Pierwsze zdjęcia zamachowca z karabinem na plaży w Susie. Są też wcześniejsze fotografie i... film, na którym tańczy

Zamach w Tunezji. Wiemy już, że sprawcą ataku był student, 23-letni Seifeddine Yacoubi. W sieci krążą kolejne zdjęcia zamachowca - idącego plażą z karabinem i sprzed feralnego dnia. Jest też film, na którym tańczy breakdance.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Seifeddine Yacoubi dokonał piątkowego zamachu w tunezyjskiej Susie, gdzie zginęło około 40 osób. Mężczyzna został zastrzelony niedługo po dokonaniu ataku. Dotychczas widzieliśmy jedynie jego zdjęcia z monitoringu ulicznego, zarejestrowane krótko przed wejściem na plażę.

Fotografie miały zostać wykonane przez turystę kilka minut po dokonaniu zamachu. Yacoubi jak gdyby nigdy nic idzie brzegiem morza.Zdjęcia z monitoringu i wstrząsający film - mężczyzna wchodzi do meczetu, a chwilę później następuje eksplozja >>>

Portret z kałasznikowem

W sieci pojawiło się też zdjęcie sprzed zamachu, na którym Yacoubi pozuje z karabinami."Czarny piątek" na świecie. Tunezja, Francja i Kuwejt. Co musisz wiedzieć? [7 PUNKTÓW] >>>

"Wczoraj artysta, dziś diabeł"

Najwcześniejszym "śladem" po zamachowcu jest film, na którym mężczyzna tańczy breakdance. Nagranie miało powstać około pięciu lat temu i znajdowało się na facebookowej grupie znajomych zainteresowanych hip-hopem i breakdance'em.Znajomi zamachowca twierdzą, że jeszcze dwa dni przed masakrą nie zdradzał przejawów radykalizacji. Podobne zdanie ma Ali al Rezgui, wuj Yacoubiego, który w rozmowie z "The Telegraph" powiedział, że rodzina nie miała powodów, aby martwić się o studenta - tańczył, jeździł na zawody do Tunisu i nie spotykał się z "podejrzanymi" osobami. Al Rezgui zaznacza jednak, że Yacoubi przeżył traumę po śmierci brata, który zginął rażony piorunem.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: