Duda w wywiadzie: Grono współpracowników już jest dobrane. Jest sympatyczna atmosfera

- Dla mnie jest niezwykle ważne, żeby ci współpracownicy, którzy stanowią kierownictwo kancelarii, w pewnym sensie byli grupą przyjaciół - powiedział w pierwszym od dłuższego czasu wywiadzie prezydent elekt Andrzej Duda. Zapewnił też, że złoży projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Obsada personalna kancelarii jest już w zasadzie gotowa i funkcje zostały rozdzielone - powiedział prezydent elekt Andrzej Duda w rozmowie z TVP Kraków. Nie chciał jednak potwierdzić żadnych nazwisk związanych z nim polityków. - Myślę, że grono współpracowników jest fajnie dobrane, jest też sympatyczna atmosfera - dodał. - A to bardzo dobrze, bo dla mnie jest niezwykle ważne, żeby ci współpracownicy, którzy stanowią kierownictwo kancelarii, byli nie tylko ludźmi, którzy mają ze sobą na co dzień współpracować, ale żeby też w pewnym sensie byli grupą przyjaciół, bo wtedy ta współpraca lepiej się układa - wytłumaczył.Będą projekty obiecanych ustaw

Duda mówił też o swoich dwóch najważniejszych obietnicach wyborczych - złożenia projektu ustawy obniżającej wiek emerytalny oraz projektu ustawy podwyższającej kwotę wolną od podatku. Podkreślił potrzebę dyskusji w tych kwestiach, ale jednocześnie zapewnił, że złoży projekt zarówno jednej, jak i drugiej ustawy. Więcej uwagi poświęcił w rozmowie tej pierwszej. - Już mieliśmy spotkanie z ekspertami NSZZ "Solidarność", rozmawialiśmy na temat tego, jaki kształt ma mieć ta ustawa i do jakiej zmiany należy doprowadzić - powiedział. - Uważam tą kwestię za jedną z najpoważniejszych, prace nad tym w tej chwili się toczą i na pewno będę składał projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego - podkreślił.

W czasie kampanii wyborczej Duda twierdził, że dokona tego w pierwszym roku swojej prezydentury, ale ustawę dotyczącą emerytur chce złożyć już na początku kadencji. - Skłaniam się ku temu, żeby złożyć te projekty jak najszybciej. Ale nie chcę deklarować, czy to będzie przed wyborami czy po - zaznaczył.

Nie pójść na referendum? "To byłby absurd"

Prezydent elekt zapewnił też, że pójdzie na referendum 6 września. - Referendum jest tym elementem demokracji bezpośredniej, który jest bardzo ważny, a który w ostatnich latach był bardzo lekceważony - powiedział. - Skoro apelowałem o to, że ta postawa władz, zarówno ze strony rządu, jak i prezydenta, w stosunku do referendów i wniosków obywatelskich musi się zmienić, to trudno byłoby, żebym teraz powiedział: nie, nie pójdę na referendum. To byłby absurd - przyznał. Tak jak już wcześniej zapowiadał, zagłosuje przeciwko wprowadzeniu jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu i za utrzymaniem finansowania partii politycznych z budżetu.

Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na urząd Prezydenta RP 6 sierpnia w Warszawie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (330)
Duda w wywiadzie: Grono współpracowników już jest dobrane. Jest sympatyczna atmosfera
Zaloguj się
 • andrzejdialogowski

  0

  Wokół Busha - seniora, utworzyła się grupa zwana familią. Nie mylić z korupcyjnym układem, zwanym na przykład spółdzielnią. Wydajność pracy takiego zespołu jest większa niż w systemie walki każdego z każdym. Google wie o tym doskonale...

 • junkamm

  0

  tak my naród wierzymy w ukochanego mądrego uczciwego pana dr dude . nie jak ten komorowski len i szkodnik narodowy . porównywanie komorowskiego z panem dr dudą jest niedorzeczne . . to tak jagby niesiołowskiego porównywac z intelgietnym grzecznym człowiekiem . tak da na każde dziecko 500 zł to prawda . nie dostaną dzieci polityków przedsiebiorców co mają roczne dochody powyżej 90000 tys zł a juz napewno nie dzieci muchy rzecznika rządu bo ona nie chce .wyraziła sie jasno w mediach . skandalem jest bezszczelnosc tego biernata z platformy ibutta . jak on śmie startowac wogóle do parlamentu . ?nagrany i przegrany .tak jak sikorski którego nie dopuscili wogóle do list .i ci wszyscy aferzysci niech żegnają sie z polityką . nikt tu ich nie chce . jeżeli platforma umiesci ich na listach to tylko sobie szkodzi . i my naród powiniśmy sie cieszyc że pozbedziemy sie tych morderców złodzieji aferzystów i korupcjantów. albo ten były miernota min zdrowia arukowicz . ? no to już finisz platformy . poszli wont . przekonacie sie kopaczowo i platformo przy wyborach ..nie bedziecie rasą panów . platforma to żadna partia demokratyczna . to liberałowie mordercy złodzieje aferzysci i korupcjanci gdzie im tylko w głowie władza p[ieniądze stołki . tak mówi polska ulica .nie bedą już zagładzac i wyniszczac narodu polskiego .

 • glemp1

  Oceniono 2 razy -2

  Oby nie było zbyt sympatycznie, bo Wam się mogą zwieracze zapiec...

 • 123jna

  Oceniono 2 razy 0

  Ten Duda od razu wyklucza roznych masci fachowcow, bo jesli beda oni niezbyt wedlug niego przyjemni to co, odrzuci ich madre propozycje? Co za prymitywna, klanowo-kolektywno-mafijna ocena wspolpracownikow. Nie po to Cie mlodziencze wybrala prawie polowa ludzi na prezydenta (jednak zdecydowana mniejszosc bo malo nas glosowalo) zebys sobie czas spedzal wsrod przyjaciol ale zebys chlopcze reprezentowal madrze kraj, wspieral sie na najlepszych glowach w panstwie niewazne czy sa czy nie dla Ciebie mili chlopczyku. Wiem, ze nie ma Pan prawie zadnego doswiadczenia w normalnej pracy, tyle lat na bezplatnym urlopie z UJotu, dekowaniu sie i zajmowaniu komus lepszemu miejsca, politykowaniu i psuciu prawa jak afera ze SKOKami ale na Boga, miej choc na tyle rozumu aby sie ze swoja korupcja kolesiowa i psiapsiolkami nie afiszowac!

 • 123jna

  Oceniono 2 razy 0

  Przyjaciol? Na urzedzie? KORUPCJA KOLESIOWA i NEPOTYZM RODZINNY bedzie od Dudy OFICJALNA? Nic dziwnego, malomiasteczkowy prezydent i takie poglady, skorumpowane, mafia a´la cosa nostra, cosa PiSia w Polsce, styl a´la Duda. Duda styl.

 • junkamm

  Oceniono 2 razy 0

  ukochany panie dr duda . prosze nie zawies pan narodu polskiego szczegolnie ludzi starszych dzieci rencistów . to co pan obiecał z góry dziekujemy . poprzednik pana to nierób leser i niedorajda . pan taki nie może byc . w panu nadzieja . nie to co te bydło platformowskie i peseelowskie . oni okradli i zrujnowali cały kraj . hieny co im tylko stołki w głowie a nie naród . im tylko kasa sie liczy hlanie balowanie i żaecie ośmiorniczek za czyjes pieniądze . przypomnijmy ten bolek wałesa jeszcze ich popierał . niech pan bedzie prezydentem uczciwym wspaniałym i prezydentem całego narodu . oczywiscie te bydło poprzednie trzeba rozliczyc i wsadzic do wiezienia . naród głoduje umiera ubustwo przez 8 lat ostatnich to zgroza poprostu hitlerowski holokaust .tak mówi i prosi pana polska ulica .

 • jan.58

  Oceniono 4 razy 2

  Jedna grupa kolesi i koleżanek dostała już stołki teraz druga (sejmowa) czeka na posady!

 • kov02

  Oceniono 3 razy 1

  Nie interesuje mnie majaczenie przypadkowego prezydenta. Natomiast jestem ciekawy czy on wykonał postanowienie ostatecznego wyroku sądu za obrazę Mariana Ciepieli,bo jakoś nigdzie nie mogę znaleźć informacji. www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/andrzej-duda-bedzie-musial-przeprosic-romana-ciepiele/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX