Trzy partie w Sejmie w nowym sondażu TNS. PiS i ZP z większością bezwzględną

PiS i Zjednoczona Prawica z poparciem 38 proc. prowadzą w najnowszym sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP. W Sejmie dałoby to ugrupowaniu większość bezwzględną. Według badania w parlamencie znajdą się jeszcze dwie partie: PO i ugrupowanie Pawła Kukiza.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W najnowszym sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP PiS i Zjednoczona Prawica zdobyły 38 proc. głosów, co oznacza wzrost o 6 pkt proc. Platforma Obywatelska ma poparcie na poziomie 27 proc. (wzrost o 3 pkt proc.), a ugrupowanie Pawła Kukiza 13 proc. (spadek o 7 pkt proc.).Przy przeliczeniu poparcia na liczbę mandatów okazuje się, że PiS wraz ze Zjednoczoną Prawicą przy takim wyniku wyborów miałby większość bezwzględną, a więc nie potrzebowałby sejmowego koalicjanta. Partia wielokrotnie podkreślała, że większość bezwzględna jest warunkiem skutecznej pracy Sejmu.

Poza Sejmem znalazłyby się Zjednoczona Lewica (SLD, Twój Ruch, Zieloni; 3 proc.), KORWiN (3 proc.), PSL (2 proc.) i NowoczesnaPL (2 proc.). Ruch Narodowy oraz Polska Biało-Czerwoni Grzegorza Napieralskiego i Andrzeja Rozenka zebrały marginalne poparcie.

Badanie przeprowadzono w dniach 1-2 lipca na grupie 1000 dorosłych Polaków.

Więcej na stronach TVP Info >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (584)
Trzy partie w Sejmie w nowym sondażu TNS. PiS i ZP z większością bezwzględną
Zaloguj się
 • kakaz39

  Oceniono 1 raz 1

  Trzy Partie już były nie tylko w sejmie "ale" w Rządzie PIS-LPR-Samoobrona , i co ??

 • semper.fidelis25

  Oceniono 1 raz 1

  W 2014 r. złodziejskie styropiany sprzedały archiwum Polskich Nagrań wraz z budynkami w centrum Warszawy za 8 mln zł, co czyni cenę raczej symboliczną. Trochę wcześniej minister "kultury" oddał na świątynię Opaczności 16 mln zł (nie pierwszy raz) , a 8-miu mln na zbiory, cenne właśnie dla polskiej kultury, nie miał ! Fakt, że tę darmochę dostała firma judeoamerykańska, ma już drugorzędne znaczenie.
  Drodzy internauci, zapamiętajcie, która partia wtedy rzadziła (o PSL-u też nie zapominajcie)!!!

 • japlakalempopapiezu

  Oceniono 1 raz 1

  Hitlerka może sobie wybrać nawet naród kompozytorów.

 • belmondo1956

  0

  38% ma rządzić państwem. To chyba przesada.

 • dorik2

  Oceniono 4 razy 2

  PiS windują dwie grupy: stare mohery pod wpływem księży i dwudziestolatki, którym się wydaje, że Platforma rządzi od zawsze, a nowa kacza władza będzie lepsza. Mohery już się nie zmienią, ale ci drudzy nabiorą rozumu - niestety, będzie to nas wszystkich bardzo drogo kosztowało.

 • borman60

  Oceniono 4 razy 0

  Mamy Grecki kryzys ,ale nie finansowy ,a kryzys zmanipulowanego społeczeństwa .Po tym przyjdzie kryzys finansowy .

 • Skyw4lkerb

  Oceniono 3 razy 1

  Czytam komentarze i się zastanawiam, czy wy wierzycie że stare wyjadacze z rządu którzy od lat 90 doją publiczne pieniądze i pchają do swoich kieszeni, wpychają na stanowiska prezesów i dyrektorów własne rodziny, i wyprzedali wszystkie zakłady zejdą ze sceny politycznej?
  Przecież wiadomo że kłócą się na antenie a w weekendy wódkę ze sobą piją i się smieją z baranów.
  Młodzi muszą dojść do władzy a komuchy muszą umrzeć, dopiero coś się zmieni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX