Ksiądz poświęcił kampanijne busy SLD. "Przechodził przypadkowo"

Ksiądz poświęcił trzy busy, którymi politycy SLD objeżdżają kraj przed wyborami parlamentarnymi - napisał na Twitterze portal Newsowi.pl. Co zabawne, serwisem kieruje była dziennikarka, która startowała z list SLD w wyborach samorządowych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na Twitterze pojawiło się wczoraj "unikalne" zdjęcie księdza święcącego trzy kampanijne busy SLD. Wszystko z okazji przypadającego na sobotę dnia św. Krzysztofa.

Na Twitterze zawrzało. "Wstyd" - stwierdził Piotr Szumlewicz z OPZZ. A wielu innych zarzuciło politykom Sojuszu wyrachowanie i brak lewicowej wrażliwości.

Początkowo SLD za pośrednictwem swego oficjalnego profilu na Twitterze próbowało nieudolnie ratować sytuację, pisząc, że "ksiądz przechodził przypadkowo i sam podszedł". Później jednak Paulina Piechna-Więckiewicz, wiceprzewodnicząca partii, napisała o nieporozumieniu, a z oficjalnego konta ktoś dopisał: "niestety nie mamy wpływu na to jak 'dziennikarz' opisał, taki poziom dziennikarstwa obecnie mamy".

W tym przypadku trudno jednak mówić o dziennikarstwie, bo niewielki portal Newsowi.pl jest silnie związany z SLD. Niemal połowa blogerów to śmietanka Sojuszu: Leszek Miller, Krzysztof Gawkowski, Dariusz Joński czy Leszek Aleksandrzak. A naczelną serwisu jest Kamila Wronowska, była dziennikarka m.in. "Dziennika Gazety Prawnej", "Wprost" i "Życia", która od początku 2012 roku pracowała w zespole prasowym SLD. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych startowała z list SLD do mazowieckiego sejmiku. Bez powodzenia.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (300)
Ksiądz poświęcił kampanijne busy SLD. "Przechodził przypadkowo"
Zaloguj się
 • Robert Gortat

  0

  Kiedy ten skompromitowany człowiek jak tow. Miller opuści szeregi SLD,wtedy partia uzyska zaufanie

 • louisciffer

  Oceniono 1 raz 1

  wy je bać z ugrupowania religijne tałatajstwo.

 • jedyny_twardziel

  0

  Zasadniczą tu różnicą
  Jest w zasadzie to,
  Że ksiądz spełnia:
  DOBRO W ŻYCIU,
  A ta reszta - zło !

 • ramonpol

  Oceniono 1 raz 1

  na kolana i przepraszać za konszachty z czarną mafią, na kolana barany z SLD

 • m33h0w

  0

  Za zapłonęły po kontakcie z wodą święconą ;)

 • kczyna

  Oceniono 1 raz 1

  Odprawiał egzorcyzmy, dziennikarz się pomylił.

 • kazek1948

  Oceniono 2 razy 2

  W d....ie mam taką lewicę.

 • cleryka

  Oceniono 2 razy 2

  Niezły numer wyciął ten Księżulo dla SLD,tylko ciekawa jestem w jakiej intencji poświęcił,czy aby" niech was ziemia pochłonie"?

 • traper08

  Oceniono 5 razy 5

  "Nie znam nikogo, kto utraciłby wiarę po przeczytaniu dzieł Marksa, ale znam paru, którzy utracili ją po rozmowie z własnym proboszczem"

  (ks. prof. Józef Tischner)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX