Giertych: "Wystartuję do Senatu, jeśli PiS będzie zmierzał ku władzy. PiS to marksizm czystej wody"

- Zaangażuję się w politykę, jeżeli będę widział, że PiS zmierza ku władzy - mówił Roman Giertych i zadeklarował, że na 99 proc. wystartuje do Senatu w wyborach parlamentarnych jako kandydat niezależny. Dodał, że PiS to partia komunistyczna: - Buduje podział klasowy. To marksizm czystej wody.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Uważam, że PiS sprokurowało aferę podsłuchową - powiedział Roman Giertych w programie "Kropka nad i" na antenie TVN24. - To poważne oskarżenie - reagowała prowadząca Monika Olejnik. - Niech mnie pozywają, już raz próbowali - odpowiedział Giertych.

Dodał, że według niego to nie jest przypadek, że taśmy trafiły akurat do dziennikarza Cezarego Gmyza, "twórcy teorii o trotylu". - I nagle nie wiadomo, kto mu te taśmy przekazał. Ten przekazał, kto zyskał, a na całej aferze zyskało PiS - mówił. Olejnik dopytywała, kto był "mózgiem operacji". Giertych odparł, że nie wie, ale według niego te same osoby, które stały za aferą hazardową.

Giertych: "Seremet zachowuje się tak, jakby był z opozycji"

Podał też przykłady na rzekome zaangażowanie PiS w aferę podsłuchową. Wymienił m.in. fakt, że prokuratura do tej pory nie udostępniła pełnomocnikom tajnych materiałów ze śledztwa. - Pojawiają się informacje, że znajdują się tam billingi, które wiążą kelnerów z osobami z życia publicznego i osobami ze służb za czasów szefa CBA Mariusza Kamińskiego - powiedział Giertych. I dodał, że słowa Radosława Sikorskiego o "pełzającym zamachu stanu" są uzasadnione.

Jako drugi przykład Giertych podał nominowanie przez prokuratura generalnego Andrzeja Seremeta prokuratorów związanych ze Zbigniewem Ziobrą na bardzo wysokie szczeble. - W kilku ostatnich miesiącach prokurator Seremet zachowuje się tak, jakby był przedstawicielem partii opozycyjnej - mówił.

"PiS to marksizm czystej wody"

Giertych ocenił też, że kandydatura Beaty Szydło na premiera to dobry ruch. - Dobry, bo prezes się ukrywa. A ludzie nie chcą na niego głosować. Akceptują taką fikcję, że Kaczyński zniknął w Sulejówku - mówił. - Jeśli jednak w rządzie PiS prezes będzie pełnił funkcję marszałka, to może odwołać Szydło z funkcji premiera w ciągu dwóch dni. Nie wierzę, że Kaczyński się zmienił - dodał.

Powiedział też, że "PiS jest partią komunistyczną, bo buduje podział klasowy". - Buduje złość społeczną klas niższych przeciwko trochę bogatszym. To marksizm czystej wody - dodał.

Giertych wystartuje w wyborach do Senatu

Giertych powiedział też, że chciałby, żeby Prawo i Sprawiedliwość nie wygrało wyborów parlamentarnych. - Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby nie wygrali - powiedział. Zadeklarował, że będzie startować do Senatu z okręgu podwarszawskiego jako kandydat niezależny. - Wielokrotnie w wywiadach mówiłem, że zaangażuję się w jakiś sposób w politykę, jeżeli będę widział, że PiS zmierza ku władzy - wyjaśnił.

Dodał, że nie zrezygnuje z pracy w kancelarii, a jeśli się dostanie do Senatu, to nie będzie pobierał żadnych pieniędzy. - To będzie symboliczne włączenie się do polityki - podkreślił. - Jako kandydat niezależny będę oczekiwał poparcia od PO i PSL - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (414)
Giertych: "Wystartuję do Senatu, jeśli PiS będzie zmierzał ku władzy. PiS to marksizm czystej wody"
Zaloguj się
 • andi.11111

  Oceniono 1 raz 1

  Kto będzie głosował na człowieka z głową konia?

 • leo2rys2

  Oceniono 1 raz 1

  Zdjęcie przedstawia model typowego POlszewika.

 • 123jna

  Oceniono 1 raz -1

  Jaroslaw Kaczynski nie bez powodu,nie majac matury, PiSal prace doktorska u marksisty Ehrlicha i wniej powolywalsie na slowa Lenina. Kaczynski JEST marksista bez wzgledu na to co glosi. Ubeckie geny do3-go pokolenia -Wilhelma Swiatkowskiego kata polskich oficerow.

 • kotwkaloszach

  Oceniono 2 razy -2

  To jest raczej oczywiste, kto zainspirowal podsluchy. Tylko w ten sposob mogli przewazyc szale opinii by wygrac wybory.
  Jest oczywiscie jeszcze jedna opcja: ktos z zewnatrz, komu zalezy na oslabieniu i destabilizacji Polski...
  Wyrwane z kontekstu cytaty PiS skwapliwie wykorzystuje, ale naiwni sa ci, ktorzy mysla, ze PiS inaczej zalatwia sprawy gdy mysla, ze nikt ich nie slyszy...

 • akris58

  Oceniono 2 razy 2

  W czasach Kaliguli koń był senatorem , więc nie przesądzajmy z góry.

 • jedrek490

  Oceniono 3 razy 1

  Ale przenikliwa diagnoza. Zapisz się do Partii Oszustów i będziesz "niezależny"

 • jerzykkur38

  Oceniono 4 razy 0

  Też mnie to zastanawia,dlaczego na podsłuchanych rozmowach "U Sowy",nie ma posłów PIS-u ?Prawdopodobnie ktoś ich przestrzgał,przed chodzeniem do tej restauracji.Podobnie wyglądała tzw.afera hazardowa,kiedy to szef policji politycznej PIS-u pod nazwą CBA,usiłował rozwalić i zniszczyć rząd Donalda Tuska.Wszyscy wiemy,że po gorzale ludzie dostają małpiego rozumu, ględzą od rzeczy i pitolą trzy po trzy,para piętnaście.

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz 1

  Dosyć ciekawe podejście do tematu demokratycznych wyborów, pan Giertych będzie kandydował do zupełnie zbędnego Senatu tylko po to by PiS nie wygrał wyborów:)))
  A co pan Giertych zrobi gdy PiS wygra a on nie wejdzie do Senatu, bo rozumiem, że jak pan Giertych wejdzie a PiS wygra to PiS skasuje Senat, jestem nawet za:)))
  PiS to gorsza odmiana PC i to było widać od samego początku a pan Giertych nawet służył tej koalicji grzecznie dopóki J. Kaczyński nie zechciał bronić majątku partii i resztek przyzwoitości podając rząd do dymisji, ja bym panu Giertychowi doradził za darmo, by PiS-owi nie przeszkadzał a tylko od czasu do czasu składał w raz z innymi obywatelskie wnioski, to ich bardziej wybija z rytmu:)))

 • piotrus.zibi

  Oceniono 2 razy 0

  Mnie totalnie nie interesuje kto sprokurował kto ujawnił tylko co jest w tych podsluchach, a są tam informacje,iż nasi włodarze to bandyci i złodzieje których trzeba zamknąć do pierdla i to jak najszybciej aby nie narobili większych strat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX