Szef sztabu Szydło: Jeśli PiS dojdzie do władzy, zmienimy ustawę o in vitro

- Ustawa o in vitro to wielka klapa. Ja, jako katolik, nie zgadzam się z nią - mówił szef sztabu Beaty Szydło i PiS Stanisław Karczewski w programie ?Jeden na jeden? w TVN24. - Jeśli PiS dojdzie do władzy, to zmienimy tę ustawę - dodał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Ustawa o in vitro to wielka klapa. Bardzo zła ustawa. Ja, jako katolik, człowiek wiary, nie zgadzam się z nią. To bardzo zła regulacja - powiedział Karczewski.

- A co w niej złego? - dopytywał prowadzący Bogdan Rymanowski.

- Mrożenie zarodków na 20 lat. Nigdy też się nie zgodzę, żeby zarodki były implementowane związkom partnerskim - powiedział i dodał, że jako wicemarszałek Senatu będzie "z czystym sumieniem" głosował przeciwko. Podkreślił jednak, że ustawa powinna bez problemu przejść przez głosowanie w Senacie, bo PO ma tam większość.

"PiS zmieni ustawę o in vitro"

- A co, jeśli PiS przejmie władzę? - pytał Rymanowski.

- Zmienimy tę ustawę. Tak żeby nie można było zamrażać zarodków i żeby związki partnerskie nie mogły z niej korzystać.

Rymanowski dopytywał, czy PiS całkowicie zakaże in vitro w Polsce. Przypomniał też, że Andrzej Duda obiecał, że nie zakaże. - To mam takie samo stanowisko jak Andrzej Duda - powiedział Karczewski. - Ale mam też dowolność w głosowaniu - dodał.

Karczewski przyszłym ministrem zdrowia?

Prowadzący pytał również, czy Karczewski zostanie ministrem zdrowia w rządzie Szydło. Wicemarszałek Senatu odpowiedział wymijająco: - Mam nadzieję, że ten rząd powstanie.

Poruszono też wątek NFZ-u. Karczewski wspomniał, że w toku debaty z partią Polska Razem Zjednoczona Prawica ustalono, że NFZ musi zostać zlikwidowany. - W zamian zostanie wprowadzone finansowanie z budżetu przez wojewodów. To będzie bardziej transparentne - stwierdził.

"Kaczyński będzie architektem zmian, na które Polacy czekają"

Szef sztabu Szydło odniósł się też do propozycji debaty, którą wysunęła premier Ewa Kopacz. - Możemy ją zrobić nawet w Szydłowcu. Pojedziemy szydłobusem i tam możemy zrobić debatę Szydło - Kopacz - powiedział. - W każdej chwili jesteśmy gotowi do debaty - podkreślił.

Rymanowski zapytał również o stanowisko PiS-u w sprawie referendum 6 września.

- Powinniśmy rozpocząć wielką debatę na te tematy - odpowiedział Karczewski. - Wyborcy PiS powinni już poznać stanowisko partii - naciskał Rymanowski. Na co wicemarszałek odpowiedział, że ma wątpliwości w sprawie JOW-ów. - JOW-y nie rozwiązują problemu, o którym mówi Kukiz. Mamy JOW-y do Senatu i tylko jeden na stu jest wybrany niepolitycznie, spoza systemu - powiedział. - Ale pójdę na referendum - podkreślił.

Zapytany o rolę Jarosława Kaczyńskiego w nowej sytuacji politycznej, Karczewski powiedział, że prezes będzie "architektem zmian, na które Polacy czekają". - Będzie zajmował się partią, jak do tej pory - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej na temat in vitro? Przeczytaj tę książkę >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (834)
Szef sztabu Szydło: Jeśli PiS dojdzie do władzy, zmienimy ustawę o in vitro
Zaloguj się
 • zielony_wesolek

  0

  Proponuje objąć badaniem na waliografie proboszczy jak tam sądy przeniosą!

 • zielony_wesolek

  0

  Zazdroszcze poczucia papieskiej nieomylności , jak by co można powiedzieć Papież się pomylił, a my i tak zrobimy co swoje.

 • zielony_wesolek

  0

  demokracja z twarzą PIS, kto nie z nami ten won!!!

 • Maciek Sulik

  0

  No i dobrze nich tak mówią,do wyborów jeszcze trochę czasu jest to może ludzie się zastanowią na kogo głosować,mnie tam zwisa i PiS i PO i inni

 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  A wszystkie proponowane ustawy będą najpierw opiniowane przez episkopat.

 • wuem43

  0

  Cofajcie, co wam tam ludzie i ich problemy. Aby kler był zadowolony,prezes uszczęśliwiony, a ciemnota zapanowała na dobre.

 • politol59

  Oceniono 2 razy 2

  Ich program to cofnąć kraj do głębokiego średniowiecza i oddać we władanie czarnym.

 • bardotka35

  Oceniono 1 raz 1

  No to gorzej niż fanatyzm islamski, dużo ludzi porównuje taliba z katolem bo tak samo się zachowują, ale tu jest różnica na korzyść taliba. W islamie nawet fanatycy zrozumieli że invitro przy coraz bardziej powszechnych problemach z płodnością, daje możliwość rozmnażania populacyjnego. U nas księża zaburzeni seksualnie wojują z metodą, bo tam się mężczyzna masturbuje, a przecież ksiądz i seks to zaraz histeria i szantaże, wariowanie i wyzywanie i tym samym redukcja populacji polaków. Najbardziej z invitro korzystają Żydzi bo armii dużej non stop potrzebują, u nas milion polaków zakaz rodzenia bo kler ma obsesje przez celibat. Tacy jak ten poseł to sprzedawczyki działający przeciwko Polsce i Polakom, tak samo kiedyś Moskwy słuchali przeciwko interesowi polaków.

 • grastep02

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze nie wygrali wyborów, a już zaczynają czynić z Polski kraj WYZNANIOWY. Za nic mają prawo państwa. Ich prawem stanie się prawo głoszone przez KOŚCIÓŁ. Hierarchowie kościelni publicznie głoszą,że nie może byc katolikiem TEN,ktory nie czyni tak,jak życzy sobie episkopat. Kto dał im PRAWO DZIELENIA SPOŁECZEŃSTWA? Dojdzie to tego,że zaczną domagac się "PALENIA NIEPOSŁUSZNYCH IM POSŁOW "na stosach.
  Należy UCZYNIĆ WSZYSTKO, aby PIS- PRZEGRAŁ WYBORY! Może społeczeństwo zacznie wreszcie przeglądać na oczy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX