Z Wisły wyłowiono dwa ciała. To poszukiwane od piątku dziewczynki

W Wiśle niedaleko Kobylnicy w woj. mazowieckim strażacy znaleźli w niedzielę wieczorem zwłoki. Na skutek eksploracji dna ciało wypłynęło na powierzchnię. Ciało drugiej dziewczynki wyłowiono w poniedziałek rano.

Polub i bądź na bieżąco!

12- i 13-latka zaginęły w piątek wieczorem. Ostatni raz widziano je tuż po tym, jak kąpały się w Wiśle. Zniknięcie dziewczynek zauważyła grupa osób, która była w wodzie wraz z nimi.

Jak podawała TVN24, dziewczynki prawdopodobnie próbowały wejść na odsłoniętą przez niski stan wody wysepkę na Wiśle. Wracając, miały stracić grunt pod nogami i wpaść do rzeki. Na brzegu Wisły znaleziono dwa dziecięce rowery i ubrania, które prawdopodobnie należą do dziewczynek.

Poszukiwania nastolatek trwały od piątku. W akcji uczestniczyli m.in. płetwonurkowie z Warszawy, Radomia i Kozienic, którzy przeszukiwali dno rzeki. Warunki w miejscu poszukiwań uniemożliwiały działania w nocy.

Równolegle trwały poszukiwania na lądzie, w których wzięli udział policjanci, strażacy oraz ochotnicy.

Jak podał serwis tvp.info, w niedzielę wieczorem natrafiono na zwłoki. "Zostały przywleczone przez płynący rzeką konar" - wyjaśnia portal. Potwierdził również informację, że jest to jedna z poszukiwanych nastolatek.

W poniedziałek z rzeki wyłowiono ciało drugiej, starszej dziewczynki. Wędkarze znaleźli je późnym wieczorem i zaalarmowali policję oraz straż pożarną.

Obecny weekend jest najtragiczniejszym pod względem liczby ofiar utonięć w tym sezonie. Od piątku do niedzieli utonęło 41 osób. Od początku roku - 124 osoby. Policja stale apeluje o ostrożność.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (28)
Z Wisły wyłowiono dwa ciała. To poszukiwane od piątku dziewczynki
Zaloguj się
 • Aga D

  Oceniono 1 raz 1

  filmik "baw się, myśl, żyj" jest "trochę" nie w porządku w stosunku do osób które poruszają się na wózkach inwalidzkich

 • princealbert

  Oceniono 4 razy 2

  Straszne. Tylu debili i gnojow dozywa spokojnej starosci a te biedne dziewczynki nie zyja...

 • wiesscar

  Oceniono 9 razy 9

  Wisla to niebezpieczna do plywania rzeka, jest duza i dno ciagle sie zmienia, sa wiry i rozne prady. Dzieci nie powinny sie kapac w Wisle. To zbyt niebezpieczne. Rodzice pilnujcie by dzieci nie kapaly sie w Wisle.

 • adolfiutin11

  Oceniono 8 razy 8

  smutne :( współczuję rodzinom :(

 • michalmos

  Oceniono 14 razy 8

  Zacznę od odpowiedzi poprzedniczce. 13-14 lat to już nie takie małe dzieci i potrafią zachować się odpowiedzialnie. A poza tym nie gdybajmy jeszcze co to dokładnie się stało. Może jednej dziewuszce zakręciło się w głowie od upał, straciła przytomność i poszła na dno, a ta druga chciała ją ratować. Jedna pociągnęła drugą za sobą i pyk...nieszczęście gotowe. Fakt, że szkoda dzieciaków.

 • ko_menta_tors

  Oceniono 60 razy 32

  Tu nie ma co "cudować", dzieci zamiast "Zdrowaś Matko.. powinny się uczyć pływać; .zamiast religii powinny mieć lekcje pływania. Taka umiejętność ratuje życie i zostaje na całe życie!!

 • kashubka

  Oceniono 85 razy 43

  zamiast dwóch godzin religii tygodniowo mogliby w szkolach wprowadzić godzinę obowiązkowego basenu i nauki pływania. umiejętność pływania powinna być kazdemu zaszczepiana od najmłodszych lat, rozwaga i rozsądek przychodzą z latami, przestrzegać przed skutkami takich eskapad również oczywiście.

 • boo-boo

  Oceniono 60 razy 56

  Jako dziecko mieszkałem tuż przy rzece. Ja i cała reszta dzieciaków wiedzieliśmy, że mamy całkowity zakaz wchodzenia do wody w celu popływania pod groźba powyrywania nóg z doopy jeśli zakaz złamiemy, a rodzice się dowiedza. Do wody owszem wchodziliśmy ale tam gdzie rzeka jest uregulowana, a woda sięga do połowy łydek- tylko tam mogliśmy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX