Robert Biedroń przywraca dentystów do słupskich szkół. Zanim powstaną gabinety - przegląd zębów wszystkich dzieci

Na jesieni - badanie dentystyczne wszystkich małych słupszczan. W przyszłym roku - przywrócenie stałej opieki stomatologicznej w szkołach podstawowych. Taki plan przedstawiły władze Słupska. A Robert Biedroń pyta, czy pamiętamy jeszcze czasy, kiedy stomatolodzy byli w szkołach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pięć tysięcy dzieci przejdzie badanie stomatologiczne po powrocie do szkół jesienią. Wiceprezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka poinformowała, że magistrat podjął współpracę z warszawską fundacją Wiewiórki Julii. Jej lekarze przyjadą do słupskich dzieci dentobusem.

Dzieci przejdą przeglądy zębów w dwóch turach - we wrześniu i październiku. Miasto pokrywa koszt noclegów i podstawowych materiałów w wysokości 15 tys. zł. - Po trzy złote na dziecko, udało nam się zrobić dobry interes - mówi prezydent Robert Biedroń portalowi gp24.pl.

Dentyści w szkołach

To jednak nie koniec dentystycznych rewolucji - władze miasta chcą przywrócić stałą opiekę stomatologiczną w szkołach. Być może już w przyszłym roku w placówkach pojawią się odpowiednie gabinety - jeden na trzy szkoły.

Pamiętacie, że kiedyś dentysta był w każdej większej szkole?

Posted by Robert Biedroń on  14 lipca 2015


"Bezbożnik". Robert Biedroń dla Gazeta.pl o religii, miłości i rządach w Słupsku [ALFABET BIEDRONIA] >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!