Trzy Czeczenki zgłosiły się do IS. Poprosiły o pieniądze na wyjazd do Syrii i... zerwały kontakt z terrorystami

Mieszkanki Czeczenii wyłudziły około 3300 dolarów od terrorystów z Państwa Islamskiego. Młode kobiety miały skontaktować się z propagandystami IS i poprosić o pieniądze na wyjazd do Syrii. Gdy terroryści przekazali pieniądze, Czeczenki zerwały z nimi kontakt.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Czeczeńska policja zatrzymała trzy młode kobiety, które za pomocą portali społecznościowych nawiązały kontakt z terrorystami Państwa Islamskiego.

Czeczenia, która jest krajem głównie muzułmańskim, jest jednym z celów propagandystów IS. Terroryści kontaktują się z młodymi mężczyznami i kobietami i namawiają ich na podróż na Bliski Wschód i dołączenie do dżihadystów.Czeczenki postanowiły jednak naciągnąć terrorystów. Dziewczyny w rozmowie zadeklarowały, że chcą przyłączyć się do IS, jednak nie mają pieniędzy na wyjazd do Syrii. Dżihadyści za pomocą anonimowej transakcji przesłali im około 3300 dolarów. Czeczenki wypłaciły pieniądze i usunęły swoje konta w portalach społecznościowych, których używały do kontaktów z IS.Policja ostrzega przed kontaktami z IS

Czeczeńska policja, monitorując sieć w poszukiwaniu dowodów przestępstw, natrafiła na transakcję i zatrzymała kobiety. - Nie przypominam sobie, żeby wcześniej podobna sytuacja miała miejsce, i nie radzę nikomu kontaktowania się z niebezpiecznymi przestępcami, zwłaszcza w celu zdobycia pieniędzy - powiedział gazecie "Moskiewski Komsomolec" Valery Zolotaryov z czeczeńskiej policji.

Młode kobiety wykorzystały IS, jednak najczęściej w tych kontaktach to terroryści wykorzystują młodych muzułmanów. Jedna z zatrzymanych powiedziała w rozmowie z LifeNews, że przez pewien czas rozważała wyjazd do Syrii. - Znam wielu ludzi, którzy to zrobili, ale nie znam nikogo, komu wyszłoby to na dobre - dodała.

Ewa Ewart o wojnie w Czeczenii: "Tłum kłębiących się kobiet, przejmujący do szpiku kości szloch" [FRAGMENTY KSIĄŻKI] >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (93)
Trzy Czeczenki zgłosiły się do IS. Poprosiły o pieniądze na wyjazd do Syrii i... zerwały kontakt z terrorystami
Zaloguj się
 • vataruk

  Oceniono 5 razy 5

  Kobitki właśnie wymyśliły sposób na zrobienie IS w wała, na który nie wpadła żadna zachodnia agencja rządowa. To, co cywilizowane kraje powinny teraz zrobić to zorganizować tysiące ochotników, którzy w ten sposób będą grabić IS. W ten sposób IS będzie w szachu - albo pozwolą grabić się z kasy albo odetną sobie dostęp do nowych członków.

 • rympalek11

  Oceniono 3 razy 3

  Czeczenki wypłaciły pieniądze? Komu? Chyba raczej odebrały pieniądze wypłacone im przez terrorystów.

 • kleopatra51

  Oceniono 6 razy 4

  zuch dziewczyny!

 • mysl.iwy

  Oceniono 5 razy 3

  To tak jak polskie studentki poznawane na portalach randkowych.

 • jdkonrad

  Oceniono 1 raz 1

  ..bo same są przyciśnięte sankcjami... Czeczenia to terytorium Rosji.

 • doni72

  Oceniono 4 razy 4

  To ciekawe ze Czeczenki nawiazaly kontakt z tymi psycholami za pomoca portali spolecznosciowych.Sluzby wywiadowcze USA i innych krajow nie moga namierzyc tych od werbowania,od finansowania,chyba nic nie moga,mimo takich srodkow,nakladow i zaplecza poprostu cisza w eterze.

 • puch-atek

  Oceniono 10 razy -2

  to pewnie pieniądze z kasy jaka terroryści dostawali od Amerykanów kupujących Pax Americana w Iraku.

 • white_lake

  Oceniono 4 razy 4

  brawo!

 • pis-end

  Oceniono 4 razy -4

  a ja byłbym ostrożny. Nie wierze tym kobitkom za grosz. Wyjdą na wolność i za kilka mies. pokażą pazurki !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX