Zastępcza, wirtualna waluta w Grecji? Nowy minister finansów zaprzecza

Jeden z greckich dzienników, powołując się na anonimowe źródła okołorządowe, podał, że Grecja przygotowuje się do emisji alternatywnego do euro środka płatniczego. Miał on służyć do wypłacenia emerytur i pensji pracownikom państwowym. Efklidis Tsakalotos zaprzecza.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Konserwatywny dziennik "Kathimerini" cytował anonimowe źródła zbliżone do rządu. Miały one donieść, że Główne Biuro Rachunkowe Grecji przygotowuje się do emisji wirtualnej waluty - tzw. IOU. Miałyby one posłużyć do wypłaty emerytur i pensji urzędnikom państwowym w razie, gdyby pod koniec miesiąca nadal nie osiągnięto porozumienia z wierzycielami.

Tsakalotos nazwał te doniesienia "bezpodstawnymi". Powiedział, że tego typu informacje wymierzone są przeciwko państwu i mogą zostać uznane za niebezpieczne. - Zwłaszcza w kluczowym momencie negocjacji z partnerami kredytowymi - podkreślił.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (84)
Zastępcza, wirtualna waluta w Grecji? Nowy minister finansów zaprzecza
Zaloguj się
 • krzywelustro

  0

  Nowa, przyszła waluta Grecji to GREK.
  W tej chwili greckie pieniądze tylko udają greka.

 • bezportek

  0

  Grecja pierwsza, po niej Hiszpania, Włochy, aż "wspólna" waluta zostanie tylko w łapkach chciwych niemiaszków. Wprowadzenie euro, na siłę i na chama, miało tyleż sensu, co feminizm, globociep i "małżeństwa" dewiantów. Ot, debilny wygibas, a na koniec Niemcy zgarniają pieniądze ze stołu...

 • bezkasy

  0

  To normalne że rząd który dba o swój kraj musi tak robić.

 • dr.eames

  0

  Myślę że Europa (lub przynajmniej eurostrefa) dojrzewa powoli do wprowadzenia wirtualnej waluty przez co unikniemy problemu nielegalnego wypływu pieniądza, nieopodatkowanych dochodów, prania pieniędzy z przestępczej działalności no i "last but not least" druku lewego Euro przez Grecję. Taka reforma strefy Euro byłaby logiczną konsekwencją greckiego kryzysu.

 • pwk1

  0

  Standardowa procedura w takich razach. Powodzenia !!!

 • f451

  0

  Grecy. Mam waszego krętactwa i oszustw dość. Idźcie własną drogą drachmy i odczepcie się od naszych pieniędzy. Wasze długi to Wasz problem, nie mój.

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 1 raz -1

  @yarrrr
  No bo ta cała połudnowa hołota zbastardyzowana wskutek metysażu to żadni partnerzy do poważnych kontraktów dla prawdziwych Aryjczyków jak np. Niemcy i ... No w każdym razie Niemcy. Bo Francuzi to też nie to - bastardyzacja, metysaż, bruneci, o czym pisał wyczerpujaco w swym wiekopomnym dziele Pierwszy Wielki Eoropejczyk Adolf Hitler.

  Niemieccy panowie wiedza jak swoich niewolników trzymać za mordę żeby ciężko arbajtowali, ale Francuscy już nie i tam już każdy chce tylko leniuchować.

  Bo dzisiejszy Grek nie ma nic wspólnego ze starożytnym a Włoch z Rzymianinem. Tylko Niemiec jest wierny spuściźnie Cesarstwa Rzymskiego, i Ottona z ruda broda.

  A mogło być tak pięknie w tym naszym kochanym wspólnym europejskim domu, tylko niestety nie ma z kim....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX