Episkopat niezadowolony z podpisania ustawy o in vitro. "To wiedza medyczna, a nie światopogląd religijny każe chronić każde życie ludzkie"

Zdecydowany sprzeciw wobec zapisów przyjętej dziś przez Senat ustawy ws. in vitro wyraziło w specjalnym komunikacie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. ?Osoby wierzące w Chrystusa nie mogą - pod żadnym pozorem - popierać tej ustawy, jeżeli chcą pozostać w pełnej wspólnocie wiary".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Wyniki głosowania w Senacie w sprawie ustawy dotyczącej procedury 'in vitro' - pod pozorem leczenia niepłodności - legalizują m.in. niszczenie ludzkich embrionów. Wyrażamy temu zdecydowany sprzeciw. Cel nigdy nie uświęca środków; tak jest i tym razem" - piszą w komunikacie prezydium Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, abp Marek Jędraszewski oraz bp Artur G. Miziński.

"To wiedza medyczna, a nie światopogląd religijny każe chronić każde życie ludzkie od chwili poczęcia. Osoby wierzące w Chrystusa nie mogą - pod żadnym pozorem - popierać godzącej w życie ludzkie ustawy o 'in vitro', jeżeli chcą pozostać w pełnej wspólnocie wiary. Zwracamy na to raz jeszcze uwagę, aby nikt nie zasłaniał się niewiedzą czy niezrozumieniem co do konsekwencji podejmowanych decyzji, które zaprzeczają godności i wartości życia ludzkiego".

Pod listem podpisani są abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański, przewodniczący KEP; abp Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki, zastępca przewodniczącego KEP oraz bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny KEP.

Senat przegłosował dziś ustawę o leczeniu niepłodności większością 46 do 43 głosów.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (409)
Episkopat niezadowolony z podpisania ustawy o in vitro. "To wiedza medyczna, a nie światopogląd religijny każe chronić każde życie ludzkie"
Zaloguj się
 • wuem43

  0

  My z was też jesteśmy niezadowoleni, bando leni . Nie bądźcie tacy mili, uprawiacze pedofilii.

 • obywatel_pol

  Oceniono 3 razy 3

  Nie wiem kto ich tam jeszcze słucha. Zdjęli by wreszcie kiecki i wzięli się za prawdziwą pracę - jak każdy inny dorosły, dojrzały obywatel tego kraju.

 • jegorism

  Oceniono 3 razy 3

  Skoro episkopat z In Vitro niezadowolony to może nie korzystać.

 • seviers

  Oceniono 1 raz 1

  W du...pę sobie wsadźcie wasze niezadowolenie, bando wieprzy!

 • belmondo1956

  Oceniono 2 razy 2

  "Osoby wierzące w Chrystusa nie mogą - pod żadnym pozorem - popierać tej ustawy, jeżeli chcą pozostać w pełnej wspólnocie wiary" - no to się wypiszą!

 • jorn

  Oceniono 2 razy 2

  Ach, jak mi bardzo wszystko jedno, co na ten (i jakikolwiek inny) temat sądzi episkopat.

 • bardotka35

  Oceniono 1 raz 1

  No jak te brednie nienawiści episkopatu mają coś wspólnego z medycyną, a raczej z zaburzeniami na punkcie seksu bo tam się facet masturbuje i stąd ta histeria. No to teraz episkopat musi zbierać podpaski i chodzić po kanałach gdyż tam znajdzie ogromne ilości zarodków i to wydalanych naturalnie, bo natura aby wybrać najlepszy materiał genetyczny wywala 70% zarodków z organizmu. Ta wiedza episkopatu w praktyce zabroniła kobietom miesiączkować.

 • haber73

  Oceniono 2 razy 2

  Niech te komentarze poczyta premier Kopacz,wyciągnie wnioski i wygrane wybory ma w kieszeni!Może wreszcie Polacy przynajmniej w większości przejrzą na oczy i nie dadzą się wreszcie sterować czarnym starym zbokom!A tatuś Rydzyk,stara Wróblowa razem z Kępą i episkopatem w ramach protestu niech dokonają zbiorowego samospalenia!

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 6 razy -6

  Absolutnie popieram Episkopat polski. To jest walka pomiędzy światopoglądem śmierci a światopoglądem życia. My chrześcijanie wiemy, do jakiego światopoglądu przynależymy. Lekarze ślubują bronić ludzkiego życia, nie je zabijać! Światopogląd śmierci, to światopogląd gejowski, sprzeciwiający się płodzeniu dzieci w miłości. Oni chcą dzieci z próbówki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX