"Newsweek": Kaczyński wywiera na Dudę emocjonalną presję. Wie, że sukces był możliwy, bo usunął się w cień

Beata Szydło może się okazać bardziej samodzielna niż Andrzej Duda - przypuszczają dziennikarze "Newsweeka". I analizują relacje łączące prezydenta elekta i kandydatkę na premiera z Jarosławem Kaczyńskim.
"20 czerwca, konwencja PiS na Torwarze. Gdy na scenę wkracza prezes, zrywa się burza braw. Kiedy pojawia się Duda, sala wiwatuje, ale już nie tak głośno. Na widok Szydło oklaski są najsłabsze" - opisuje "Newsweek". - Nie była to żadna demonstracja niechęci, bo Szydło jest lubiana. Ona po prostu nie budzi emocji. Ludzie chyba jej nie doceniają, a w rzeczywistości to sprytna babka. Ma ambicje, ale umiejętnie je maskuje - ocenia rozmówca gazety. To właśnie dlatego działacze partii przypuszczają, że kandydatka na premiera może się okazać bardzo samodzielnym politykiem niż Duda.

Inaczej mają się układać relacje na linii prezydent elekt - Kaczyński. - Jarosław wywiera na Dudę emocjonalną presję. Powołuje się na pamięć o Lechu i oczekuje wdzięczności za szansę, jaką dała mu partia - mówi jeden z polityków partii. Inny opisuje sprzeczne emocje, które po wygranych wyborach prezydenckich miał odczuwać prezes: - Z jednej strony to wielka i mimo wszystko nieoczekiwana radość (...). A z drugiej to przeświadczenie, że sukces był możliwy dzięki temu, że on sam usunął się w cień.

"Newsweek" dodaje, że na razie prezydent elekt uzgadnia z Kaczyńskim nawet skład swojej kancelarii. Tygodnik podaje trzy przykłady wpływu prezesa PiS na wybory personalne dokonywane przez Dudę: chodzi o szefa Kancelarii Prezydenta, kandydata na szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i sekretarza stanu do spraw prawnych w KP.

Całość czytaj w najnowszym "Newsweeku" >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (534)
"Newsweek": Kaczyński wywiera na Dudę emocjonalną presję. Wie, że sukces był możliwy, bo usunął się w cień
Zaloguj się
 • rita57

  0

  Czy ten Lis , nie jest zdrowo POrypany?:) Pytam na POważnie?

 • Anna nurczyńska

  0

  Drodzy internauci,czy zauwazyyliscie ,ze w telewizji,czy na zdjęciach we wszystkich zdjęciach,nawet jak jest na jakichś uroczystościach kościelnych,cigle stroi jakies miny i cigle głupkowato się uśmiecha ,nie wiem czy on tak ma od malosci,czy cos mu się stało jak wygral wybory,ale mnie to się wydaje ,ze on się uśmiecha i sobie myśli ,alez ci polacy to matoly ,dali się nabrać na moje obiecanki.

 • Anna nurczyńska

  0

  Nie wiem drodzy internauci,cz zauwazyliscie ,ze Duda na każdym zdjęciu w gazetach,w telewizji tez robi głupie miny,i ciagle głupkowato się smieje,nigdy nie widziałam go z mina powazna,nie wiem czy on tak ma od urodzenia -głupio się usmiechac ,czy tym usmieszka mowi ,alez ci polacy tepi dali się nabrać na moje obiecanki

 • rossja_to_bandycki_kraj_o1

  0

  czort z presją!
  grunt, żeby go nie przeleciał...

 • krusnik02

  Oceniono 3 razy -3

  Michnik z Lisem mało się nie zesrają a i tak PO i rząd pani Kopacz leci na zbity pysk w sondażach...

 • krusnik02

  Oceniono 2 razy -2

  Tomaszu Lisie - ratuj, poparcie dla rządu leci na mordę... wysmaruj jakiś artykuł...

 • sceptyk2009

  Oceniono 3 razy 3

  "Kaczyński wywiera na Dudę emocjonalną presję."

  Kaczyński nie wywiera żadnej presji,
  on po prostu trzyma lejce w dłoni.

 • apm1947

  Oceniono 3 razy 3

  Po prostu Duda i Szydło to kukiełki prezesa i nie ma co gadać o jakiejś tam ich samodzielności.

 • bojnice

  0

  nikt go nie wylosowal z kapelusza sami go ludzie wybrali ? a czy ktoś myslał że bedzie inaczej ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX