Chwila szczerości Pawła Zalewskiego z PO: Z Kamińskim i Giertychem nie odzyskamy zaufania Polaków. A Sikorski na to...

Na chwilę szczerości zdobył się na Twitterze Paweł Zalewski, były europoseł PO. "Mam nadzieję na wzmocnienie Platformy, ale z panami Kamińskim i Giertychem nie odzyskamy zaufania Polaków" - napisał. "Minęła noc i wpis nie zniknął" - pokpiwał Eryk Mistewicz. "Uchodźcy polityczni z 4RP, łączmy się!" - zawołał na Twitterze Radosław Sikorski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Po trwającym 10 godzin posiedzeniu zarządu PO Ewa Kopacz przedstawiła nowy, zupełnie przez nią przemodelowany, kształt list wyborczych. W okręgu, który tworzy podwarszawski "obwarzanek", pierwsze miejsca zajęli kolejno Małgorzata Kidawa-Błońska, marszałkini Sejmu, Michał Kamiński, doradca premier, i Paweł Zalewski, były eurodeputowany. I temu ostatniemu chyba puściły nerwy.

"Mam nadzieję na wzmocnienie Platformy, ale z panami Kamińskim i Giertychem nie odzyskamy zaufania Polaków" - napisał Zalewski na Twitterze.

Sikorski: Uchodźcy IV RP, łączcie się!

Komentatorzy są w lekkim szoku. "Widzę, że się ciutkę zdenerwowałeś" - stwierdziła Agnieszka Romaszewska. "Takich opinii nie piszę w emocjach" - zapewnił Zalewski. "Ostro" - zauważali inni. "Jedynie prawdziwie" - stwierdził Zalewski. I zaznaczył: "Moje miejsce nie ma znaczenia. Liczy się wymowa listy".

Najdobitniejsza była jednak riposta Radosława Sikorskiego. "Uchodźcy polityczni z 4RP, łączmy się!" - zawołał na Twitterze były szef MSZ i marszałek Sejmu, który zrezygnował z ubiegania się o miejsce w parlamencie.Ultrakonserwa w obwarzanku

Kamiński, podwarszawska dwójka, jest, podobnie jak Zalewski, byłym politykiem PiS. Jego pojawieniu się w otoczeniu premier Ewy Kopacz towarzyszyło jednak wiele kontrowersji. Kamiński nazywany był spin doktorem PiS, współtworzył kilka kampanii wyborczych tej partii. Co rusz wypomina mu się także ultrakonserwatywną przeszłość i homofobiczne komentarze z czasów członkostwa w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym.

Oburzenie wzbudziła też sprawa kandydowania Romana Giertycha do Senatu. Były szef LPR i wicepremier w koalicyjnym rządzie PiS teraz chce... zatrzymać marsz Jarosława Kaczyńskiego po władzę. Dlatego zadeklarował start do Senatu spod Warszawy. PO szybko usunęła stamtąd swojego kandydata, doświadczonego senatora Łukasza Abgarowicza. I nie wystawia nikogo w zamian. Komentatorzy zgodnie uznali, że to ciche wspieranie Giertycha przez Platformę.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (374)
Chwila szczerości Pawła Zalewskiego z PO: Z Kamińskim i Giertychem nie odzyskamy zaufania Polaków. A Sikorski na to...
Zaloguj się
 • bigosniszcz

  Oceniono 1 raz -1

  W odpowiedzi na komentarze Waszych czytelników, zatrwożonych doniesieniami o rzeszy nielegalnych imigrantów napierających na granice Unii Europejskiej, serwis gazeta.pl - uważający się za portal opiniotwórczy i pro-demokratyczny - zablokował możliwość dodawania nowych komentarzy. Panowie redaktorzy, czy zdajecie sobie sprawę z faktu, że cofnęliście tym samym polską rzeczywistość medialną o 26 lat?... Jest jednakże jedna znacząca różnica - Polacy mają dzisiaj swobodny dostęp do informacji i Wasze zabiegi na nic się nie zdadzą. Próbując uciszyć swoich czytelników, nakręcacie jedynie spiralę nienawiści. Manipulowani zawsze obrócą się przeciw manipulującym.

 • kontest_two

  Oceniono 2 razy 0

  Obecne nerwowe ruchy PO potwierdzają brak jakiejkolwiek idei u podstaw tej partii. PO jako partia wspólnych interesów, dla ratowania tyłka przyjmie każdego, byle tylko uratować stołki. Obecnie widać to jak na dłoni.

 • kontest_two

  Oceniono 1 raz -1

  Wy, gazetka, którzy tak lubicie podawać ludzi do prokuratury za tzw. "mowę nienawiści", dlaczego nie pozwiecie niejakiego kamińskiego za jego tzw. homofobiczne wypowiedzi z przeszłości?

 • r0b0l

  Oceniono 1 raz -1

  Zalewski uciekaj z tej bandy oszustów

 • konfuziussagt

  Oceniono 4 razy 0

  Ciolki z Kolumn dywersyjno-propagandowych PiS i Putina wbijcie sobie do glowy,
  ze dyktatura w Polsce nie przejdzie,
  a wasze zalosne intrygi i prowokacje moze nawet dziecko rozszyfrowac.
  W PiS zostana niedlugo tylko glupcy i lajdacy.

 • mastertomster

  Oceniono 2 razy 0

  Ted dla platformy to medialny strzał w stopę. Kaczor pięknie to rozegrał.
  Podobną ideową prostytutką jest Janusz który udowodnił to kolejny raz stając w szeregu z znienawidzonym Leszkiem. Byle zostać przy korycie. Gdy wrzuci się do tego kotła Stefana od Szczujni to wtedy człowiek uzmysławia sobie jakim polska polityka jest rynsztokiem.

 • sparky6

  Oceniono 1 raz 1

  182 mln zł wydaliśmy na „elektrownię jądrową”! Problem w tym, że za te pieniądze nie udało się znaleźć nawet lokalizacji dla niej! Nikt nie siedzi, nikt nie spowiada się przed prokuratorem ani komisją śledczą (WPROST)

 • kniazwitold

  Oceniono 5 razy 5

  Pisowski, spocony wieprz Kamiński zatopi Plebanię Obywatelską w Warszawie.

  Żaden myślący były wyborca PO nie zagłosuje na tą kanalię.

  Puknijcie się w głowę, Plebańskie oszołomy, oderwane od rzeczywistości.

 • sparky6

  Oceniono 1 raz 1

  Dane GUS potwierdzają trudny los polskich dzieci.

  500 tys. polskich dzieci nie jada obiadow,POnad 800tys.zyje w skrajnej nedzy,prawie 1.4mil. zyje w skrajnej biedzie.To GUS a nie PiS ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX