Świdnica: Dwulatek w nocy samotnie błąkał się po ulicach. Nie upilnowała go pijana babcia

Dwuletni chłopiec samotnie błąkał się po Świdnicy - informuje RMF FM. Policja szybko ustaliła, gdzie mieszka. Na miejscu znaleziono jego babcię, która miała opiekować się dzieckiem. Była pijana.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Samotnego chłopca na ulicy spostrzegła kobieta przejeżdżająca obok samochodem. Powiadomiła policję - podaje RMF FM. Sytuacja miała miejsce nad ranem w Świdnicy na Dolnym Śląsku.

Funkcjonariusze szybko odnaleźli mieszkanie dziecka. "W ustaleniu, gdzie mieszka chłopiec, pomogła im zawartość portfelika, który miał przy sobie maluch" - podaje stacja. Okazało się, że 40-letnia babcia chłopca, która miała się nim opiekować, była pijana. Nie zauważyła, że chłopiec wyszedł z domu. Teraz może zostać oskarżona o narażenie dziecka na utratę życia lub zdrowia.

Chłopiec trafił do szpitala na obserwację.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (35)
Świdnica: Dwulatek w nocy samotnie błąkał się po ulicach. Nie upilnowała go pijana babcia
Zaloguj się
 • luni8

  0

  1 promil to ze 2-3 piwa. Zapomnieli zamknąć drzwi na klucz i tyle.
  Moja w tym wieku potrafiła otwierać drzwi i trzeba było pożywienia klamki (na okrągłe) by nie wchodziła wszędzie.

 • cleryka

  Oceniono 1 raz 1

  Dziecko musiało wcześniej wychodzić z domu,bo kto 2 latkowi wkłada do portfelika( na wszelki wypadek) adres?

 • Łukasz Zawalski

  Oceniono 6 razy 6

  Dziwne, że piszą tu że babcia była pijana, a nie wspominają o tym co mówił policjant w TV, że w domu był też wujek. Czyżby wujek był trzeźwy, ale to już nie pasowało do dramatycznego wydźwięku artykułu? Pewnie poszli spać, zapomnieli zamknąć drzwi,a że babcia była po piwku to już pasuje do artykułu o patologii co nie upilnowała dziecka.
  Najlepsze, że w TV wypowiadał się też lekarz który przyznał, że dziecko jest tak żywe, że ciężko im go upilnować na oddziale :)

 • Oceniono 2 razy 2

  cholerny szczyl, nawet sie człowiek napic nie moze po ciezkim dniu z takim bachorem ..( , szkoda mi kobity ale na przyszłość niech lepiej drzwi zamyka zeby gnojek nie wylazł albo niech go przywiaze porzadnie sznurkiem do wyra.

 • bamapo

  Oceniono 4 razy 4

  Mały szedł do nocnego po następną flaszkę do babci. A ta kobieta która powiadomiła policję niech lepiej powie kogo to wypatrywała na ulicach w środku nocy?

 • stary.gniewny

  Oceniono 3 razy -3

  no jak miała pilnować jak jej się nogi plątały

 • sapiens_h

  Oceniono 7 razy 1

  Czekam wypowiedzi typu: "Aby upilnować dziecko trzeba mieć oczy w d...", albo "A komu nigdy małe dziecko z domu nie wyszło...". Ilekroć się krzywda dzieje dziecku, wtedy jest wściekły tłum, że przecież nie można zapewnić dziecku bezpieczeństwa. No, chyba że rzecz dotyczy przedszkola, szkoły, ochronki- "Bo przecież po to się płaci opiekunom aby byli zawsze skuteczni, rodzicom/dziadkom nie." No tak, bo rodzice/dziadkowie nie mają obowiązku być opiekuńczy, mądrzy, przewidujący, nawet nie muszą kochać. O dziwo, im się jednak za to płaci- albo w postaci zasiłków albo możliwości odliczenia podatku.

 • weather2

  Oceniono 16 razy 14

  Na liczne pytania odpowiadam,że rodzice byli na finałowym koncercie Festiwalu Bachowskiego. Zachwycili się "Sosarme " Haendla i dlatego nieco spóźnili się z powrotem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX