Choć nie będzie kandydował z list PiS-u, to partia nie wystaw przeciwko niemu swojego kandydata. Więcej>>>

Tygodnik "DoRzeczy" w nowym numerze "demaskuje wydumane zarzuty lewaków" dotyczące kwestii wpływu Kościoła na politykę. Gazeta chwali postawę prezydenta Andrzeja Dudy w dniu zaprzysiężenia, a konkretnie jego "spontaniczny, niereżyserowany entuzjazm". Tygodnik zajmuje się też sprawą wyboru nowego Prokuratora Generalnego. Z kolei Jan Pospieszalski publikuje na łamach "DoRzeczy" "dziennik z Przystanku Woodstock", będący wg. tygodnika "porażającą lekturą". Więcej>>>

Ministerstwo Obrony mogło sfałszować wynik przetargu na śmigłowiec dla polskiej armii - czytamy w nowym numerze "Wprost". Tygodnik spekuluje, że osoby odpowiedzialne za wybór dostawcy chcą uniknąć posądzenia o nieprawidłowości i "spychają decyzję na kolejny rząd". W tygodniku przeczytamy o znaczeniu relacji polsko-niemieckich, a także o tym, jak Roman Giertych ma pomóc PO w walce z PiS. "Wprost" opisuje też zmiany, które do Kancelarii Prezydenta wniesie ze sobą ekipa Andrzeja Dudy. Więcej>>>

- Prezydent ma chyba za słabe uprawnienia. Można by wzmocnić jego zwierzchnictwo nad armią, warto by z nim uzgadniać decyzje ministra obrony - mówi Andrzej Duda w pierwszym wywiadzie po zaprzysiężeniu nowego prezydenta w tygodniku "wSieci". Gazeta opisuje sytuację w PO w artykule zatytułowanym "Platforma Lewaków". Także ten tygodnik zajmuje się Grzegorzem Biereckim i publikuje rozmowę z senatorem. W gazecie znajdziemy także wywiad z Pawłem Kowalem, w którym porusza on kwestię stosunków polsko-ukraińskich. Więcej>>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (143)
Duda chce większej kontroli nad armią, Bierecki będzie kandydował do Senatu [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • zigzaur

  0

  Gada, że za małe uprawnienia, a do wyborów to się pchał. Nie podoba się, to zrzeknij się urzędu. Nadajesz się na prezydenta jak Kaczyński.

 • 123jna

  0

  Car DUDA sie znalazl.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 1 raz 1

  Już jeden niezdara chciał więcej uprawnień to doprowadził do katastrofy pod smoleńskiem,a co do złodzieja biereckiego to dlaczego naród pozwoli temu złodziejowi znowu kandydować do senatu.

 • zerozer52

  Oceniono 1 raz 1

  Ło matko! Dudabus, Dudapomoc, Dudachce...ja cierpię dolę.

 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  Złodziej cały czas osłaniany przez sektę Smoleńska tak samo jak złodziej i oszust z Torunia. A ile gęgania PiSuarów o Giertycha który jak na razie nic nikomu nie ukradł tylko oficjalnie mówi że startuje aby nie dopuścić PiSu do rządu i dlatego stoi im kością w gardle.

 • 123jna

  Oceniono 1 raz 1

  ZLODZIEJ Bierecki znow ma byc senatorem? Dlaczego inni senatorowie nie prostestuja?
  Wyprowadzil ze SKOKow miliony na PRYWATNE konta BRATA i wlasne do Luxemburga. On juz powinien bcy za to aresztowany.

 • korada-1928

  Oceniono 2 razy 2

  Czyzby generalissimus ?

 • jndy

  Oceniono 4 razy 4

  Aby uzyskać pełną władzę nad armią, Prezydent Duda powinien otrzymać stopień wojskowy Marszałka. Pan Prezes chyba się na to zgodzi.

 • ulther

  Oceniono 3 razy 3

  Wg. tzw niezlomnych i niepokornych redaktorzyn nie ma nurtu zwanego lewica - sa lewacy. Prawiczkom uderzylo do mozgownic nadmierne spozycie dudy przez ten weekend.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX