"Żegnaj, Belweder, witaj, polowanie". Co będzie robił Komorowski po zakończeniu kadencji?

Otwarcie instytutu swojego imienia, powrót na polowanie i... problem mieszkaniowy. "Newsweek" przedstawia, jak może wyglądać najbliższa przyszłość ustępującego prezydenta.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Najpilniejszym problemem Komorowskich jest kwestia wyprowadzki. Swoje mieszkanie wynajęli na 10 lat, jakby pewni dwóch kadencji prezydenta. Parze prezydenckiej nie opłaca się jednak zrywanie dość restrykcyjnej umowy, więc prawdopodobnie wynajmą mieszkanie na okres przejściowy lub kupią małe mieszkanie, które potem zostałoby dla jednego z dzieci.

Wprawdzie Andrzej Duda nie chce wyrzucać ustępującego prezydenta z Belwederu (sam chce mieszkać w Pałacu Prezydenckim), jednak Komorowski - tłumaczy "Newsweek" - nie chce pozostawić po sobie złego wrażenia, niczym Marta Kaczyńska, która miesiącami zwlekała z zabraniem rzeczy osobistych swoich rodziców.

Bez wsparcia w PO

Komorowski na razie z polityki rezygnuje. Planuje jednak powołanie instytutu swojego imienia. Instytut miałby m.in. "przeciwstawiać się zawłaszczaniu przez PiS historii i narzucaniu Polakom partyjnego wzorca patriotyzmu" - pisze tygodnik. Rzecz w tym, że w PO próżno szukać pomocy w tworzeniu instytutu. "No way! Odpowiednio dużo zapłaciliśmy za jego koncertowo przegraną kampanię" - mówi "Newsweekowi" osoba z kierownictwa Platformy.

Komorowski będzie mógł natomiast wrócić do swojego hobby. W 2010 roku obiecał, że nie będzie polował. Przez ten czas uczestniczył w polowaniach, ale tylko w roli obserwatora. "Teraz będzie mógł znów wziąć strzelbę do ręki. Jak mówi jedno z dzieci: Żegnaj, Belweder, witaj, polowanie'" - czytamy w "Newsweeku".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (130)
"Żegnaj, Belweder, witaj, polowanie". Co będzie robił Komorowski po zakończeniu kadencji?
Zaloguj się
 • wojtek2784

  Oceniono 1 raz 1

  Będzie polował na lwy . Kolejny Cecil już jest w niebezpieczeństwie. Jak sprzedadzą polską ziemię orną to będzie ich stać na safari.

 • ant44

  Oceniono 1 raz -1

  od 25 lat poseł, minister, marszał, prezydent - i tylko mieszkanie w najmie jeszcze? na śmieciówkach tyrał? za minimalną krajową? o co k... tutaj chodzi?

 • wyciety

  Oceniono 1 raz 1

  Co bedzie robil,nie wiem.Wiem co powinien robic.Siedziec.

 • villiers

  Oceniono 2 razy 2

  Do zacnego WB ,autora owych gryzmołów ślę zapytanie.
  Co maja oznaczać owe przecinki w tytule? "Żegnaj, Belweder, witaj, polowanie".

 • leo2rys2

  Oceniono 3 razy 1

  Na stare lata zabierze się za naukę ortografii.

 • ina-inka

  Oceniono 3 razy 1

  A pan Komorowski nie ma zawodu,z ktorego mozna zyć????Jak kazdy statystyczny obywatel???Po prostu do pracy nie do polityki Drogi Panie.

 • napohybel.live

  Oceniono 3 razy -3

  Polowanie ? Będzie miał kumpla pan prezydent. Mąż Szydło jest zapalonym myśliwym.

 • ka-ra-oke3

  Oceniono 3 razy 1

  Ach ci dziennikarze muszą ludziom WŁAZIĆ w życie osobiste. Mnie to nic nie obchodzi co będzie robił były prezydent

 • louisciffer

  Oceniono 3 razy 1

  odejdź miernoto, miernoto przybąź.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX