Pawłowicz zaprasza na zaprzysiężenie "NASZEGO Prezydenta". Andrzej Duda się odcina

"NASZ Prezydent Andrzej Duda, NASZ, Prezydent Polaków" - pisze na FB posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, zapraszając Polaków na jego zaprzysiężenie. Prezydent elekt odcina się od jej słów: "Każdy ma prawo mieć swoje preferencje".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która nie raz już zaskakiwała opinię publiczną swoimi odważnymi słowami, odsunęła się jakiś czas temu w medialny cień. Może dlatego, że w przeciągu dwóch lat Rada Etyki Poselskiej aż sześć razy zwróciła się do niej z upomnieniem i naganą. Wczoraj posłanka zaskoczyła po raz kolejny. Tym razem na Facebooku. Zaczęło się od niewinnego wpisu:

ZAPRASZAMY wszystkich do Warszawy na 6 sierpnia na uroczystości zaprzysiężenia NASZEGO Prezydenta dr.Andrzeja Dudy.O...

Posted by Krystyna Pawłowicz on  27 lipca 2015


Niektórych poruszył zwrot o zaprzysiężeniu "NASZEGO Prezydenta". W komentarzach internauci próbowali wyrazić swoje lekkie oburzenie: "Polaków nie trzeba zapraszać na uroczystości zaprzysiężenia NASZEGO Prezydenta. Polacy 6 sierpnia przyjadą do Warszawy z całej Polski i z zagranicy" - napisała pani Patrycja. Na co posłanka pośpieszyła wyjaśniać: "Naszego, czyli polskiego".

Gdy pojawiło się więcej wpisów podobnych do wpisu pani Patrycji, posłanka Pawłowicz sięgnęła po bardziej drastyczne środki: "Chamskie wpisy osób obrażających nas i nie kochających Polski usunęłam. Na Was nie będziemy czekać. Faktycznie, idźcie na kebaba, to w Waszym stylu. Może spotkacie Ewę ps. PERON".

Pawłowicz: Kto panią tu zapraszał? Tu jest strona dla Polaków!"

Takie dictum rozjuszyło panią Renatę: "Jakiego NASZEGO? Z pewnością nie MOJEGO. Pani Krystyno, proszę mówić i wypowiadać się za siebie, a nie (również) w moim imieniu". Oczywiście, i ten wpis nie został bez odpowiedzi. Krystyna Pawłowicz napisała: "A kto Panią tu zapraszał? Proszę przejść na strony sobie właściwe i nie rządzić się tu. NASZ Prezydent Andrzej Duda, NASZ Prezydent Polski, Prezydent Polaków. Pani wybór, kim się Pani czuje. Tu jest strona dla Polaków". Po czym dorzuciła jeszcze, że "trolle z PO jeszcze nie śpią" i że jeśli im tutaj źle, to powinni wrócić do siebie, "bo my Polacy cieszymy się dziś bardzo z czwartkowego zaprzysiężenia".

Oczywiście, nie brakowało też wzruszeń i dobrych słów pod adresem posłanki Pawłowicz. Negel Negelski napisał: "Pani Krysiu, proszę nie odchodzić z polityki, błagam". Na co Krystyna Pawłowicz odpowiedziała: "Zrobię to dla Pana i NIE odejdę. Jest jeszcze tyle rzeczy do zrobienia. Polska czeka na ratunek".

Andrzej Duda: "Nie powinna"

Głos w sprawie zabrał sam prezydent elekt. Zapytany przez Annę Dryjańską z Feminoteki o słowa posłanki PiS, odpowiedział, że powinien być oceniany po jego słowach i czynach. Dryjańska zapytała też: "Czy niemal połowa społeczeństwa, która na Pana nie głosowała, powinna się martwić o swoje obywatelstwo?" Duda odpowiedział: "Nie powinna - zapewnił i dodał jednak, że adresowanie do niego takiego pytania jest nieporozumieniem".

Dryjańska dodała jeszcze:Duda uspokajał: "Każdy ma prawo mieć swoje preferencje, a polityk podlega ocenie".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (437)
Pawłowicz zaprasza na zaprzysiężenie "NASZEGO Prezydenta". Andrzej Duda się odcina
Zaloguj się
 • grastep02

  Oceniono 2 razy 2

  Jeżeli Polacy NIE OPAMIĘTAJĄ SIĘ i zagłosują na PIS -dla polskich księzy nastąpi okres wszelakiego dobrobytu . Wypasione brzuchy,łupienie owieczek,zycie w jeszcze większym dobrobycie, stanie się ich chlebem powszechnym.

 • 123jna

  Oceniono 2 razy 2

  PRL na bis a wiec PiS z Duda jako Kominkiem wracaja na arene tylko ze nie polityczna ale raczej CYRKOWA. Mamy pisie malpy i CYRK. Moze jakies lwy sie na nie rzuca, na pisie malpy, meskie, zenskie i genderowe jak ich swiety Jaroslaw K.

 • napohybel.live

  Oceniono 2 razy 2

  To kompleks niższości - ona doskonale wie, że są na wieki ochrzczeni jako wolacy, nie Polacy.
  Duda to prezydent PiSu i Polski, a NIE POLAKÓW.

 • lasaron

  Oceniono 3 razy 3

  No zabłysła ponownie posłanka PiS. Liczymy na więcej takich durnowatych wPiSów. Sami się stawiają pod ścianą. Swoją droga obrzydliwie tłusta z nieej kobieta. Dalej podjada w czasie obrad Sejmu RP

 • mielis

  Oceniono 3 razy 3

  Wiemy przynajmniej kto według Dudy jest wybitnym parlamentarzystą. Ja jakoś tego nie mogłem dostrzec. Sprawdzę, czy rzeczywiście Antoś, Krycha na to stwierdzenie zasługuja....

 • tetradrachma

  Oceniono 2 razy 2

  Pawłowicz uważa, że to jej prezydent. Ma do tego prawo.O tym, czy bedzie TYLKO jej (prezydentem) decyduje DUDA. Zrozumcie, rozpadaja się WAM więzi narodowe bo coraz więcej Polaków zadaje sobie pytanie: co mnie z Kaczyńskim, Pawłowicz, Kopacz czy innym Palikotem - oprócz języka - łaczy ? Wasi wrogowie się cieszą. Zadajcie (sobie) pytanie kiedy TO sie zaczęło i dlaczego ?!

 • politol59

  Oceniono 2 razy 2

  To słowo "wybitni" świadczą o wszystkim w tej partyi.

 • dzikimietek

  Oceniono 3 razy 3

  odkad zyje zawsze byl prezydent wszystkich Polakow az do teraz, kiedy mamy prezydenta wszystkich moherow....

 • heepurian

  Oceniono 2 razy 2

  Pawłowicz nie kandyduje do sejmu bo ma obiecane stanowisko sędziego w Trybunale Konstytucyjnym. To dopiero będzie państwo prawa. A swoją droga bezczelność Kaczyńskiego i Dudy nie zna granic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX