Trzy Czeczenki zgłosiły się do IS. Poprosiły o pieniądze na wyjazd do Syrii i... zerwały kontakt z terrorystami

Mieszkanki Czeczenii wyłudziły około 3300 dolarów od terrorystów z Państwa Islamskiego. Młode kobiety miały skontaktować się z propagandystami IS i poprosić o pieniądze na wyjazd do Syrii. Gdy terroryści przekazali pieniądze, Czeczenki zerwały z nimi kontakt.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Czeczeńska policja zatrzymała trzy młode kobiety, które za pomocą portali społecznościowych nawiązały kontakt z terrorystami Państwa Islamskiego.

Czeczenia, która jest krajem głównie muzułmańskim, jest jednym z celów propagandystów IS. Terroryści kontaktują się z młodymi mężczyznami i kobietami i namawiają ich na podróż na Bliski Wschód i dołączenie do dżihadystów.Czeczenki postanowiły jednak naciągnąć terrorystów. Dziewczyny w rozmowie zadeklarowały, że chcą przyłączyć się do IS, jednak nie mają pieniędzy na wyjazd do Syrii. Dżihadyści za pomocą anonimowej transakcji przesłali im około 3300 dolarów. Czeczenki wypłaciły pieniądze i usunęły swoje konta w portalach społecznościowych, których używały do kontaktów z IS.Policja ostrzega przed kontaktami z IS

Czeczeńska policja, monitorując sieć w poszukiwaniu dowodów przestępstw, natrafiła na transakcję i zatrzymała kobiety. - Nie przypominam sobie, żeby wcześniej podobna sytuacja miała miejsce, i nie radzę nikomu kontaktowania się z niebezpiecznymi przestępcami, zwłaszcza w celu zdobycia pieniędzy - powiedział gazecie "Moskiewski Komsomolec" Valery Zolotaryov z czeczeńskiej policji.

Młode kobiety wykorzystały IS, jednak najczęściej w tych kontaktach to terroryści wykorzystują młodych muzułmanów. Jedna z zatrzymanych powiedziała w rozmowie z LifeNews, że przez pewien czas rozważała wyjazd do Syrii. - Znam wielu ludzi, którzy to zrobili, ale nie znam nikogo, komu wyszłoby to na dobre - dodała.

Ewa Ewart o wojnie w Czeczenii: "Tłum kłębiących się kobiet, przejmujący do szpiku kości szloch" [FRAGMENTY KSIĄŻKI] >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: