Meller chciał pokazać Gruzinowi Polskę "w ruinie i zgliszczach". A Gruzin: "Jesteście psychiczni"

Marcin Meller wybrał się z gruzińskim znajomym w objazd po Polsce. Pokazał mu biedny region i opowiedział, dlaczego opozycja uważa, że Polska jest w ruinie. Odpowiedź Gruzina? W punkt.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Marcin Meller znany jest z krótkich historii, które trafnie komentują rzeczywistość. Dziś popularność na Facebooku zyskała anegdota wakacyjno-polityczna.

Dziennikarz chciał pokazać znajomemu z Gruzji Polskę, jak to sam określił, "w ruinie i zgliszczach", więc dojechali do jednego z biedniejszych rejonów Polski - na Warmię i Mazury. Przy okazji Meller opowiadał Gruzinowi o tym, jak opozycja mówi o Polsce.

Gruzin przyglądał się "odpicowanym" - jak napisał Meller - Warmii i Mazurom. I krótko skomentował sprawę: "Wy naprawdę jesteście psychiczni".

Obwoziłem ostatnio 21-letniego Gruzina po Polsce w ruinie i zgliszczach. Dotarliśmy na Warmię i Mazury, mówię, że to...

Posted by Marcin Meller on  17 lipca 2015


Opowieść Mellera wywołała falę komentarzy, ale nie wszystkie były pozytywne. Fotograf Filip Springer napisał: "Możesz też poobwozić jakiegoś Sudańczyka, wtedy wszystkie te wydumane problemy prekariatu nagle w cudowny sposób znikną".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (683)
Meller chciał pokazać Gruzinowi Polskę "w ruinie i zgliszczach". A Gruzin: "Jesteście psychiczni"
Zaloguj się
 • ka-ra-oke3

  0

  Do ~~kermit.dolomit~~ jak już wyciągasz pochodzenie żydowskie - to pani Duda jest żydówką - i co powinniśmy odsunąć ich od władzy?

 • ka-ra-oke3

  0

  "Kaczyńscy " chcieliby żeby było jak w Niemczech , we Francji. Ale my byliśmy 50 lat pod okupacją wysysającą Z NAS SOKI- A W TYM CZASIE ONI SIĘ BOGACILI. wIĘC WIADOMO ŻE MUSIMY ICH DOGONIĆ ALE NA TO TRZEBA TROCHĘ CZASU. Wydaje mi sie że jak zmieni się rząd na KACZYŃSKICH - to znowu nastąpi "tąpnięcie".

 • vald

  0

  Panie Meller. Poznanie prawdziwego życia czy to w Polsce, czy gdziekolwiek na świecie, nie polega na przyjechaniu i oglądaniu - nawet przez cały dzień otoczenia, tylko na poznaniu trosk, problemów, ale i radości mieszkających tam ludzi. Reprezentuje pan typowo platformerskie podejście do rzeczywistości, ba jest pan od niej całkowicie oderwany

 • 01kotek01

  Oceniono 1 raz 1

  Cz. I
  "Meller chciał pokazać Gruzinowi Polskę
  "w ruinie i zgliszczach". A Gruzin:
  "Jesteście psychiczni"
  "Marcin Meller znany jest z krótkich
  historii, które trafnie komentują
  rzeczywistość." (Co, co takiego, zdrowy jjesteś gościu, może po Mocarzu??? p.).

  O Boże, matko i corko ci w salonowej warszawce oszaleli ?!
  Na tym przykładzie widać, że ta wybrana i uprzywilejowana garstka ludzi żyje w zupełnie innym świecie i jest nie reformowalna. Właśnie dokładnie takie postawy, takie zrozumienie problemow, takie wyalienowanie, przykładając skalę tamtejszych czasow, spowodowały wybuchy bardzo krwawych rewolucji, jak choćby francuska, czy bolszewicka. W Polsce jeżeli nawet nie wybuchnie taka rewolucja, to spowoduje to takie pokłady nienawiści, że taki np. burżuj salonowy będzie się bał własnego cienia i będzie mnóstwo miejsc gdzie nie będzie mogł chodzić z obawy żeby nie dostał w "papę" lub jeszcze gorzej, naprawdę...
  Dokładnie takie samo podejście było w przededniu wybuchu rewolucji...
  Królowa francuska Maria Antonina zabaczywszy demonstrację ludu jaki przewijał się przed oknami jej pałacu
  Zapytała:
  ?dlaczego tak oni wyją za oknem? i
  jeden z dworzan wyjaśnił jej, że
  ?nie mają chleba?.
  Na to ona odparła: "To niech jedzą ciastka"
  Dopiero gdy kładła głowę na szafocie zrozumiała powagę sytuacji i powiedziała ostatnie: " Przebacz mi panie"
  To dokładnie ten sam poziom pojmowania problemow i abstrakcji, dokładnie takki sam, choć czasy i okoliczności inne ! Jak to historia kołem toczy i powtarza....
  Przedstawiciel obecnego etabliszmentu, ktory zajmuje się badaniem takich zjawisk, przestawia obszernie w tzw. "Diagnozie społecznej Polakow", prof. Czapiński, zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i stwierdził to mowiąc wprost:
  "Rośnie fundamentalistyczny radykalizm w młodym pokoleniu Polaków. Módlmy się, by oni jak najszybciej wyemigrowali, dzięki czemu ochronimy porządek. Albo zmieńmy reguły gry i przyznajmy im rację?

 • 01kotek01

  Oceniono 1 raz 1

  Cz. II
  Czyli ci ludzie obecnego establishmentu, przenajmniej ci bardziej światli, nie tacy jak Meller, czy mongołowie z mediow, Wyborczej - ale jak Czapiński, żeby zachować wpływy i spokoj są gotowi wysłać kolejne miliony na emigrację.
  Szef think-tanku PO o ostanich inwestycjach za środki UE wyraził się nieskrępowanie, dosadnie tak: "H.oj doopa i kamieni kupa" Prawda jest zawarta chociażby w rekordowo rosnącym zadłużeniu, skoku na OFE, kreatywnej ksęgowości jego ukrywania, itd.
  Nadmienię tylko dla rozumnych, że nazwa zielona wyspa wzęła się z tego że Polska miała z czasow wybuchu początku kryzysu (dodatni )wzrost PKB, oprócz niej były jeszcze tylko Grecja i Cypr , gdzie teraz one są- chyba to nie wymaga komentarza.
  Do takich mongołow jak Meller podpowiem, że korzystniej by wypadło , gdy zaprosił sobie murzyna choćby z tych uciekkinierow z Afryki, też by podziwiał na tle u niego chałup z bambusa. Tylko gdyby przyszło zamieszkać to wybrałby Niemcy, Francję, czy inne kraje.
  Mozesz też mongole powiedzieć, że Polakom to dobrze, bo mają dużo samochodow. Oczywiście, to, że znuszeni są mieć bo nie ma komunikacji publicznej i czym dojechać do często śmieciowej pracy oraz to że średnia wieku zarejestrowanego samochodu w PL to 12 lat, oraz, że odkupił taki od Niemca, ktory chciał go przeznaczyć na złom, to o tym nie wspomnisz..Ciebie takie "szcxegóły" to nie interesują.... Kto by sobie tym głowę zawracał, złamasie z warszawki, co...?

 • vanad48

  Oceniono 3 razy 3

  Gruzin doskonale to posumował - niestety mamy ok 30% psychicznych - zaciekłych zawziętych i żądnych władzy drani, co to gdy jedzie najnowszym odcinkiem autostrady, albo pije wino w pięknej scenerii odbudowanych starych miast, albo gdy nie może zaparkować bo jest już więcej samochodów niż ludzi, gdy mija nowe stadiony i orliki, gdy słyszy o kolejnej inwestycji high tech-owej czy czeka na wylot na wakacje na Martynikę krzyczą o Boże jaka ta Polska zrujnowana !!! - katastrofa,!!!! zdrajcy....tak,... ich wypowiedzi dyskredytują kraj, PiS oddałby wszystko, żeby Polska gospodarka stała się grecką, żeby rzeczywiście powiało grozą upadku finansowego bo dranie tacy jak Brudzińscy, Kaczyńscy, Gowiny, Ziobry, Kurskie i tym podobni russdojcze / ilu takich znam / modlą się.... Boże daj, żeby IIIRP runęła gospodarczo...bo im gorzej tym wam łajdacy i zdrajcy lepiej....a wasze hasełka to kopie putinowskiej propagandy....więc won za Bug....

 • taki-sobie-nick

  Oceniono 3 razy 1

  Jest to mowa nienawiści wobec osób z prawdziwymi problemami psychicznymi. I co, Gazeto? Rozumiem, że bronisz tylko gejów.

 • pisdode

  Oceniono 5 razy 1

  Co wy pieprzycie,towarzysze z Czerskiej

 • malone01

  Oceniono 2 razy 0

  Niech zaprosi jakiegoś podatnika ze starej Unii i pokaże mu na co idą jego podatki w postaci funduszy unijnych. Na pewno będzie się cieszył naszym szczęściem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX