"Niech Bóg przebaczy jej wszelkie zło, jakie wyrządziła". Oto kondolencje Frondy po śmierci działaczki LGBT

Portal Fronda.pl zdołał oburzyć nawet własnych czytelników. Podając informację o śmierci działaczki Partii Zieloni i aktywistki LGBT, nie powstrzymał się od oceny postępowania zmarłej, wyrażając nadzieję, że Bóg "przebaczy jej wszelkie zło, jakie wyrządziła w swym życiu".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W czasie ostatnich nawałnic zginęła Katarzyna Bienias, zielonogórska działaczka Partii Zieloni, aktywistka LGBT i feministka. Na samochód, którym jechała z dwiema innymi osobami, spadło drzewo. Bienias miała 29 lat. Promowała tolerancję i równouprawnienie, organizowała wydarzenia związane z walką o prawa kobiet i mniejszości seksualnych.

O tragedii poinformował między innymi portal Fronda.pl. Zrobił to jednak w sposób zadziwiająco niesmaczny i niestosowny, który oburzył nawet jego własnych czytelników.

Po informacji o śmierci kobiety najpierw zacytował słowa pożegnania Anny Grodzkiej, wykorzystując okazję do obrażenia transseksualnej polityk i odnosząc się do niej w rodzaju męskim ("transseksualny polityk Anna Grodzka napisał na swoim Facebooku..."). Następnie stwierdził: "Niezbadane są wyroki boskie. Prośmy Dobrego Boga, by zmiłował się nad duszą Pani Bienias i przebaczył jej wszelkie zło, jakie wyrządziła w swym życiu".

"Szufladkowanie i ocenianie"

Złośliwe słowa portalu zostały natychmiast skomentowane. "Dlaczego tak dziennikarze na frondzie nie piszą o każdym zmarłym...??? Nie podoba mi się to szufladkowanie i ocenianie", "Nawet po śmierci człowieka nie potraficie mu szacunku okazać" - pisali niektórzy czytelnicy.

"A ja proszę boga by zmiłował się nad duszą redaktora Frondy i przebaczył mu całe zło jakie wyrządził i nadal wyrządza" - napisał dziennikarz Łukasz Woźnicki.Kochana Kasiu. Byłaś i pozostaniesz we mnie jednym z najwspanialszych ludzi.Otrzymałam straszną wiadomość - Katarzyna...

Posted by Anna Grodzka on  Monday, July 20, 2015


Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!