Kulisy24: Zjednoczona Prawica zgłasza poprawki napisane przez lobbystów. Poseł zawieszony

Poseł Andrzej Dąbrowski zgłosił w Sejmie poprawkę do ustawy antylichwiarskiej napisaną bezpośrednio przez lobbystę reprezentującego firmy pożyczkowe - twierdzi portal Kulisy24.com. Jarosław Gowin zawiesił jego członkostwo w partii.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak twierdzą Sylwester Latkowski i Michał Majewski w portalu Kulisy24.com, poseł Andrzej Dąbrowski z klubu parlamentarnego Zjednoczona Prawica, członek Polski Razem Jarosława Gowina, zgłosił z ramienia klubu poprawkę do ustawy antylichwiarskiej, która została rzekomo napisana bezpośrednio przez lobbystę. W piśmie, które jest jednoznacznie korzystne dla jednej z grup firm, których dotyczyć miałyby zmiany, jako autor pliku zapisany miał być bowiem Łukasz Gębski ze Związku Firm Pożyczkowych, reprezentujący między innymi największego w Polsce dostawcę tzw. "Chwilówek", czyli firmę Vivus.

Poprawka ta trafiła do Sejmu podpisana przez wiceszefa klubu ZP Arkadiusza Mularczyka z zaznaczeniem, że do jej zgłoszenia wyznaczono właśnie Dąbrowskiego.

Mularczyk twierdzi, że jest zaskoczony informacjami portalu. Z kolei na Twitterze Jarosław Gowin obiecał, że sprawa zostanie wyjaśniona "do bólu".

"Do wyjaśnienia sprawy poseł Dąbrowski jest zawieszony jako członek PRJG. Jeszcze dzisiaj wyda oświadczenie. Po zapoznaniu się z nim władze partii podejmą następne kroki. Wyjaśnimy rzecz do bólu" - stwierdził.Na koncie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry pojawiła się z kolei informacja o tym, że partia domaga się od Polski Razem "pilnego zwołania klubu i wyjaśnienia sprawy posła Dąbrowskiego".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (109)
Kulisy24: Zjednoczona Prawica zgłasza poprawki napisane przez lobbystów. Poseł zawieszony
Zaloguj się
 • plautilla

  Oceniono 2 razy 0

  Wybiorcze plakat agitki milczą o ważnym dla antypolskiej polityki historycznej Niemiec postępowaniu tubylczego pollityka !

  Gangster polityczny i szkodnik przez 5 lat "prezydent"- B. Komorowski -w Berlinie uczestniczył w uroczystościach ku czci niemieckiego militarysty i wroga Polaków Clausa von Stauffenberga i oddawał hołd człowiekowi, który jako czynny oficer Wehrmachtu brał udział w najezdniczej ludobójczej wojnie przeciwko Narodowi Polskiemu w 1939 roku, który wyrażał rasistowskie opinie o mieszkańcach Rzeczypospolitej, pochwalał pracę niewolniczą Polaków na rzecz Niemiec, który wreszcie podjął działania przeciwko Adolfowi Hitlerowi aby utrzymać niemieckie zdobycze wojenne w obliczu nieuchronnej klęski Rzeszy Niemieckiej w lecie 1944r. Swoim czynem Komorowski pokazuje , że bliskie jest mu niemieckie spojrzenie na historię II wojny światowej, które relatywizuje niemiecką odpowiedzialność i doszukuje się pozytywnych bohaterów, tam gdzie ich – z polskiego punktu widzenia – znaleźć nie można... /całość : Fundacja Reduta Dobrego Imienia /

  .Zrównywanie heroizmu setek tysięcy Polaków z czynem kilkudziesięciu Niemców, którzy postanowili z pragmatycznych powodów zabić swojego byłego guru, jakim był Hitler, jest szkodliwe .

 • drugiepietro

  0

  "Wyjaśnimy rzecz do bólu"
  Czy to groźba bezprawna, czy poezja?

 • tp70

  Oceniono 3 razy 3

  pyffello114 pięknie napisał !
  Powiem krótko : w Krakowie nazywają takich SZMACIARZ !
  I to nie jest żaden "dziwny człowiek", to jest zwyczajnie szmaciarz.
  Ale, on idealnie pasuje do PIS - TA SAMA LIGA !

 • pyffello114

  Oceniono 4 razy 2

  Ten Gowin - to jest dziwny czlowiek.
  Ten Gowin - to taki krakowski cwaniaczek. Najpierw, potrfił tak sprytnie wkraść się w łaski Donald Tuska, że premier zrobił go ministrem sprawiedliwości.Teraz, z kolei,łasi się do Kaczyńskiego,
  staje na wiecach obok niego, klaszcze mu zawzięcie i podlizuje się bez najmniejszej żenady. Ciekawe, o jakie stanowisko zabiega tym razem??
  Pan Gowin jest człowiekiem, który ma sobie za nic lojalność wobec
  swoich wyborców. Pan Gowin swój mandat sejmowy zdobył jako poseł Platformy
  Obywatelskiej a nie dlatego aby miał budzić zachwyt wyborców. Gdyby Platforma nie umieściła go na swojej liście wyborczej, pies z kulawą nogą by o nim nie słyszał i NIKT by na niego nie głosował.Nie obowiązek, ale zwykła ludzka przyzwoitość
  nakazywałaby zwrocić mandat poselski zdobyty z rekomendacji PO.
  Czego byśmy nie mówili o panu Palikocie, to musimy przyznać, że zachował on się honorowo, zdając mandat poselski zdobyty w barwach PO. Na takie honorowe postępowanie nie było jednak stać pana Gowina.
  Jaką wartość może dzisiaj mieć to, co robi lub mówi pan Gowin po tym,kiedy
  z faryzejskim uśmieszkiem świętoszka :zapewniał swoich kolegów z PO i nas wszystkich:
  Ja nie wyjdę z Platformy, ja nie opuszczę Platformy, moje miejsce jest w PO.
  Gowin tak się utożsamiał z PO, że startował w wyborach na przewodniczącego Platformy.
  Po przegranych wyborach zachowywał się jak obrażona primadonna i wkrótce wystapił z PO.
  W wyborach do Parlamentu Europejskiego pokazaliśmy panu Gowinowi, że w Parlamencie Europejskim
  nie ma miejsca dla tych, którzy robią z gęby cholewę.
  A czy będzie miejsce dla takich w polskim parlamencie?
  Myślę, że nawet najbardziej zagorzały zwolennik PiS-u pomyśli dwa razy zanim
  odda głos na PiS, wiedząc, że głosując na PiS, robi miejsce w polskim parlamencie
  panu Gowinowi.Według oczacowań tzw spin -doktorów obecność Gowina na listach wyborczych PiS-u będzie skutkowała co najmnie 15% spadkiem głosów oddanych na tę partię
  A oto jeszcze opinia o panu Gowinie wybitnego znawcy polskiej sceny politycznej, Jacka Żakowskiego w czasie, kiedy pan Gowin był jeszcze w PO:
  Jacek Żakowski dla portalu "Gazeta.pl":
  - Gowin to nieprzeciętnie ambitny i bardzo słabo wykształcony, słabo przygotowany intelektualnie polityk, który ma groźny zapał reformatorski. Wydaje mi się, że jest to jeszcze gorszy chwast polityczny niż Jan Rokita czy Zyta Gilowska, którzy symbolizują najgorszy okres PO. Bardzo boję się sytuacji, w której mógłby zostać w Platformie - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Jacek Żakowski.

 • jachol23

  Oceniono 3 razy 3

  Ten gowin to wyjątkowe zero, a nawet minus osiem, wszędzie szuka oszustów i złodziei, a okazuje się że najwięcej ma ich w swojej arcykatolskiej partii. Sam jest jak przystało na urodzonego na wschodzie krętaczem, zawistnikiem i wyjątkowo obrzydliwym typem!!!!!

 • xxx-111

  Oceniono 5 razy 3

  Od dawna uważam, iż jest potrzebna ustawa o lobbowaniu. Wiedzielibyśmy, kto , kiedy i o co lobbuje. Transparentnie, oficjalnie i legalnie.
  Obecnie mamy sytuację, że każda próba lobbowania (nawet w dobrej wierze) jest podejrzana i z reguły ociera się korupcję.

 • feurig59

  Oceniono 2 razy 2

  Zas...markani hipokryci

 • maaac

  Oceniono 5 razy -1

  Jeszcze raz bo do tłumoków nie dociera. Lobbiści jak najbardziej MAJĄ PRAWO próbować przekonywać posłów do swoich poglądów. Posłowie jak najbardziej MAJĄ PRAWO dać się przekonać (jeżeli dotyczy to tylko argumentów, a nie siły pieniedzy). Jedynie co możemy dyskutować na temat INTELIGENCJI tych posłów jeżeli popierają jakieś głupoty lub uczciwości ale wyłącznie w sensie politycznym jeżeli popierają kogoś kogo oficjalnie krytykują lub wspierają działania dobre wyłącznie dla ich znajomków a złe dla Polski. Jednak dalej podkreślam MAJĄ do tego PRAWO choć wychodzą w ten sposób na świnie.

  Ludzie nie dajcie się manipulować wszelkiej lewicy plującej na kapitalistów. I tej lewicy lewicowej i tej "prawicowej". Oceniajcie lobbystów i współpracujących z nimi posłów po tym czy ich działania są dobre tylko dla nich a jednocześnie złe dla obywateli czy jednak tak nie jest i po tym czy działają "z otwartą przyłbicą".

 • nietyp

  Oceniono 8 razy 6

  Ale mi nowina... Całe prawo jest napisane pod kontem lobbystów takich czy innych. Lobby prawnicze, lobby kościelne, lobby finansowe, tylko obywatel ciemny myśli, że sejm działa w jego interesie... Oj durny ten nasz obywatel... Oj durny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX