Nowy sondaż: PiS wciąż na prowadzeniu. Lepsi od PO o 10 pkt proc. Poparcie dla Kukiza słabnie

Według najnowszego sondażu Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24 Prawo i Sprawiedliwość wciąż odnotowuje 33 proc. poparcia, a Platforma Obywatelska - 23 proc. Poparcie dla siły politycznej Pawła Kukiza słabnie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Koalicja PiS-Polska Razem-Solidarna Polska utrzymuje 33 proc. poparcia, a Platforma Obywatelska, również niezmiennie, 23 proc. - podaje TVN24. Poparcie dla ugrupowania Pawła Kukiza spadło o 1 proc. w porównaniu z poprzednim badaniem Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, uzyskałby 18 proc. poparcia.Zjednoczona Lewica silniejsza niż SLD

Z kolei Zjednoczona Lewica pojawia się w tym sondażu po raz pierwszy i od razu plasuje się na czwartym miejscu z 7 pkt proc. To oznacza, że połączone siły: Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Twojego Ruchu, Unii Pracy i Zielonych, są silniejsze niż samo SLD (w badaniu z 23 czerwca partia SLD zdobyła zaledwie 4 proc.). Jednak jako koalicja potrzebują 8 proc., by wejść do Sejmu.

Na piątym miejscu z 5-proc. poparciem plasują się NowoczesnaPL Ryszarda Petru (spadek o 3 pkt proc. - do poziomu 5 proc.) i Polskie Stronnictwo Ludowe (bez zmian).

KORWiN i Razem poza Sejmem

Progu wyborczego nie przekroczyłyby partia KORWiN (4 proc., wzrost o 1 pkt proc.) i Partia Razem (1 proc.). Pozostałe 4 proc. ankietowanych nie wskazało żadnej partii.

Sondaż został zrealizowany przez Millward Brown SA 15 lipca 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca dwóch pełnoletnich osób.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (297)
Nowy sondaż: PiS wciąż na prowadzeniu. Lepsi od PO o 10 pkt proc. Poparcie dla Kukiza słabnie
Zaloguj się
 • belmondo1956

  Oceniono 1 raz 1

  Kukiz słabnie bo poza JOW-ami nie ma nic więcej.

 • sisi64

  Oceniono 2 razy 0

  Napluję w pysk każdemu, kto skaże mnie na rządy kaczego psychola wespół z rydzolem i eminencjami!

 • antua43

  Oceniono 2 razy 2

  A co z drugim sondażem gdzie PiS ma 43% ???

 • konfuziussagt

  Oceniono 2 razy 0

  Wierzacy w oszustow: ePiSkopat, Kaczynskiego i Kukiza
  zamiast w Pana Boga,
  zwazcie na przykazanie:
  "Nie bedziesz mial cudzych bogow przede mna".

  Gniew Bozy was nie minie.

  Pierwsza oznake juz macie:

  - Jak Pan Bog chce kogos ukarac to mu najpierw rozum odbiera.

  Reszta byc moze nastapi niebawem.
  Szykujecie i sobie, swoim dzieciom i wnukom
  pieklo na ziemi.

  Kupujecie bilet do wschodniego
  i religijnego totalitaryzmu.

  Madry czlowiek nie pozwala sie oglupiac ani soba manipulowac.

  Oddajcie sie w rece bandytow, lajdakow i oszustow,
  ( patrz Rosja Putina i Panstwo Islamskie)
  a zobaczycie jak na tym wyjdziecie.

  Swiety Boze nie pomoze.

 • shago

  Oceniono 2 razy 2

  kukiz traci i traci i ttraci i mocno spada a potem traci by znów stracić. nie wiem tylko dlaczego ma cały czas 18-20% poparcia. w tych samych sondażach. oj. mocno sie mafia rządząca boi Kukiza i srujają po gaciach. propaganda pełną parą wzięła się do roboty. no i Kukiz traci by stracić a przynajmniej by ktoś to kłamstwo powtórzył 100 razy w mediach. według Goebelsa kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą. Tak jest towarzysze z czerski9ej i tvp oraz tvn?

 • dave1919

  Oceniono 2 razy 2

  .

  .
  ." daleko..." hehe
  to w takim razie wasz podstawiony przez warszawke Petru gdzie....?
  na Syberii .....

  .

 • kula5211

  Oceniono 2 razy 0

  Napędzajcie elektorat Kaczorowi, niech PISda im ....................niech Pierwszy Bufon Polski PEKNIE z hukiemmmmmmmmmmmmmmmmm

 • Oceniono 2 razy 0

  Poza partią Razem właściwie nie ma żadnej anty-estabilishmentowej alternatywy, która proponuje konstruktywne zmiany. Elektorat Kukiza się sypie - i słusznie - bo ludzie zrozumieli, że ten człowiek potrafi tylko niszczyć, a nie budować. "Zjednoczona Lewica" już za kilka tygodni okaże się niczym innym jak listą SLD z przystawkami, więc na pozytywne zmiany nie ma co liczyć. Nowoczesna.pl z kolei oferuje "nowoczesne" rozwiązania rodem z początków kapitalizmu, pięknie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX