Nazistowska demonstracja w Londynie. Uczestnicy przeszli w koszulkach z napisami po polsku

W neonazistowskiej demonstracji zorganizowanej w sobotę w centrum Londynu wzięło udział ok. 25 zwolenników skrajnej prawicy - podaje "The Guardian". O przemarszu nie byłoby zapewne głośno, gdyby nie fakt, że część jego uczestników miała na sobie koszulki "Narodowego Odrodzenia Polski".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W sobotniej demonstracji wzięło udział około 25 neonazistów. Większość z nich miała ze sobą flagi z nazistowskimi symbolami, skandowano też antyżydowskie hasła. Jak donoszą brytyjskie media, wśród uczestników przemarszu byli zwolennicy "Narodowego Odrodzenia Polski", którzy pojawili się w centrum Londynu w takich koszulkach:W okolicach brytyjskiego parlamentu, gdzie odbywała się demonstracja, zebrało się także niemal 200 osób protestujących przeciwko poglądom neonazistów. Obie grupy oddzielał od siebie szczelny kordon policji:

Na Twitterze nie odpuścili Polakom

Obecność grupy zwolenników polskich neonazistów była ostro krytykowana przez Brytyjczyków na Twitterze. "Jak szybko zapomnieli, co naziści zrobili Polsce. Co za banda dupków!" - napisał jeden z internautów. Inny drwił, że Polacy postanowili wzbogacić Londyn swoją kulturą.Niektórzy przypominają także Polakom, co naziści robili z ich przodkami:Więcej o historii nazizmu przeczytasz w książkach >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: