Kukiz przedstawia nazwiska swoich reprezentantów. "Będą obserwować komitety referendalne"

"Drodzy dziennikarze, nie musicie już więcej spekulować" napisał Paweł Kukiz w swoim wpisie na Facebooku, w którym opublikował listę 18 reprezentantów Ruchu Kukiza. Są wśród nich m.in. Jacek Wilk z KNP oraz Oskar Kochman z Ruchu Narodowego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kwestia reprezentantów Kukiza budziła kontrowersje i nierzadko oburzenie samego muzyka od miesiąca. Kukiz zapowiadał opublikowanie 16 nazwisk, media nazywały je "jedynkami" na listach, co on sam okreslił jako manipulację, gdyż reprezentanci Ruchu to jedno, jedynki na listach drugie, a reprezentanci komitetów referendalnych - jeszcze co innego.

Teraz Kukiz podał 18 nazwisk (na wszystkie województwa oraz dwa na zagranicę) i sprecyzował, jaka będzie ich rola. Są to "reprezentanci sprawy", a "sprawą" jest "upodmiotowienie Obywateli i nowa Konstytucja Rzeczpospolitej".

"Rozpoczynamy dziś kolejny etap drogi do odbudowy więzi między Polakami i zbudowania państwa w pełni obywatelskiego" napisał Kukiz na Facebooku.

Drodzy dziennikarze,nie musicie już więcej spekulować. Oto imienna lista 18 reprezentantów Ruchu Kukiza ? reprezentantó...

Posted by Paweł Kukiz on  9 lipca 2015


Pełna lista:

województwo zachodniopomorskie - Grzegorz Czarnecki

województwo łódzkie - Piotr Morta

województwo małopolskie - Kamila Kępińska

województwo lubuskie - Krystian Kamiński

województwo świętokrzyskie - Jacek Wilk

województwo śląskie - Dominik Kolorz

województwo wielkopolskie - Agnieszka Białas

województwo podlaskie - Romuald Bielewicz

województwo lubelskie - Adam Kondrakiewicz

województwo opolskie - Janusz Sanocki

województwo podkarpackie - Oskar Kochman

województwo dolnośląskie - Albert Łyjak

województwo kujawsko-pomorskie - Mirosław Piesiak

województwo warmińsko-mazurskie - Grzegorz Paciulan

województwo pomorskie - Artur Dziambor

województwo mazowieckie - Stanisław Tyszka

Polacy na Kresach - Maria Pyż

Polacy i Polonia w UE - Grzegorz Zatorski

Wśród nazwisk ludzie z KNP i Ruchu Narodowego

Kukiz precyzuje, że do zadań 18 reprezentantów będą należeć "kontakt z lokalnymi mediami" oraz "obserwacja działań komitetów referendalnych działających na obszarze ich województw". W wyniku tych obserwacji niektórym osobom z komitetów referendalnych mogą zostać zaproponowane miejsca na listach wyborczych.

Wśród 18 nazwisk znaleźli się m.in. Jacek Wilk z Kongresu Nowej Prawicy (dawnej partii Janusza Korwin-Mikkego) i Oskar Kochman, szef Ruchu Narodowego w województwie podkarpackim. Jak informuje portal 300polityka.pl, dwoje reprezentantów to osoby związane ze środowiskiem KOLiBra oraz kandydat PiS do Senatu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: