Skandal wśród zachwytów nad zdjęciami ślubnymi rzecznika Putina? Na ręku zegarek za 600 tys. dolarów

Szykuje się skandal w rosyjskiej polityce? Aleksiej Nawalny pyta Kreml, skąd rzecznik Putina wziął pieniądze na wart ponad 600 tys. dolarów ekskluzywny szwajcarski zegarek. Ekskluzywny dodatek został wypatrzony na zdjęciach ślubnych polityka.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dmitrij Pieskow wziął właśnie ślub z rosyjską łyżwiarką figurową Tatianą Nawką. Pośród zachwytów nad pięknymi zdjęciami ślubnymi pary pojawił się potencjalny skandal. Na nadgarstku rzecznika Putina widać wyraźnie ekskluzywny zegarek z charakterystycznym odsłoniętym mechanizmem i czaszką. Na swoim blogu Aleksiej Nawalny, rosyjski publicysta i działacz polityczny, pisze o tym, że skontaktował się z producentem tych zegarków - firmą Richard Mille - i dowiedział się, że taki model kosztuje co najmniej 620 tys. dolarów. Ekskluzywny model wyprodukowano jedynie w 30 egzemplarzach. Ceny produktów tej firmy dochodzą nawet do 1,4 mln dolarów.

Pracując od 1989 roku jako urzędnik w Ministerstwie Spraw Zagranicznych nie mógł legalnie zdobyć takiej kwoty - pisze Nawalny, zauważając, że zegarek pojawia się też na starszych zdjęciach Pieskowa. Jego cena to czterokrotność oficjalnego rocznego wynagrodzenia rzecznika.Przypomina aferę Nowaka

Według dziennikarza Pieskow nie mógł też dostać zegarka w prezencie, bo urzędnicy muszą zgłaszać prezenty o wartości większej niż 3 tys. rubli.

Sprawa ta w Polsce oczywiście kojarzy się z aferą wokół byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Wspomina o niej również Nawalny, przypominając, że skończyła się ona dla Nowaka dymisją i sprawą sądową. Podkreśla przy tym, że zegarek polskiego ministra kosztował aż 112 razy mniej niż zegarek Pieskowa.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (230)
Skandal wśród zachwytów nad zdjęciami ślubnymi rzecznika Putina? Na ręku zegarek za 600 tys. dolarów
Zaloguj się
 • marcowsky

  0

  putler ma takich zegarków cały pokój i walizki dolarów coby miał z czym do korei spierniczyc po majdanie na placu czerwonym;)
  nie wiem dlaczego cia tej majdan tak słabo organizuje?

 • elzbieta09

  Oceniono 2 razy 0

  Rodzice i narzeczona oszczędzali przez kilka lat i kupili mu w prezencie... W Polsce to się zdarza.

 • jan.w2

  Oceniono 4 razy 0

  Nowakowi włos z głowy za zegarek łapówkę nie spadł. 27 maja 2015 Sąd Okręgowy w Warszawie postępowanie karne wobec Sławomira Nowaka warunkowo umorzył. W między czasie sitwa załatwiła mu fuchę w brukselce i jest cacy. Głupi naród myśli, że jest sprawiedliwość. A u kacapów to żadna sensacja. U nich wsjo, ale nie dla wsjech.

 • maxthebrindle

  Oceniono 1 raz 1

  W Rosji taie zegarki to w kazdym sklepie z zegarkami mozna kupić przecież...

 • kocurxtr

  Oceniono 3 razy 3

  pewno dostał na I komunię...
  a ma przynajmniej ten zegarek melodyjki ?

 • je-basia

  Oceniono 4 razy 4

  dekadencja do potegi

 • jacek990

  Oceniono 1 raz 1

  Zegarek z trupią czaszką? Niesamowity gust! Zastanawiam się, czy chciałbym takie coś za darmo...Chciałbym! Sprzedałbym komuś w stylu Pana Pieskowa i miałbym kilka groszy z tej transakcji.

 • nazimno

  Oceniono 1 raz 1

  Ten chodzi dokladniej.

  /www.otto.de/p/armbanduhr-302686757/#variationId=302705990

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX