Świńskie łby w meczecie w Warszawie. Policja poszukuje podejrzanej, 30-letniej kobiety

Na teren nowo otwartego Ośrodka Kultury Muzułmańskiej na Ochocie w Warszawie wchodzi kobieta z reklamówką. Rejestruje ją kamera. Kolejne kadry to ujęcia świńskich zakrwawionych łbów. Te zdjęcia trafiły na Facebooka. Policja poszukuje podejrzanej - 30-letniej kobiety.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jeden łeb leży przy recepcji, drugi na parkingu. Zdjęcia z monitoringu publikuje na Facebooku społeczność "Islam na Polski", która gromadzi informacje o islamie i tłumaczy je na język polski. Skomentowali to krótko: "atak chamstwa i nietolerancji". Jak wiadomo, spożywanie wieprzowiny jest w islamie zakazane.

Rzecznik policji stołecznej poinformował nas, że funkcjonariusze z Ochoty dostali już zgłoszenie o zajściu i od godz. 13 prowadzą postępowanie w tej sprawie. - To nie świńskie łby, tylko elementy wieprzowiny - powiedział rzecznik komendy stołecznej Robert Opas. Dodał, że obecnie poszukują podejrzanej - 30-letniej kobiety. - Jest podejrzenie o obrazę uczuć religijnych - dodał. Policja przesłucha dziś świadka zdarzenia - pracownika ośrodka.

Właśnie mieliśmy eskalację miłości do bliźniego. Na warszawski meczet był atak chamstwa, nietolerancji jak również akt z...

Posted by Islam Na Polski on  11 lipca 2015


Szewko: "Chęć świadomego sprowokowania ataku w Polsce"

Wpis ze zdjęciami zyskał popularność. W komentarzach wysyp popisów nietolerancji, publikowanych pod imieniem i nazwiskiem: "W czym problem? Dostaliście od warszawiaków nową propozycję kulinarną" - pisze pan Zdzisław. "Proszę się nie dziwić. Jesteście mordercami chrześcijan" - wtóruje mu pan Dariusz.

Pojawiają się też głosy sprzeciwu: "Niektórzy zapomnieli, że w Polsce od paru wieków żyją Tatarzy i są patriotami i muzułmanami" - oponuje pan Jarosław. Znacznie dosadniej sprawę skomentował były doradca premiera ds. stosunków międzynarodowych dr Wojciech Szewko: "Schwytanie tej kobiety powinno stanowić priorytet. To może być chęć świadomego sprowokowania ataku w Polsce".Meczet ostrzelany z broni pneumatycznej

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej na Ochocie przy rondzie Zesłańców Syberyjskich w Warszawie to nie tylko meczet, ale i szkoła języka arabskiego i czytania Koranu, sklep z towarami orientalnymi (można tu kupić m.in. turecką kawę lub syryjskie oliwki, przyprawy), a w przyszłości muzeum poświęcone pielgrzymce do Mekki.

Budowa ośrodka od początku wzbudzała emocje. Liga Muzułmańska w RP, przy pomocy sponsorów z Zatoki Perskiej, rozpoczęła ją pięć lat temu. Prace miały trwać dwa lata, jednak m.in. przez protesty mieszkańców były przerywane. Rok temu, we wrześniu, ostrzelano meczet z broni pneumatycznej. Był to jedyny taki incydent.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!